Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 06-05-11, 17:19   #1
sony50

Stage 2
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 41
Default Discuri frina spate cielo

In primul rind imi cer scuze daca deschid un nou topic si mai sunt postari pe aici dar eu nu am gasit nimic concret.
Stiu ca sau facut asfel de modificari dar poate sa spuna cineva exact ,se schimba puntea sau doar tamburi ,daca se schimba puntea ce se potriveste ?de pe ce masina si ce implica schimbare conducte,furtune cablu? Poate sa ne spuna cineva care a facut exact cum a facut? Va multumesc.
sony50 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 06:54   #2
CstL

Stage 3
 
CstL's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 142
Member of:
[VW]
Default Re: Discuri frina spate cielo

depinde dak ai cielo mai vechi ( coreean ) are puntea dintr'o bucata ...si trebuie schimbata toata , dak e nou ( romanesc) poti schimba numai fuzetele ......merg de opel vectra A , astra F si kadett din cate stiu ....si eu vreau so schimb pe viitor .....dar am inteles k tre sa schimbi si etrieri fata k o sa fie mai buna frana pe spate . bafta
__________________
1.Daewoo cielo 1.5 OHC
2.Wv PoLo 6n 1.4 AEX
3.Opel Astra f 1.7 TDS ...[FONT="Comic Sans MS"]
CstL is offline   Reply With Quote
Old 26-09-11, 21:04   #3
sony50

Stage 2
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 41
Default Re: Discuri frina spate cielo

Quote:
Originally Posted by CstL View Post
depinde dak ai cielo mai vechi ( coreean ) are puntea dintr'o bucata ...si trebuie schimbata toata , dak e nou ( romanesc) poti schimba numai fuzetele ......merg de opel vectra A , astra F si kadett din cate stiu ....si eu vreau so schimb pe viitor .....dar am inteles k tre sa schimbi si etrieri fata k o sa fie mai buna frana pe spate . bafta
Sa stii ca am schimbat etrieri pe fata cu uni de vectra a 1.6.Mare minune ...acum nu prea as mai pune discuri pe spate ,are frina ca o masina normala .
sony50 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-11, 17:13   #4
marckooo78

Stage 3
 
marckooo78's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 117
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Discuri frina spate cielo

eu am schimbat puntea pe spate cu una de vectra A si se potriveste perfect,diferenta la franare este ca de la cer la pamant,singura modificare este la cablul de frana de mana.
vezi ca sunt doua modele de punti ;una cu abs la care un rulment costa 100ron,si alta simpla care se potrivesc aceasi rulmenti ca la cielo
marckooo78 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -