Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 15-12-08, 14:14   #1
danutz_2007

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 316
Default nu incalzeste cum trebuie!

buna ziua!am si eu o problema cu al meu espero!de la o vreme mi se pare ca nu mai baga caldura asa cum baga iarna trecuta!o fi din cauza ca i am pus gpl in primavara,adik e ciucuitul mai mare si nu poate sa faca fata pompa de apa?nujtiu,intreb si eu!sau trebuie sa ii pun cartonu ca la vechia dacie?...astept pareri din partea voastra!multumesc!
danutz_2007 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-08, 10:12   #2
danutz_2007

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 316
Default Re: nu incalzeste cum trebuie!

vad ca nu vrea nimeni sa ajute cand are cineva nevoie!nu o sa mai postez pe acest forum!nu sunteti seriosi!bafta!
danutz_2007 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-08, 10:31   #3
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: nu incalzeste cum trebuie!

In primul rand nu te poti astepta sa ti se raspunda imediat, cand vrei tu. Unii mai au si altele de facut, nu numai sa stea pe forum.
In al doilea rand, poate cei care au citit nu au un raspuns, nu stiu ce sa spuna. Eu, de exemplu, nu stiu si nu ma bag la problema ta.
In al treilea rand, e alegerea ta daca mai postezi sau nu pe acest forum. Singura rugaminte pe care ti-am mai adresat-o este sa postezi cu bun-simt si fara injurii si jigniri.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 16-12-08, 10:49   #4
danutz_2007

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 316
Default Re: nu incalzeste cum trebuie!

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
In primul rand nu te poti astepta sa ti se raspunda imediat, cand vrei tu. Unii mai au si altele de facut, nu numai sa stea pe forum.
In al doilea rand, poate cei care au citit nu au un raspuns, nu stiu ce sa spuna. Eu, de exemplu, nu stiu si nu ma bag la problema ta.
In al treilea rand, e alegerea ta daca mai postezi sau nu pe acest forum. Singura rugaminte pe care ti-am mai adresat-o este sa postezi cu bun-simt si fara injurii si jigniri.
scuze daca am deranjat pe cineva cu vb mele!dar nu cred ca este asa greu sa iti spui o parere!fie buna,fie rea!de aceea suntem aici sa ne spunem parerile si sa ne ajutam la nevoie!bafta!
danutz_2007 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-08, 23:15   #5
Costas_speed

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 79
Default Re: nu incalzeste cum trebuie!

dupa parerea mea , pot exista 3 cauze .... :
1- termostatul tau sa nu inchida de tot , si ca lichidul de racire sa circule prin toata instalatia pana se incalzeste.... ori sa nu il mai ai,....unii mecanici prefera sa nu il mai monteze ( termostatul ) ,atunci cand monteaza o instalatie gpl.. pt ca motorul se incalzeste mai repede atunci cand folosesti gaz, si e mai bine ca antigelul sa cicule pri toata instalatia (se incalzeste mai greu) ....
2- caloriferul de incalzire sa fie infundat.... verifica si tu cat de mare e diferenta de temperatura intre radiator si caldura pe care ti-o baga inauntru...
3- printre alte cauze verifica si daca cumva curentul de aer bagat de aerotema, e directionat pe cacorifer. sa nu iti bage mai mult rece
"parerea mea".....
Costas_speed is offline   Reply With Quote
Old 17-12-08, 08:00   #6
danutz_2007

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 316
Default Re: nu incalzeste cum trebuie!

s a rezolvat problema!de ceva zile merg pe benzina si nu mai am probleme cu caldura!merge ca pe vremuri!multumesc tuturor celor care s au deranjat sa imi raspunda!
danutz_2007 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -