Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 19-03-12, 20:45   #1
tannyto

Stage 2
 
tannyto's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 49
Red face Instalatie AC Cielo 96'

Salut ,

Stie cineva cumva,o schema de la instalatia de aer conditionat,sau cum pot proba compresorul,sa vad cum functioneaza/daca functioneaza sau alt fel de teste,exceptand incarcarea cu freon,ma intereseaza mai mult sa vad compresorul,din ce stiu e cam cea mai importanta parte .


Multumesc
tannyto is offline   Reply With Quote
Old 07-04-12, 22:17   #2
freefly

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 84
Default Re: Instalatie AC Cielo 96'

si eu vreau sa testez compresorul de AC.am intrebat si eu la randul meu mai multe persoane si nu cred ca ai cum sa il testezi daca merge decat daca bagi freon si ulei in instalatie.trebuie sa ai o anumita presiune in instlatie si un anumit gramaj de ulei,dupa care vezi daca face rece sau nu.toata treaba daca nu ma insel cred ca duce undeva la 200 de lei.
freefly is offline   Reply With Quote
Old 07-04-12, 22:53   #3
TZN 85 BUB

Stage 5
 
TZN 85 BUB's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,398
Member of:
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: Instalatie AC Cielo 96'

ca sa testezi compresorul, sa vezi daca este functional.... eu stiu ca inainte de a-l urca pe masina i-am dat un plus separat de la baterie. in momentul in care cupleaza se aude un clanc( atunci cupleaza el). De acolo si pana la a-si face efectiv treaba lui de compresor, singura posibilitate este doar de a-l pune pe masina in instalatie si sa incarcati .
__________________
Vand jante Mak audace mirror 4x114 - 15" - 6j - et38 - 250 euro

https://forum.4tuning.ro/459-jante-an...-250-euro.html
TZN 85 BUB is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -