Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 07-05-08, 18:29   #1
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Post consola centrala

salutare la toti as dori si eu sa montez 2neoane sub bord si habar nu am de unde sa le alimentez eu ma gandeam la becul de la scrumiera dar oare pot sa le pun pe amand2 pe acelasi bec?..si inca ceva cum as putea desface acea consola de la schimbator k sa ajung la becu de la scrumiera...va multumesc anticipat sunt nou pe forum
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 11:24   #2
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: consola centrala

pai ti-am mai zis odata pe PM... da, le pui la becul de la scrumiera fiindca ai alimentare cand aprinzi pozitia. da, poti sa le pui pe amandoua pe acelasi bec... de fapt, nu la bec te legi efectiv, ci la firele de alimentare ale becului.
consola se desface f usor: scoti rama dreptungiulara care vine in jurul climatizarii si a casetofonului, tragi usor de ea incepand de sus, e prinsa doar in cleme. dupa ce ai scos rama aia, in dreapta si in stanga scrumierei ai cate un surub, alea prind rama de la schimbator, pe care le desfaci... odata alea doua desfacute, tragi de rama de la schimbator usor spre spate si in sus ca sa iasa din cleme. si asa ai acces la scrumiera.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 16:01   #3
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: consola centrala

ms geo am inteles ce am vb noi da nu stiam cum sa desfac consola aia..ms ff mult sper acuma in weekend sa ma pun sa le leg...salutare
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 15:57   #4
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: consola centrala

apropo de consola centrala..un preten de al meu,care lucreaza la service autorizat daewoo e inginer.,a avut pe cielo lui toata consola centrala de nubira,..ce ziceti?ati auzit ceva despre asta?io o sa vb cu el sapt viit sa vad ce e si cum e si mar tenta sa o pun
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 16:00   #5
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: consola centrala

sincer nu mai cred nimic de la diversi "meseriasi", pana nu o vad cu ochii mei
am auzit atat de multe despre atat de multe prostii... incat nu mai cred. eu zic sa nu dai niste bani aiurea... si daca s-ar potrivi, ce castigi cu asta? design?
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 16:57   #6
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: consola centrala

dap...o cotiera frumoasa si toate cele..dar intai vreau sa vad cum arata pe cielo lui
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 22:10   #7
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: consola centrala

da dar cum ar venii cielo cu consola de nubira mie unu nu miar place..donn asa iti pui cotiera de espero..chiar azi vazui ca are cineva 3 de vanzare pe cielorunners...
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 22:12   #8
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: consola centrala

a si am uitat...am aflat ca defapt acele neoane is de 24 v..o mare prostie..macar bine ca le-am achizitionat pe gratis...
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 18:09   #9
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: consola centrala

hmmm...as putea pune o cotiera dar sa vad....deocamdata ma ingrijoreaza plafonul
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 17-05-08, 12:11   #10
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: consola centrala

sal de curand am facut rost de o imbracaminte pentru frana de mana pentru ca a mea e varza...acuma vreau sa va intreb desfacui toata aia de la schimbator tot si cele 2suruburi din laterale cum masa dau jos consola aia dintre scaune de cuprind frana de mana am impresia k e prins in mijloc de ceva si nu am cum sa ajung acolo...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	051708115951.jpg
Views:	91
Size:	417.2 KB
ID:	538527   Click image for larger version

Name:	051708120003.jpg
Views:	81
Size:	528.4 KB
ID:	538528  
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-08, 12:59   #11
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: consola centrala

3 suruburi strang consola de la frana de mana: 2 sunt in laterale, in fata, si 1 e in spate, pe mijloc. unde ai suportul (gaura) aia rotunda pt pahar, e in ea un dop mic de plastic. il scoti si dai de surub. il desfaci si consola tre sa iasa. o ridici din spate si o sa vezi ca pielea de la frana de mana e prinsa pe o rama de plastic, care la randul ei e prinsa pe consola cu suburi. le desfaci, dai afara pielea cu rama cu tot, desfaci "capsele" alea care prind pielea pe rama, pui noua husa, prinzi cu lipici (superglue), sau cu aceleasi "capse" si repeti operatiunea invers, pt montaj.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 17-05-08, 13:03   #12
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: consola centrala

oo geo u esti scaparea mea mereu..ms multt..da ce zici de husa eu zic k se potriveste cat de cat..
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-08, 14:35   #13
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: consola centrala

gata datorita lui geo am reusit sa schimb imbracamintea..acuma astept sa primesc si niste pedale tot din acelasi set...salutari
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-08, 15:27   #14
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: consola centrala

se potriveste si chiar imi place, cu o mica exceptie: tablita aia cu "wrc". ma gandesc ca si pe a mea s-ar potrivi bine, ca e argintie cat te-a costat?
bine ca ai rezolvat.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 17-05-08, 15:34   #15
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: consola centrala

ai dreptate cu tablita da nu prea pot sa o dau jos..imbracamintea am primit-o de la cineva gratis adusese setu de afara pentru el da a zis ca mi le da mie acuma cauta si pedalele si imbracamintea aia la frana de mana stii la ce ma refer plasticu ala..sper sa le gaseasca sa le pun cat mai repede pe masina)..mi-a placut ca are si piele..
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -