Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-08, 16:12   #31
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Clima pe cielo???

Nu cred ca exista site de tuning fara chestii pt Logan! Si app de AC, e cam pacatos si vara daca il folosesti in exces sau ii dai sa te loveasca din plin. Te pricopsesti cu o sinuzita de nici nu stii ce e cu tine. Si cu clima asta...mi se pare o vreajeala. De exemplu, acum iarna vad o groaza de masini cu geamurile aburite sau inghetare prin interior. Si nu vb de Dacii vechi sau altele mai putin dotate, ci Forduri, Opeluri etc etc. Eu la Cielo daca dau drumu la caldura si dezaburire luneta pt 5-10 min nu mai am treaba cu frigul sau cu aburul. Dovada ca AC si incalzirea nu sunt tocmai slabe.
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 16:18   #32
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
poi nucu la cielo e 130 ron set..u ai zis k la logan 180 lei bucata?vezi poate nu ai vazut bineun proiector de logan mai scump cu 50 lei decat un set de cielo....ar fi rasu lumii
nu prea stau bine cu cifrele dar sunt 99% sigur ca un proiector de logan e in jur de 160 180 ron sigur sigur...imi amintesc ca am plecat injurand din magazin cum sa dau eu 3 mil juma pe proiectoare....?
__________________
Golf 5
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 16:37   #33
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Clima pe cielo???

Da, alea sunt farurile. Si ma gandesc ca daca totusi am reusi sa descoperim un magazin care sa fie dispus sa expedieze asa ceva din Rusia in Romania, am putea sa facem o comanda mai mare, astefel costurile de transport ar fi mai mici... eventual poate am obtine o reducere, ceva... Dar in acelasi timp ma gandesc ca poate farurile alea nu sunt cumaparate asa, poate sunt "home made", faruri clare + interior de la alt far cu lupe si faze lunga-scurta separate.
proiectoare de Cielo se gasesc si la 39 ron/bucata, sau 55 ron/bucata cele clare. pe rxm.ro. si tot acolo mi-am gasit si eu oglinzi cu 99 ron/buc, model rabatabil, dar parca nu imi vine sa dau 200 ron pe oglinzi...

tuning pt logan, o fi el scump... dar este! noi cautam far cu lupa pt cielo prin siberia si pt logan gasesti pe orice site de tuning
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 16:44   #34
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Clima pe cielo???

eu leam reparat pe ale mele pana imi cumpar dar am fost si am vazut clar.ro ron proiectorul normal....ala de ceatza putin mai scump...dar nici nu se compara cu logan))
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 16:47   #35
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Clima pe cielo???

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Da, alea sunt farurile. Si ma gandesc ca daca totusi am reusi sa descoperim un magazin care sa fie dispus sa expedieze asa ceva din Rusia in Romania, am putea sa facem o comanda mai mare, astefel costurile de transport ar fi mai mici... eventual poate am obtine o reducere, ceva... Dar in acelasi timp ma gandesc ca poate farurile alea nu sunt cumaparate asa, poate sunt "home made", faruri clare + interior de la alt far cu lupe si faze lunga-scurta separate.
proiectoare de Cielo se gasesc si la 39 ron/bucata, sau 55 ron/bucata cele clare. pe rxm.ro. si tot acolo mi-am gasit si eu oglinzi cu 99 ron/buc, model rabatabil, dar parca nu imi vine sa dau 200 ron pe oglinzi...

tuning pt logan, o fi el scump... dar este! noi cautam far cu lupa pt cielo prin siberia si pt logan gasesti pe orice site de tuning
poi cielo e mai special...iar loganu e ceva obisnuit deja o sa ajunga standard orice logan tunat)))k toti le ai la fel
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 12-01-08, 20:03   #36
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Da, alea sunt farurile. Si ma gandesc ca daca totusi am reusi sa descoperim un magazin care sa fie dispus sa expedieze asa ceva din Rusia in Romania, am putea sa facem o comanda mai mare, astefel costurile de transport ar fi mai mici... eventual poate am obtine o reducere, ceva... Dar in acelasi timp ma gandesc ca poate farurile alea nu sunt cumaparate asa, poate sunt "home made", faruri clare + interior de la alt far cu lupe si faze lunga-scurta separate.
proiectoare de Cielo se gasesc si la 39 ron/bucata, sau 55 ron/bucata cele clare. pe rxm.ro. si tot acolo mi-am gasit si eu oglinzi cu 99 ron/buc, model rabatabil, dar parca nu imi vine sa dau 200 ron pe oglinzi...

tuning pt logan, o fi el scump... dar este! noi cautam far cu lupa pt cielo prin siberia si pt logan gasesti pe orice site de tuning
deci corectez ca am fost azi la car stil sa iau beculete albastre pt lumina numar si am intrebat....exact 180 ron dar era setul de proiectoare logan fara cablaje si fara suporti...nu bucata...deci retrag ce am zis mai devreme...sorry...se mai insala omul...
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 14-01-08, 09:58   #37
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Clima pe cielo???

da tot depaseste setul de cielo care e 100 ron setul alea normale
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 14-01-08, 10:01   #38
nucu_as
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 368
Member of:
[VW]
Default Re: Clima pe cielo???

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
da tot depaseste setul de cielo care e 100 ron setul alea normale
se gasesc si cu 80 ron pt cielo...uite aici: www.rxm.ro
nucu_as is offline   Reply With Quote
Old 07-02-11, 15:32   #39
george5

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 7
Default Re: Clima pe cielo???

Quote:
Originally Posted by nucu_as View Post
Se pare ca exista ceva in genul climei pe cielo...mantocaria asta este destul de interesanta dar nu stiu nici cum functioneaza sau cum se monteaza. voi ce credeti? se poate pune aparatul asta pe masinile noastre? oare exista asa ceva?? sau e teapa?
Am eu asa ceva. Acum o am de vanzare, deoarece am vandut Cielo si nu l-am dat cu el. Chestia este un modul de clima automata si Computer de bord. Are senzor de temperatura exterioara si interioara, se leaga la ECM-ul masinii si-ti spune si consum instant de benzina, temperatura la motor etc. NU este un tunning, se pune ca optiune la fabrica UZDaewoo din Uzbekistan. Partea de computer de bord merge numai pe Cielo Euro1 si Euro 2. NU merge pe Euro 3(euro3 are alt tip de ECM). Nu se fac modificari pe cablajul masinii; decat se scoate mufa de la modulul de AC vechi si se pune asta nou; mai este senzorul de temp. exterioara pe care eu l-am avut pus in oglinda dreapta, mai este un fir care se baga intr-unul din pinii mufei de ecm si inca un fir de se duce in mufa din stanga fata (vede nivelul de combustibil de-l mai ai in rezervor). Si gata. Pretul a fost 250 euro si am mai dat 150 la transport cu DHL. Il dau cu 1000 ron.
george5 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 11:15   #40
maryus_83

Stage 4
 
maryus_83's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 195
Member of:
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Clima pe cielo???

Vrem poze.
maryus_83 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-11, 19:50   #41
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Clima pe cielo???

poze se poate
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 14-02-11, 22:30   #42
george5

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 7
Default Re: Clima pe cielo???

Quote:
Originally Posted by PetricaCBD View Post
poze se poate
Pentru cine este interesat am si instructiuni de instalare si folosire; sunt traduse din rusa de un moldovean
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1010214.JPG
Views:	152
Size:	1.45 MB
ID:	1874049   Click image for larger version

Name:	P1010215.JPG
Views:	142
Size:	1.49 MB
ID:	1874050   Click image for larger version

Name:	P1010216.JPG
Views:	149
Size:	1.47 MB
ID:	1874051  

george5 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 22:01   #43
TONYPSG
Daewoo Driver

Stage 5
 
TONYPSG's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 650
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Clima pe cielo???

interesanta jucarie.inseamna ca vine in locul panoului vechi montat?
TONYPSG is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 08:05   #44
george5

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 7
Default Re: Clima pe cielo???

Quote:
Originally Posted by TONYPSG View Post
interesanta jucarie.inseamna ca vine in locul panoului vechi montat?
Exact; se scoate comanda veche, se pune asta foarte usor; pun si manualul de utilizare si instalare. A nu se rade de modul de traducere din rusa )
Attached Files
File Type: pdf Instructiuni de exploatare.pdf (159.6 KB, 87 views)
george5 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 22:39   #45
TONYPSG
Daewoo Driver

Stage 5
 
TONYPSG's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 650
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Clima pe cielo???

mmmmmmmmmmmmmmm.m-ai pus pe ganduri serios.............
TONYPSG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -