Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-11, 23:25   #1
Dedebz

Stage 2
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 25
Default Probleme ceas kilometraj

...iar am probleme..)) adica o sa va povestesc ceva ...i-am dat la cielo al meu "180" adik atat imi arata p ceasuri ...dar problema e urmatoare de la 120 incolo mi se balangane acul ala cand se da in sus cand in jos si nush ce probleme ar fi pana la urma o fi de la cablu de la kilometraj k orikum sunt sigur ca nu aveam viteza aia reala deoarece la 180 aveam 3100 de ture si nu cred ca aveam eu .. atata...mi se duce cablu de la kilometraj ???? a si app becurile din bord de unde rotesti pt caldura aer s-or schimba grew ???

Last edited by Snapy_xxl; 02-03-11 at 15:23.
Dedebz is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 20:20   #2
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Probleme ceas kilometraj

Quote:
Originally Posted by Dedebz View Post
...iar am probleme..)) adik o sa va povestesc ceva ...i-am dat la cielo al meu "180" adik atat imi arata p ceasuri ...dar problema e urmatoare de la 120 incolo mi se balangane acul ala cand se da in sus cand in jos si nush ce probleme ar fi pana la urma o fi de la cablu de la kilometraj k orikum sunt sigur ca nu aveam viteza aia reala deoarece la 180 aveam 3100 de ture si nu cred ca aveam eu .. atata...mi se duce cablu de la kilometraj ???? a si app becurile din bord de unde rotesti pt caldura aer s-or schimba grew ???
dak kyL0m3traJu' 3st3 p3 kablu nu ii gr3w de skimbat. s3 scot simplu muf3l3 s3 d3mont3az@ kablul din c3asul de bord ji din cuti3 ji se inlocuiejt3. ii mwlt de lukru dar r3lativ s3 skimb@ wjor. daca s3mnalwl la kil0m3traj yi prymyt 3l3ktronik nuj kare ii pr0blema.

Ce greu se scrie in ruso-japonezo-chinezo-romana sau mai pe scurt messenger.
mi-a luat 4-5 minute
__________________

Contact: performancetuning2000@yahoo.com
STREET is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 21:14   #3
chelloo83

Stage 5
 
chelloo83's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 335
Default re: Probleme ceas kilometraj

Quote:
Originally Posted by STREET View Post
dak kyL0m3traJu' 3st3 p3 kablu nu ii gr3w de skimbat. s3 scot simplu muf3l3 s3 d3mont3az@ kablul din c3asul de bord ji din cuti3 ji se inlocuiejt3. ii mwlt de lukru dar r3lativ s3 skimb@ wjor. daca s3mnalwl la kil0m3traj yi prymyt 3l3ktronik nuj kare ii pr0blema.

Ce greu se scrie in ruso-japonezo-chinezo-romana sau mai pe scurt messenger.
mi-a luat 4-5 minute
Bravo frate!!!
chelloo83 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-11, 21:55   #4
nsmoga

Stage 4
 
nsmoga's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 235
Default re: Probleme ceas kilometraj

minunat tutorial de schimbare! sunt curios cat o sa arate ceasul dupa aceea!
nsmoga is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 13:43   #5
turmentatu

Stage 4
 
turmentatu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 270
Default re: Probleme ceas kilometraj

Quote:
Originally Posted by STREET View Post
dak kyL0m3traJu' 3st3 p3 kablu nu ii gr3w de skimbat. s3 scot simplu muf3l3 s3 d3mont3az@ kablul din c3asul de bord ji din cuti3 ji se inlocuiejt3. ii mwlt de lukru dar r3lativ s3 skimb@ wjor. daca s3mnalwl la kil0m3traj yi prymyt 3l3ktronik nuj kare ii pr0blema.

Ce greu se scrie in ruso-japonezo-chinezo-romana sau mai pe scurt messenger.
mi-a luat 4-5 minute
felicitari. daca scriai putin mai incurcat poate il incurcai si pe el.
din pacate nu cred ca a inteles ceea ce ai scris tu mai jos...
turmentatu is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 15:24   #6
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default re: Probleme ceas kilometraj

Quote:
Originally Posted by Dedebz View Post
...iar am probleme..)) adica o sa va povestesc ceva ...i-am dat la cielo al meu "180" adik atat imi arata p ceasuri ...dar problema e urmatoare de la 120 incolo mi se balangane acul ala cand se da in sus cand in jos si nush ce probleme ar fi pana la urma o fi de la cablu de la kilometraj k orikum sunt sigur ca nu aveam viteza aia reala deoarece la 180 aveam 3100 de ture si nu cred ca aveam eu .. atata...mi se duce cablu de la kilometraj ???? a si app becurile din bord de unde rotesti pt caldura aer s-or schimba grew ???
Tu pana la urma ce vrei? De ce ai deschis topicul asta?

@STREET: +1
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 21:44   #7
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default re: Probleme ceas kilometraj

s-a intimidat
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 00:01   #8
andreiorga
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 343
Member of:
[DAEWOO]
[RENAULT]
Default re: Probleme ceas kilometraj

A zis ca stateai degeaba...si ti`a dat de lucru, sa`l mai corecetezi si pe el,
Dar eu nu inteleg o chestie: In regulament nu scrie nimic referitor la titlurile topicurilo? Adica n-ar trebui sa aibe legatura titlul cu continul?

Si acum daca tot am dat click...sa ajut si eu la problemele omului,
Cu cablul de km nu stiu sa te ajut, insa becurile alea se schimba ceva mai usor decat descifratul scrisului tau. Desfaci toate suruburile de la consola, si incepi sa tragi putin de consola de aer...vei vedea ca e tinuta de un cablu cam gros pe care il urmaresti, Cablul asta regleaza o clapeta sa`ti bage tie rece sau cald. El se duce sub bord, in dreapta. Il desfaci d-acolo si ai tras consola.
Eu am stat cu ea demontata cateva zile pt. ca nu am gasit becuri, nici macar la dezmembrari nu au vrut sa imi dea...am gasit in targ
__________________
You idiot!! My car doesn`t have a brain & it`s smarter than you
>>>DEZMEMBREZ<<< Astra G `00, Vectra B `98 si Kalos 05 (inmatriculat)

Last edited by andreiorga; 07-03-11 at 00:09.
andreiorga is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 23:14   #9
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Probleme ceas kilometraj

La espero are 2 becuri in spate consola care sunt aceleasi becuri ca cele din bord care indica martori,la cielo tot la fel cred ca este,iar cu km poate sa fie ceasu sau cablu,amandoua se schimba usor daca te uiti putin atent la ele
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 00:04   #10
andreiorga
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 343
Member of:
[DAEWOO]
[RENAULT]
Default Re: Probleme ceas kilometraj

da...da...asa e...mi-am adus aminte. Tre scoase cu penseta sau un sfic cu varful lung. Dar cred ca omu asta s-a suparat si nu mai asculta de noi
andreiorga is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -