Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 08-04-12, 12:04   #1
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Question tremurat motor la relanti!

cielo 1.5,8v din '97, la relanti motorul parca merge putin intrerupt..acul de la turometru sta fix pe la 800-900 rpm nu oscileaza deloc dar se simte acel tremurat,de la ce ar putea fi?
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 04-06-12, 21:53   #2
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Question Re: tremurat motor la relanti!

Quote:
Originally Posted by egroeg View Post
cielo 1.5,8v din '97, la relanti motorul parca merge putin intrerupt..acul de la turometru sta fix pe la 800-900 rpm nu oscileaza deloc dar se simte acel tremurat,de la ce ar putea fi?
nu stie nimeni? i-am schimbat capac delcou,fise,bujii dar la relanti tot asa se simte acel tremurat.
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 06:14   #3
antal
Opel Driver

Stage 3
 
antal's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 157
Member of:
[Opel]
Default Re: tremurat motor la relanti!

verifica bornele la baterie, aceiasi problema am avut-o si eu voiam sa schim suporti motor da era de la borne.
antal is offline   Reply With Quote
Old 10-06-12, 14:45   #4
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default Re: tremurat motor la relanti!

Quote:
Originally Posted by antal View Post
verifica bornele la baterie, aceiasi problema am avut-o si eu voiam sa schim suporti motor da era de la borne.
am verificat bornele..sunt ok,le-am dat si cu spray de contacte,am curatat si iac-ul,dar la fel se comporta, se simte tremuratul cand sunt in masina,sa fie oare axa cu came? sa fie uzata?
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 14-07-12, 00:45   #5
badjoke_4life

Stage 5
 
badjoke_4life's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 353
Default Re: tremurat motor la relanti!

Quote:
Originally Posted by egroeg View Post
cielo 1.5,8v din '97, la relanti motorul parca merge putin intrerupt..acul de la turometru sta fix pe la 800-900 rpm nu oscileaza deloc dar se simte acel tremurat,de la ce ar putea fi?
salut! aceeasi problema am avut si eu. pana la urma imi tragea aer fals in motor verifica toate furtunasele. mai ales cele din spatele motorului. sunt din bucuresti. daca vrei poti sa treci intr-o zi sa iti arat cum am remediat problema la mine
badjoke_4life is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -