Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-07, 17:33   #61
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: bec benzina cielo

am fost la service sa vad ce are....o urca pe elevator...ma intreaba daca ma grabesc..zic ca nu...o durat maxim 3 minute pe parte pana mi-o reparat.
sigurantele au fost de proasta calitate si au sarit de la loc cand am trecut calea de tramvai si din cauza aia a trecut piulita prin tija telescopului. poze n-am ca nu aveam aparatu la mine si era o ocazie beton...dar voi face poze cand schimb ambreaju (daca ridica masina) :P ca asa sub ea nu se vede mai nimic......azi cu aceeasi ocazie am ridicat umpic masina si am facut suspensia mai moale...ca deja ma durea spatele :P
acuma urmeaza ambreaju care-i dus...abea mai pleaca masina de pe loc sa vad cum fac rost zilele astea de bani sa-mi schimb ambreaju si pompa de benzina ca sa nu am surprize cand ma duc in 1aprilie la bucurestu...29 sau cand ii 4tuning day :Pvai ce ma bucur ca nu o fo nimic grav...deja vedeam 400 euro aruncati pe geam :P pentru ca daca erau rupte piulitele...trebuiau schimbate (telescoapele)
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 19:33   #62
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: bec benzina cielo

Am şi ambreiaj (cel nou) şi pompă de benzină (second-hand, dar merge perfect, e de pe Nexia). Aştept provincia.
Lao is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 23:07   #63
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: bec benzina cielo

contacteaza-ma pe mess sa-ti arat poze cu suspensia facute asta seara...
maine fac altele ca ma duc la cabana sa masor ceva si am de trecut un podet si ma pot baga sub el sa se vada mai calumea
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 23:38   #64
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: bec benzina cielo

Pai sa inteleg ca ne vedem la 4tuning days Asta nu vreau sa o ratez, oricat de multa treaba asi avea.
Dacia, de ce esti egoist? :P Pune si tu aici pozele, sa vedem si noi, restul lumii, ce suspensie ai
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 09:48   #65
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: bec benzina cielo

mai deseara ca ma duc la cabana sa-mi tai vita de vie ca-i vreme misto acum, nu le pun pe forum ca au peste 4 mega bucata, pe mess merge mult mai repede.
alecs_rg da doar deseara voi fi de gasit :P
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 23:30   #66
adrian2008

Stage 5
 
adrian2008's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 415
Default Re: bec benzina cielo

Sall,incerc si eu aici,ca sa nu mai fac alt topic pentru pompa de benzina,am vazut ca vorbeati despre ea cateva pagini mai sus,e drept,anul trecut,dar vroiam sa stiu daca ma poate ajuta sa-mi explice cineva cum se schimba,cum ajung la ea.Ms frumos!
__________________
Vw Polo 2008,tossa blue,1,2 70 hp
Cielo Daewoo 8v 2004 1,5 75 hp
adrian2008 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 11:30   #67
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: bec benzina cielo

Ridici bancheta spate si acolo ai un capac rotund si negru. Il scoti si voila! Pompa de benzina, care e prinsa in 6-7 suruburi si o mufa. Scoti mufa, desfaci suruburile si o scoti.
Lao is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 11:34   #68
adrian2008

Stage 5
 
adrian2008's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 415
Default Re: bec benzina cielo

Quote:
Originally Posted by Lao View Post
Ridici bancheta spate si acolo ai un capac rotund si negru. Il scoti si voila! Pompa de benzina, care e prinsa in 6-7 suruburi si o mufa. Scoti mufa, desfaci suruburile si o scoti.
Ms de sfaturi.Din cate mai citisem,puteam sa fac chestia asta si pe afara,adica sa ma bag sub ea.Dar din cate spui,pare mult mai simplu si mai ,,curat" sa o fac din interiorul masinii.Thanks!

Later edit:Se pare ca am facut o confuzie,eram obosit ieri,am gresit vroiam sa schimb doar filtrul de benzina,nu pompa.Oricum mersi pentru infos! Numa'bine!

Last edited by adrian2008; 14-12-08 at 12:32.
adrian2008 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 13:23   #69
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: bec benzina cielo

ii sub prag in dreapta
si ala numai de afara il inlocuiesti
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 13:50   #70
adrian2008

Stage 5
 
adrian2008's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 415
Default Re: bec benzina cielo

Daps,am aflat acum.Unde se pune cricul .ms!
adrian2008 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -