Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 07-08-09, 20:57   #1
i0_nu_tz

Stage 3
 
i0_nu_tz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 120
Question intrebare :|

Vreau sa imi schimb becurile de la panoul de la climatizare dar am o problema nu stiu cum sa scot cablu de la rotita de dat cald/rece... din cate am vazut e ca un "arc" infasurat pe cablul acela , cine a scos acel panou de acolo si stie sistemul help me va rog
__________________
NEVER Drive Faster than YOUR Angel Can FLY !
i0_nu_tz is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 11:31   #2
i0_nu_tz

Stage 3
 
i0_nu_tz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 120
Default Re: intrebare :|

am schimbat becurile care sunt 2 , nu a fost nevoie sa scot acel cablu de la cald/rece pentru ca am putut sa scot acea consola putin mai in afara cat sa imi permita sa desfac "fata" consolei...si am ajuns la becuri care sunt undeva in partea de jos, asa ca daca aveti putina indemanare si atentie puteti sa umblati acolo fara sa scoateti cablul de la cald/rece . Spor la treaba !
i0_nu_tz is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 20:10   #3
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: intrebare :|

Cablul de cald/rece e prins de 'cutia' aia din partea stanga de un shtutz. Ala are o protectie, o bucatica de tabla circulara care se scoate prin miscare stanga/dreapta si tragi de ea in acelasi timp. Dupa ce ii scoti protectia aia, iese fara probleme
banzay is offline   Reply With Quote
Old 08-08-09, 20:27   #4
i0_nu_tz

Stage 3
 
i0_nu_tz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 120
Default Re: intrebare :|

da, am inteles, dar eu nu m-am mai complicat daca am putut umbla acolo fara sa il scot ... oricum e bine de stiut pentru viitor, si pentru altii care au aceeasi dilema...oricum multumesc pentru informatii...
i0_nu_tz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -