Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 17-01-13, 22:51   #1
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default pompa spalare parbriz ramasa blocata!

cand am dat de maneta sa-mi stropeasca pe parbriz...mi-a ramas blocata pana mi s-a terminat lichidul de parbriz...si am oprit pompa cu greu miscand maneta in toate treptele stergatorului..am completat cu lichid si am intampinat aceeasi problema...care este cauza? contactul de la maneta?
__________________
Daewoo cielo 1.5 8v
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 04:41   #2
badjoke_4life

Stage 5
 
badjoke_4life's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 353
Default Re: pompa spalare parbriz ramasa blocata!

eu am patit la fel. e maneta aia de vina. poti sa incerci sa o scoti si sa o desfaci. are niste lamele pe care le poti curata. eu am pus de opel kadett o perioada pana am gasit de cielo pt ca al meu e hatchback si am stergator pe luneta.
badjoke_4life is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 10:38   #3
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default Re: pompa spalare parbriz ramasa blocata!

Quote:
Originally Posted by badjoke_4life View Post
eu am patit la fel. e maneta aia de vina. poti sa incerci sa o scoti si sa o desfaci. are niste lamele pe care le poti curata. eu am pus de opel kadett o perioada pana am gasit de cielo pt ca al meu e hatchback si am stergator pe luneta.
multumesc pt raspuns..o s-o desfac sa vad ce-i acolo
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 10-02-13, 01:14   #4
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default Re: pompa spalare parbriz ramasa blocata!

Quote:
Originally Posted by egroeg View Post
cand am dat de maneta sa-mi stropeasca pe parbriz...mi-a ramas blocata pana mi s-a terminat lichidul de parbriz...si am oprit pompa cu greu miscand maneta in toate treptele stergatorului..am completat cu lichid si am intampinat aceeasi problema...care este cauza? contactul de la maneta?
se poate inchide! am rezolvat prin schimbarea manetei!
egroeg is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -