Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-08, 23:07   #16
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Rugina

Quote:
Originally Posted by Erros20 View Post
:d ... curaj curaj ... ca numa 10 milioane e ... revopsitu si kituitu` .. din cate stiu eu .
Care e la zi cu niste informatii despre revopsire si kituire ?
care e informat la zi?
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 10:40   #17
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Rugina

Quote:
Originally Posted by DACIA-Wrc View Post
nucu_as eu nu stiu sa citez , sper sa deduci.
eu am ala corean si in spate nu am aparatori de noroi.
in fata am la ambele roti, in spate nu.
se gasesc de spate de cumparat?
mai Dacia nu stiu daca se gasesc...nici macar nu m-am interesat...e posibil sa intre rugina mai repede pacolo au si aparatorile alea un rol....in fata la aripi eu nu am rugina...decat pe spate...

revopsitul pt cielo costa in jur de 30.000.000 rol
__________________
Golf 5
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 10:49   #18
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Rugina

Quote:
Originally Posted by DACIA-Wrc View Post
in fata am la ambele roti, in spate nu.
se gasesc de spate de cumparat?
da, normal ca se gasesc aparatori de noroi pt spate de cumparat din comert. nu stiu exact pretul, insa merg azi la mag sa intreb si voi spune pretul!
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 15:04   #19
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Rugina

de vopsit kat e un cielo....deci kituit...plus alb....dar as vrea alb dala frumos nou...de ex cum e pe logan
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 15:25   #20
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Rugina

Asa cum am promis 2 posturi mai sus...am fost la mag, mi-am luat aparatoare plastic int. aripa stg (40ron) + maner int usa dr (12ron), si am intrebat si de aparatori noroi spate. Pretul lor este de 10ron/buc
__________________
Quench my thirst with GASOLINE!
Multa lume, putini oameni... restu' populatie


RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 15:51   #21
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Rugina

Quote:
Originally Posted by RD-Woo View Post
Asa cum am promis 2 posturi mai sus...am fost la mag, mi-am luat aparatoare plastic int. aripa stg (40ron) + maner int usa dr (12ron), si am intrebat si de aparatori noroi spate. Pretul lor este de 10ron/buc
o sa ma duc si eu la magazin paici si daca e asa cum spui tu imi cumpar si eu...chiar ma stresa cum arata partea cu roata pe spate...parca se vad toate maruntaiele masinii...
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 16:01   #22
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Rugina

Quote:
Originally Posted by RD-Woo View Post
Asa cum am promis 2 posturi mai sus...am fost la mag, mi-am luat aparatoare plastic int. aripa stg (40ron) + maner int usa dr (12ron), si am intrebat si de aparatori noroi spate. Pretul lor este de 10ron/buc
care maner interior dreapta.e dala pt geam electric sau normal?mar interesa si pe mine manere pt ambele usi fatza...k le am sparte...dar sa fie pt geamuri electrice...rd-woo...la ce pret sunt amandoua,daca stii cmva.scuze de offtopic...aparatorile de noroi,care sunt alea,de vin prinse pe bara ,sau alea de vin k la rotile din fatza,desrupra sa nu ajunga apa pe tabla,in interiorul aripi?
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 16:12   #23
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Rugina

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
care maner interior dreapta.e dala pt geam electric sau normal?mar interesa si pe mine manere pt ambele usi fatza...k le am sparte...dar sa fie pt geamuri electrice...rd-woo...la ce pret sunt amandoua,daca stii cmva.scuze de offtopic...aparatorile de noroi,care sunt alea,de vin prinse pe bara ,sau alea de vin k la rotile din fatza,desrupra sa nu ajunga apa pe tabla,in interiorul aripi?
Manerul int. dr. care l-am cumparat eu este pt geamul electric(12ron). Pt ambele usi fata (cu geamuri electrice, cum ai tu) te-am sfatuit sa intrebi si la dezmembrari(www.*******, www.auto.maycon.ro) sunt sigur ca vei gasi!! Pretul lor in mag este destul de mare (parerea mea...), mai ales cel al manerului int. stg. pt geamuri electrice: 120ron!
Aparatorile de noroi spate sunt cele care vin prinse sub bara, iar pretul lor este 10ron/buc!
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 16:18   #24
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Rugina

Am deviat destul de mult de la subiectul postului prin natura discutiilor noastre: de la rugina la ..... maner int usa fata....
Cer scuze autorului acestui post (Erros20)...vom incerca sa dezbatem astfel de probl pe thread-uri potrivite!
Bafta!
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 17:26   #25
Erros20

Stage 5
 
Erros20's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 315
Default Re: Rugina

No problemo ... orice sfat e bine venit care tine de masina ...
Erros20 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 19:01   #26
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Rugina

Quote:
Originally Posted by Erros20 View Post
No problemo ... orice sfat e bine venit care tine de masina ...
deci nu te deranjeaza?orikm scuze ....bagati id meu.e la semnatura...k vreau sa vb mai multe despre piese de interior....
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 22-08-10, 21:39   #27
Sillentdead

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 50
Default Re: Rugina

si eo am rugina pe aripile din fata si la rotile din spate si pe praguri
Sillentdead is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -