Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 18-08-07, 15:15   #1
GRA-XXL

Stage 1
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 12
Default care ma ajuta si pe mine?espero

salut!am un espero.in viraj dreapta(volanul sa fie rotit peste o tura) imi troncane ceva.ca sa se auda asa trebuie sa fie denivelat drumu.altfel nu se aude nimic.parerea mea este ca nu e de vina planetara.ma gandeam la telescop...astept un sfat va rog
GRA-XXL is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 00:44   #2
Soryn_No2

Stage 4
 
Soryn_No2's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 236
Member of:
[VW]
Default Re: care ma ajuta si pe mine?espero

Mai, ce sa zic, eu zic ca e de vina planetara, mai ales daca se aude intr-un ritm asa sacadat mai mult ca sigur ca e planetara si de ce nu si telescopul.Da o interbare am pentru tine, nu tremura volanul in mana cand iei curba la dreapta?
Soryn_No2 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 00:46   #3
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: care ma ajuta si pe mine?espero

posibil s a nu fie telescopul strans bine in contraaripa
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 00:51   #4
Soryn_No2

Stage 4
 
Soryn_No2's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 236
Member of:
[VW]
Default Re: care ma ajuta si pe mine?espero

Dar ia zi, la faza cu tremuratul volanului nu e de vina si planetara?Dar hai sa il lasam sa se trezeasca pe GRA XXL sa ne spune el maine mai exact ce mai face masina lui in afara de trancanit!!!
Soryn_No2 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 00:56   #5
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: care ma ajuta si pe mine?espero

Posibil Acum Sti Cum Este Nai Totusi De Unde S A Sti Pina Nu Esti Acolo La Fata Locului Sau Pina Nu Mergi Cu Ea
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 21-08-07, 18:40   #6
GRA-XXL

Stage 1
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 12
Default Re: care ma ajuta si pe mine?espero

nu imi tremura deloc...imi tremura dar am fost la un service si mi-am schimbat ceva la caseta de directie si mi-am strans volanul.acuma merge perfect.numai ca imi troncane.eu sper sa nu fie planetara.ca am auzit ca e 300ron una.dar faza e ca drumul tre sa fie cu gropi...nu inteleg de ce...daca as intra intr-un sens giratoriu si i-as da tare acolo in viraj nu se aude nimic...am facut o constatare la un service dar degeaba.ma pus sa schimb ceva dar tot se aude...
GRA-XXL is offline   Reply With Quote
Old 21-08-07, 19:39   #7
GRA-XXL

Stage 1
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 12
Default Re: care ma ajuta si pe mine?espero

acuma mai nou mai am o problema...am turat-o cand am plecat de pe loc pana in 6000 de ture...si acuma vad ca imi moare motoru cand sta pe liber.de ce oare?isi mai revine(sta pe liber un pic)iar cade iar isi mai revine...de ce?se poate sa am un gunoi?eu asa zic...ce as putea face?multumesc din nou...
GRA-XXL is offline   Reply With Quote
Old 21-08-07, 23:47   #8
BGD_NNE

Stage 5
 
BGD_NNE's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 583
Default Re: care ma ajuta si pe mine?espero

La faza cu troncanitul vezi sa nu fie bucsaraia ..sau vezi sa nu fie desfacuta piulita care prinde telescopul de caroserie (mi asa mi s-a intamplat).iar cu muritul motorului nush ce sa iti zic
BGD_NNE is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 06:11   #9
GRA-XXL

Stage 1
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 12
Default Re: care ma ajuta si pe mine?espero

ok.mersi mult.am sa ma uit sa vad.bafta
GRA-XXL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -