Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-08, 21:16   #1
Costas_speed

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 79
Default Tester Diagnoza Obd2

Tocmai au aparut pe piata niste aparate , asa numite testere diagnoza OBD2, NUMITE SI TESTERE DE BUZUNAR, cum ca ar putea fiecare sa i-si faca testele fara prea multe eforturi......... am atasat niste poze..... e imposibil sa nu fi auzit de ele, pt ca deja au invadat netul si pietele-targurile auto
INTREBAREA este stie cineva ceva de ele, cat sant de bune,daca i-si merita banii, la cat costa , nu ar fi mare paguba 150 E bucata
'" voi revenii cu mai multe detalii "
Attached Images
   
Costas_speed is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 17:46   #2
Costas_speed

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 79
Default Re: Tester Diagnoza Obd2

haideti mai baieti, nici un comentariu, nimic nimic?????????????? dacia, geo, voi erati primii cu raspunsuri si sugestii...... chear nu santeti nici-unu interesati???????? ok.. scuze deranju...
Costas_speed is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 20:18   #3
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Tester Diagnoza Obd2

nu stiu ce sa zic despre ele... sunt cam ca orice aparat de masura, cele ieftine ofera date eronate... cele scumpe sunt de calitate si isi fac bine treaba.
in primul rand, astea cred ca sunt niste imitatii, produse ieftine (fata de cele profesionale, da, sunt ieftine) si proaste. in al doilea rand, si daca ar afisa corect, ce sa facem cu ele?!? trebuie sa ai cunostiinte f bune de mecanica ca sa te folosesti de testerele astea si sa-ti reglezi masina.
astea nu te ajuta decat daca stii ce sa-i faci cand merge prost sau, eventual, sa identifici problema... si asta in cazul in care stii care sunt cifrele corecte pt injectie, aprindere, amestec... si alte bla,bla,bla-uri
eu nu as avea ce sa fac cu el prefer sa ma duc la mecanic, macar stie ce face.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 10-02-08, 02:00   #4
diesel_IQ
Daewoo Driver

Stage 4
 
diesel_IQ's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 281
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tester Diagnoza Obd2

de aparut, au aparut de mult....dar, sunt insa slab pregatite...adica : iti dau coduri de eroare , ex : er2yhhh4557.....stii ce ie ? nu au posibilitatea de rescrie codul corect si nici de a masura diverse lucruri trebuincioase cum ar fii amestec , noxe citite de sonde, temperaturi , presiuni , s.a. .....asa ca ...
acu....poate or fii astea mai jmechere dar nu cred. merita sa intrebi. da un tel la firma respectiva si aflii . daca sunt in stare sa si faca ceva , nu numai sa arate neste coduri. daca sunt zine si noua te rugam.
__________________
SUFAR DE SINDROMUL COPILULUI CARE NU AVUT JUCARII !!!!! SUNT SIGUR CA TOTUL SE POATE DEMONTA SI IMBUNATATZI !!
diesel_IQ is offline   Reply With Quote
Old 14-02-08, 20:21   #5
Costas_speed

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 79
Default Re: Tester Diagnoza Obd2

multumesc baieti
Costas_speed is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 04:35   #6
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Tester Diagnoza Obd2

deocamdata tot diagnoza cu cablu si laptop este de baza la nivel de amator
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 11:27   #7
diesel_IQ
Daewoo Driver

Stage 4
 
diesel_IQ's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 281
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tester Diagnoza Obd2

asadar.......pentru cielo...din nou....nimik...
diesel_IQ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -