Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 13-05-08, 22:23   #16
polist_4ever

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 33
Default Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
in primul rand vedeti ce luati, sa nu fie "chinezarii"... am vazut Pioneer facaturi, in magazin, cu factura si tot ce vreti. dar cand le puneai sa cante... sub orice critica.
mai aveti varianta MTX sau, preferatele mele, Hertz...
eu am pe spate Pioneer de 16,5, scot 35w (parca), dar se aud acceptabil... pe viitor astea de pe spate vor ajunge pe usile fata, iar pe spate va fi inghesuita o pereche de Hertz ovale, dsc690 daca nu ma insel.
Sony sunt cele mai varza, mai bine luati Boschmann sau alte marci "fantoma"...
de unde ai mai scos-o si pe aia...

Last edited by polist_4ever; 13-05-08 at 22:25.
polist_4ever is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 22:43   #17
polist_4ever

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 33
Default Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

si infinity am auzit ca is bune insa is ceva mai scumpe...cred ca o sa imi iau hifonics pan la urma...nu is foarte scumpe...au si destui wati...acum sper sa se si auda calumea...sa nu fie doar forta bruta
polist_4ever is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 22:59   #18
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

am scos-o din faptul ca am probat sony pe masina si se auzeau cu mult mai prost decat difuzoarele originale din fabrica. si aveau pretentii de multi wati... erau noi, luate din magazin. nu am scos-o eu din auzite, am scos-o din ascultate
noi vorbim aici de produse ieftine, din clasa de jos a fiecarui producator... nu zic ca Sony sau Infinity nu au produse excelente, dar la c ene intereseaza pe noi sunt slabe... nu te mai lua dupa ce scrie pe ele...
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 23:54   #19
Costas_speed

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 79
Default Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

mai baieti...pt fata...alea din bord ,nu recomandati nimic ?????????
eu unu, nu am gasit mai nimic sa se nimereasca inafara de chinezarii....
ceva sugestii si ceva poze...
Costas_speed is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 08:53   #20
BOGY26
Seat Driver

Stage 5
 
BOGY26's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 564
Member of:
[SEAT]
Default Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

Quote:
Originally Posted by Costas_speed View Post
mai baieti...pt fata...alea din bord ,nu recomandati nimic ?????????
eu unu, nu am gasit mai nimic sa se nimereasca inafara de chinezarii....
ceva sugestii si ceva poze...
Pioneer sau JVC de 10'...le rupi marginile (coltul dreapta sus si stanga jos si intra fara probleme..asa am facut eu..am JVC
BOGY26 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 09:24   #21
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

cum a zis si bogy, orice dif de 10cm... rupi 2 urechi in diagonala, ca sa intre in locasul lor din bord.
dar nu se vor auzi niciodata prea bine astea de 10cm... solutia e sa pui difuzoare mai mari(13 sau chiar 16,5) in usile fata. decupat, pus inel distantier si finisat ca sa arate bine
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 11:53   #22
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

Eu pe fata am Pioneer de 10 cm si sunt foarte multumit de ele, eu unu aveam nevoie de voce pe fata ca lipsea, iar pe spate avand la mom ala panasonic16,5 pe o singura cale (bass) nu aveam pic de medii si inalte. Acum depinde ce astepti de la cele de pe fata, daca vrei doar voce, sa se auda ceva si din fata, exclus bass-ul, poti sa-ti iei unele de 10 si sa le pui in bord, daca vrei mai mult de atat faci cum a zis Geo.
__________________
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 12:10   #23
tiolik

Stage 4
 
tiolik's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 234
Default Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

eu am unele Boschmann cum zis geo si sun tare multumit de ele si am dat 90 ron pe ele si eu zic ca se aud bine de ce zic asta pt ca sunt bagate exact in fosta cutie a difuzoareleor originale si sunt bine izolate deci nu trece aer pe langa ca sa bazaie sau mai sh eu ce
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2008_0302poze0135.JPG
Views:	100
Size:	1.65 MB
ID:	536309   Click image for larger version

Name:	2008_0302poze0134.JPG
Views:	89
Size:	1.50 MB
ID:	536310   Click image for larger version

Name:	2008_0302poze0137.JPG
Views:	76
Size:	1.61 MB
ID:	536311  

Click image for larger version

Name:	2008_0302poze0139.JPG
Views:	70
Size:	1.62 MB
ID:	536312  
tiolik is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 19:52   #24
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

Pe mine Boschmann-urile m-au tinut 5 ani, folosite mai tot timpul la putere maxima, ce zic, inca ma mai tin.
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 16:17   #25
c20let_power

Stage 1
 
c20let_power's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 17
Default

eu am CD-Player JVC 4x45w sh. stock-urile pe fata. 2 Domotoec ovale pe spate si se aude de zici k nu e adevarat, mai ales cu loud mode din Player. am sa fac poze sa vedeti cum stau Domotecurile pe spate [sunt prinse cu cu suruburi in tabla masinii]

aaa si am uitat sa mentionez. CD-Player-ul JVC a costat 200 ron. iar Domotecurile 85 Ron. sunt de 2 ani pe masina si inafara de praf pe ele nu au nimic. cu toate k au stat "blana" aproape tot timpul.

Last edited by Snapy_xxl; 29-05-08 at 20:09.
c20let_power is offline   Reply With Quote
Old 01-06-08, 20:25   #26
morbidmind
VW Driver

Stage 5
 
morbidmind's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 370
Member of:
[VW]
Default Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

eu am mtx si in bord si in spate si sunt foarte multumit de ele
dar totusi as vrea sa pun ovale
cam asa arata ce am p spate , si se potrivesc p gaurile masinii si am lasat si capacele de daewoo
http://www.carsystems.ro/details.php...3&prod_id=1027
morbidmind is offline   Reply With Quote
Old 01-06-08, 20:27   #27
morbidmind
VW Driver

Stage 5
 
morbidmind's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 370
Member of:
[VW]
Default Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

http://www.carsystems.ro/details.php?prod_id=1031
asa arata alea din bord si acum vreau :
http://www.carsystems.ro/details.php...3&prod_id=1232 sau
http://www.carsystems.ro/details.php...3&prod_id=1023 voi ce ziceti???
morbidmind is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 10:03   #28
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

eu am boxe sony pe spate de 17" si sunt super multumit de ele, am basi inalte medii tot ce vrei si nu au costat de cat 100 ron, pe fata am ceva de 10" nu se aud prea bine, nu mai stiu ce firma, niste ieftinaturi...
acum mai depinde si ce cas ai pe masina...eu am asa ceva:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	boxe 17''.jpg
Views:	88
Size:	30.8 KB
ID:	555458   Click image for larger version

Name:	CDX-GT420U mp3.jpg
Views:	100
Size:	337.7 KB
ID:	555459  
__________________
Golf 5
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 29-06-08, 03:19   #29
electric_style
Opel Driver

Stage 5
 
electric_style's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,949
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[Opel]
Default

Quote:
Originally Posted by B-64-KTL View Post
Donn daca alea nu sunt o firma o cunoscuta atunci nu mai stiu ce sa zic. Hifonics este cu mult mult peste pioneer si sony, iar legat de ultima firma nu este deloc stralucita, atat in difuzoare cat si in cd-player. polist_4ever ia-le cu incredere dar am impresia ca sa asculti tot ce pot oferi dar vor merge si fara amplificare.
hai sa nu ne legam de adevaratele produse sony! nu vb de chinezariile de le fac astea "made in china" ceea ce se gaseste prin comertul nostru !!! nu de asta vorbim!!! hai sa vb de adevaratele sony....de ceea ce fac Olandezii...si iti garantez ca e peste Hifonics !!! Intradevar ceea ce avem noi pe piatza in Romania sunt "made in china" dar cand dai de un sony "made in Netherland" e cu totul altceva! dar cum nu se gasesc pe la toate colturile...yo iti recomand Pioneer sau JBL la ceea ce se gaseste la noi!

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
am scos-o din faptul ca am probat sony pe masina si se auzeau cu mult mai prost decat difuzoarele originale din fabrica. si aveau pretentii de multi wati... erau noi, luate din magazin. nu am scos-o eu din auzite, am scos-o din ascultate
noi vorbim aici de produse ieftine, din clasa de jos a fiecarui producator... nu zic ca Sony sau Infinity nu au produse excelente, dar la c ene intereseaza pe noi sunt slabe... nu te mai lua dupa ce scrie pe ele...
geo hai sa nu generalizam! stim ca Hertz-urile sunt fortza ,insa nu multi si l permit! yo am linie sony dar nu's cumparate de la noi (sunt aduse din afara) si crede-ma k's peste multe altele de aici !!! Dar cum ai spus si tu ceea ce avem noi prin magazine sunt facaturi ce poarta numele la marci renumite! Daca vrei sa vezi adevarata calitate...compara un produs oare care de ex : o pereche de boxe fatza 10cm Sony XS-F1030 de la noi , cu o pereche de sony acelasi model din afara (italia , spania , germania , olanda etc)...si ai sa vezi diferenta ca de la cel la pamant! cel putin yo unu' am testat si am ramas prost pe ce-am putut da banii inainte sa-mi deschida ochii un baiat care se ocupa numai cu asa ceva!!! Cu ce te incalzeste faptul ca iti iei de la noi de aici un produs asa zis bun "made in china" cu garantie , cand poti sa-ti iei un produs bun din afara si cu siguranta nu mai ai nevoie de garantie! Iar aici daca o ai...o ai degeaba!!! Daca de ex se strica ceva si necesita reparatie ti-l tine 2 luni prin bucuresti la sediu si intru-un final sa-ti zica ca nu se popate repara si sa faci Upgrate pt altprodus asemantor cu o diferenta de bani! Sunt trecut prin asa ceva...si cu telefoane , electronice etc! PS : nu se merita sa dai banii pe chinezariile de aici pt. ca , nu's de calitatea celor vandute si fabricate in afara!

Last edited by Snapy_xxl; 29-06-08 at 10:52.
electric_style is offline   Reply With Quote
Old 02-07-08, 09:27   #30
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: Ce difuzoare recomandati pt cielo?

nu vreau sa contrazic pe nimeni dar boxele sony pe care le-am postat mai sus sunt chinezarii...spre surprinderea mea se aud foarte bine...daca deschid portbagajul dau cu usurinta discoteca...deci parerile sunt impartite...
nucu_as is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -