Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 13-07-12, 18:16   #1
alina.geo

Stock
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 2
Default Modificare omologata Matiz

Am o problema la care sper ca imi puteti da un raspuns....
Am achizitionat un Matiz care in CIV este inregistrat ca autoutilitara. A fost vandut catre o persoana fizica ca fiind autoturism (modificariile fiind facute: are bancheta din spate , grilajul este dat jos etc...) doar ca nu exista si actul, dovada ca aceasta modificare a fost facuta legal la un service autorizat.
Pentru inscriere la RAR imi cere actul de la service pentru a o putea omologa ca fiind autoturism. Intrebarea mea este urmatoarea: tinand cont ca modificarile sunt deja facute acum trebuie sa gasesc un service care sa-mi dea actul respectiv sau trebui sa gasesc un service care sa o aduca la starea initiala si sa ramana ca autoutilitara si eventual pe urma sa ii fac modificarile de autoturism?
Multumesc mult!!!!
alina.geo is offline   Reply With Quote
Old 14-07-12, 10:53   #2
B53UMI

Stage 3
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 145
Default Re: Modificare omologata Matiz

Trebuie sa gasesti un service care sa-ti elibereze actul care atesta lucrarile ce s-au facut pt. transformarea in autoturism.
B53UMI is offline   Reply With Quote
Old 14-07-12, 10:54   #3
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Modificare omologata Matiz

Pai service-ul care a facut modificarea initiala nu iti poate da hartia? Nu mai exista deviz de plata, chitante etc de la acel service?
Daca nu mai exista posibilitatea sa ajungi acolo, incearca la un alt service autorizat (nu garaj de cartier), vorbeste cu seful de service si incearca sa iti dea o hartie, contra unei mici "atentii" evident
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 16:32   #4
alina.geo

Stock
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 2
Default Re: Modificare omologata Matiz

Am rezolvat pana la urma... Bineinteles cu o mica "atentie", dar la "mai sus" nu la service...
Mersi mult ca ati raspuns!!
alina.geo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -