sora mea are un cielo fabricatie 2004 cu instalatia de gpl mentionata mai sus.
cica ar fi prins aer in rezervor sau gpl.ul ar fi avut apa.
intrebare: cum se scoate apa sau aerul din rezervorul de gpl si din instalatie?
Nu stiu daca ai rezolvat problema pana acum sau daca te mai ajuta raspunsul insa o sa incerc sa explic si pentru altii care au aceiasi problema. In butelie nu ai apa sau aer, sunt tot gaze rezultate din extractie dar inerte. Problema se rezolva la un service specializat, nu cred ca cineva intreg la cap si-ar face singur asa ceva in fata blocului sau in curte. Buteliile au o supapa de evacuare. Nu stiu cat ar putea sa coste, dar, avand in vedere ca este destul de simplu, nu ar trebui sa depaseasca 30-40 ron.