Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-11, 19:47   #1
iulian2010

Stage 3
 
iulian2010's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 80
Default injectoare espero

salut,
am un espero 1.5 dohc 90cp
as vrea sa stiu cum pot curata injectoarele, adica cum sa le dau jos ?
multumesc
iulian2010 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 18:59   #2
CT97AMD
Daewoo Driver

Stage 5
 
CT97AMD's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 524
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Default Re: injectoare espero

Cel m ai bine dute la un service,daca tot nu ai mai facut pana acum decat sa strici ceva mai bine dai niste bani dar merge motorul.
CT97AMD is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 22:33   #3
wheelman2009

Stage 3
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 142
Default Re: injectoare espero

pai e destul de simplu prima data ii scoti bornele de la baterie ca sa nu ai probleme si apoi scoti cele 4 mufe de la injectoare, vezi ca au niste sigurante ca niste sarme pe care trebuie sa le scoti cu o surubelnita si abia dupa aia scoti mufele, apoi scoti si furtunul de vacum de la regulatorul de benzina din capul rampei, scoti si conductele de benzina ( vezi ai grija ca o sa curga benzina si sa ai pregatite niste carpe) dupa aia desfaci cele 2 suruburi care tin rampa fixata, din ce tin eu minte merg cu o cheie de 10 si in final tragi incet de rampa si va iesi cu tot cu injectoare, asa ca spor la treaba.
wheelman2009 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 12:26   #4
iulian2010

Stage 3
 
iulian2010's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 80
Default Re: injectoare espero

Quote:
Originally Posted by wheelman2009 View Post
pai e destul de simplu prima data ii scoti bornele de la baterie ca sa nu ai probleme si apoi scoti cele 4 mufe de la injectoare, vezi ca au niste sigurante ca niste sarme pe care trebuie sa le scoti cu o surubelnita si abia dupa aia scoti mufele, apoi scoti si furtunul de vacum de la regulatorul de benzina din capul rampei, scoti si conductele de benzina ( vezi ai grija ca o sa curga benzina si sa ai pregatite niste carpe) dupa aia desfaci cele 2 suruburi care tin rampa fixata, din ce tin eu minte merg cu o cheie de 10 si in final tragi incet de rampa si va iesi cu tot cu injectoare, asa ca spor la treaba.
mersi frumos pt ajutor
iulian2010 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -