Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-08, 15:57   #31
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: probleme cu stergatoarele cielo

nua re cum sa fie diferenta intre 2 cielo)
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 14-06-09, 00:33   #32
morbidmind
VW Driver

Stage 5
 
morbidmind's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 370
Member of:
[VW]
Default Re: probleme cu stergatoarele cielo

se poate sterge

multumesc !!!
morbidmind is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 11:46   #33
scatiu

Stage 2
 
scatiu's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 52
Default Re: probleme cu stergatoarele cielo

am si eu o problema cu stergatoarele. nu mai revin la locul lor.raman undeva pe la jumatatea cursei.merg pe toate treptele de viteza si pe intermediar cu reglaj, merg stropitorile...doar ca nu mai stau jos la locul lor ...de la ce poate fi oare?
scatiu is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 12:54   #34
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: probleme cu stergatoarele cielo

Pai, bratele sergatoarelor care nu mai au canelurile alea ca la inceput (asa imi facea mie stergatorul din stanga, dar s-a rezolvat prin stragerea piulitei de la brat).

Alt motiv, ansamblul de sub grila, cel care face legatura intre motoras si bratele stergatoarelor e posibil sa fie uzat si astfel apar diverse jocuri intre piese si raman astea.

Mie mi-au dat preturi in jur de 120 de lei ansamblul asta si vreo 40 de lei bratele... Deci, mai merg si asa
banzay is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 07:37   #35
scatiu

Stage 2
 
scatiu's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 52
Default Re: probleme cu stergatoarele cielo

mda...cred ca la mine intre motoras si ansamblu ar putea fi o problema, deoarece ambele brate si-au schimbat pozitia, dar intre ele sunt sincronizate perfect...doar ca acum capatul lor de cursa este undeva pe jumatatea parbrizului...cand se opreste ploaia desfac acolo sa vad care e problema. 120 ron ansamblul la mana a doua presupun...ca o sa iau unul nu am ce face...ma streseaza sa stau cu ochii in bratele de la stergatoare
scatiu is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 04:48   #36
micu_sofer

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 7
Default Re: probleme cu stergatoarele cielo

am si eu o problema cu stergatoarele...pe timpul asta asa rece imi ingheata stergatoarele fratilor si sunt noi marca bosch puse de o luna. Nu as fi stresat daca ar ingheta si nu ar face nimic dar in loc sa imi stearga parbrizul mai mult il umple de apa
micu_sofer is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -