Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 04-11-12, 20:33   #1
CNexiaT

Stage 3
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 86
Default Daewoo Cielo faruri

Salutare! Vreau si eu sa stiu de unde pot proura niste lupe pt faruri care sa se potrivesca si cum sa montez aceste lupe. Va Multumesc!
CNexiaT is offline   Reply With Quote
Old 04-11-12, 21:22   #2
badjoke_4life

Stage 5
 
badjoke_4life's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 353
Default Re: Daewoo Cielo faruri

Quote:
Originally Posted by CNexiaT View Post
Salutare! Vreau si eu sa stiu de unde pot proura niste lupe pt faruri care sa se potrivesca si cum sa montez aceste lupe. Va Multumesc!
daca dai o cautare in google de kit lupe h4 o sa gasesti undeva la 300 de lei fara balast si 400 cu tot cu balast. se scoate sticla si se baga in far lupa care intra pe soclu . nu trebuie vreo modificare . dupa silicon si pui sticla la loc.
badjoke_4life is offline   Reply With Quote
Old 05-11-12, 15:39   #3
CNexiaT

Stage 3
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 86
Default Re: Daewoo Cielo faruri

aha dar nu pot gasi niste faruri deja facute ?
ofer pana in 3 mil

Last edited by CNexiaT; 05-11-12 at 16:07.
CNexiaT is offline   Reply With Quote
Old 05-11-12, 16:27   #4
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Cielo faruri

Pai tu cine crezi ca-ti da tie cu 300 lei faruri complete, cand doar kit-ul de lupe e 400-500 lei (pretul difera in functie de calitate)???
Ia fa tu un calcul sumar... 200 lei setul de faruri + 400 lei (zic minim) kit-ul de lupe + munca (minim 100 lei se ia manopera pt montajul lupelor)...
La "3 mil" iti ofer eu un set de faruri stock de Cielo, e bine asa?
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 05-11-12, 16:57   #5
CNexiaT

Stage 3
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 86
Default Re: Daewoo Cielo faruri

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Pai tu cine crezi ca-ti da tie cu 300 lei faruri complete, cand doar kit-ul de lupe e 400-500 lei (pretul difera in functie de calitate)???
Ia fa tu un calcul sumar... 200 lei setul de faruri + 400 lei (zic minim) kit-ul de lupe + munca (minim 100 lei se ia manopera pt montajul lupelor)...
La "3 mil" iti ofer eu un set de faruri stock de Cielo, e bine asa?
alo am gasit acu vreo 5 luni cu 300 fara becuri si cu becuri 400 da nu mai vad anuntu si erau custom gen pe care le vinde teroare


dau 300lei +faruri stock pe faruri cu lupa cnv?
CNexiaT is offline   Reply With Quote
Old 05-11-12, 17:14   #6
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Cielo faruri

Ce vinde teroarea nu sunt custom. alo . Sunt faruri cu lupa, facute asa de producator (China). Nu se mai gasesc la noi, au fost aduse doar cateva zeci de seturi acum cativa ani, dar nu au rentat.
Mai conteaza si ce calitate sunt... nu doar pretul, asta referitor la ce ai spus tu.
Te rog nu mai scrie ca pe messenger, scrie cuvintele complet, in limba romana. Si daca vrei sa cumperi, posteaza un anunt in sectiunea Bursa, nu aici.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 05-11-12, 17:15   #7
CNexiaT

Stage 3
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 86
Default Re: Daewoo Cielo faruri

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Ce vinde teroarea nu sunt custom. alo . Sunt faruri cu lupa, facute asa de producator (China). Nu se mai gasesc la noi, au fost aduse doar cateva zeci de seturi acum cativa ani, dar nu au rentat.
Mai conteaza si ce calitate sunt... nu doar pretul, asta referitor la ce ai spus tu.
Te rog nu mai scrie ca pe messenger, scrie cuvintele complet, in limba romana. Si daca vrei sa cumperi, posteaza un anunt in sectiunea Bursa, nu aici.
Aha.Multumesc!
CNexiaT is offline   Reply With Quote
Old 07-11-12, 03:22   #8
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Daewoo Cielo faruri

in plus au si angel eye neon mai e si ala 100lei

Quote:
Originally Posted by CNexiaT View Post
alo am gasit acu vreo 5 luni cu 300 fara becuri si cu becuri 400 da nu mai vad anuntu si erau custom gen pe care le vinde teroare


dau 300lei +faruri stock pe faruri cu lupa cnv?
Teroarea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -