Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-05-08, 23:51   #1
colasitigari@yahoo.com

Stage 2
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 29
Default Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

De 8 luni am masina , nu am carnet si nu era inmatriculata. Am reusit de am strans bani sa o si inmatriculez , si sa platesc scoala auto. Dupa vreo 2 luni de scoala si invatat , am ajuns azi 27-05-2008 sa dau examenul. Faza tare e ca am "rezolvat-o" cu instructorul sa platesc traseul , deci practic treaba mea era sa iau sala . Am dat sala , 23 puncte , foarte tare ... A venit ora traseului ... dupa ce m-am urcat in masina , singurul lucru la care m-am incurcat , parcarea laterala. In rest totul OK , dar totusi , drum cu prioritate pentru mine examinatorul mi-a notat ca nu am acordat prioritate ... CUI ???!!!!!
In concluzie , am luat sala , am platit traseul , dar am picat la traseu ... !!!!!!!! Cooooool ... si nu prea......
colasitigari@yahoo.com is offline  
Old 28-05-08, 01:26   #2
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

Ai platit traseul?!?? Meriti batut cu pietre...
fuzzy is offline  
Old 28-05-08, 02:22   #3
N3n3a

Stage 5
 
N3n3a's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 559
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

fara nici o suparare.. dar bine a zis fuzzy.. cum sa iti platesti frate traseul??? mda.. si ne mai intrebam de ce sunt atatea accidente..
N3n3a is offline  
Old 28-05-08, 02:31   #4
Dominic
Skoda Driver

Stage 4
 
Dominic's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 194
Member of:
[SKODA]
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

probabil te-ai mai chinuit sa iei permisul de ai ajuns la concluzia k trebuie sa platesti traseul....in orice caz...iti urez multa bafta(sa iei permisul si pe bune) in trafic si fara evenimente...lasa-te de chestii din astea....
__________________
Imi traiesc viata in 400 de metri!Nimic altceva nu mai conteaza!Pentru acele 10 secunde sau mai putin,sunt liber!
Dominic is offline  
Old 28-05-08, 10:36   #5
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

))))))esti de rasu curci platesti traseu si pici (no ofense)

si prima greseala a fost ca ai vorbit cu instructoru,felicitari tocmai i-ai bagat in buzunar 100-150 de euro(la instructor)
sunt prea multe de zis,dar nu aici , cine stie,stie
P.S:nu mai urla in stanga si in dreapta ca ai platit traseu,stii bine ca asa ceva nu e posibil
mihai88 is offline  
Old 29-05-08, 21:23   #6
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

pe mine m-ar fi linsat instructoru sa afle ca platesc examenu... si uite ca nu l-am platit, am invatat 2 seri, am facut cateva chestionare si am luat 25... si la oras am avut un cretin care nu m-a lasat nici sa-mi aranjez oglinda (inaintea mea statuse una scunda) sa ies din lateral, asa ca am intors ca prostu' capu...
oricum, de ce trebuia sa platesti orasul? cel mai simplu dintre toate?
22VIN is offline  
Old 01-06-08, 15:03   #7
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Exclamation Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

Quote:
Originally Posted by colasitigari@yahoo.com View Post
De 8 luni am masina , nu am carnet si nu era inmatriculata. Am reusit de am strans bani sa o si inmatriculez , si sa platesc scoala auto. Dupa vreo 2 luni de scoala si invatat , am ajuns azi 27-05-2008 sa dau examenul. Faza tare e ca am "rezolvat-o" cu instructorul sa platesc traseul , deci practic treaba mea era sa iau sala . Am dat sala , 23 puncte , foarte tare ... A venit ora traseului ... dupa ce m-am urcat in masina , singurul lucru la care m-am incurcat , parcarea laterala. In rest totul OK , dar totusi , drum cu prioritate pentru mine examinatorul mi-a notat ca nu am acordat prioritate ... CUI ???!!!!!
In concluzie , am luat sala , am platit traseul , dar am picat la traseu ... !!!!!!!! Cooooool ... si nu prea......
Tot raul spre bine Te-ai suparat tu dar macar ne-ai facut noua un bine;nu te supara ca iti zic.Ar trebui sa fii mai constient...sala cred k ai luat-o printr-un noroc nu ca ai fii invatat iar daca nu le ai cu condusu si nici macar nu vrei sa inveti lasa-te de "meserie".Numai bine
__________________



Vand KITURI XENON la preturi avantajoase
~Ada~ is offline  
Old 11-06-08, 14:21   #8
Spot

Stage 5
 
Spot's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,114
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

doar daca l-a platit,asta nu inseamna si ca nu stie sa conduca.Poate doar a vrut sa fie sigur ca o sa-l ia,nu ca nu este stapan pe el si ca nu stie sa tina covrigu' in mana.
Sunt destui care prefera sa dea un ban si sa il ia sigur,chiar daca stiu sa conduca,decat sa se astepte la orice din partea unui examinator
Nu trebuie sa va agitati atat,nu l-am platit traseul,dar am prieteni care nu au platit si totusi se pierd rau in anumite situatii.

Last edited by Spot; 11-06-08 at 14:26.
Spot is offline  
Old 13-06-08, 16:48   #9
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

Quote:
Originally Posted by Spot View Post
doar daca l-a platit,asta nu inseamna si ca nu stie sa conduca.Poate doar a vrut sa fie sigur ca o sa-l ia,nu ca nu este stapan pe el si ca nu stie sa tina covrigu' in mana.
Sunt destui care prefera sa dea un ban si sa il ia sigur,chiar daca stiu sa conduca,decat sa se astepte la orice din partea unui examinator
Nu trebuie sa va agitati atat,nu l-am platit traseul,dar am prieteni care nu au platit si totusi se pierd rau in anumite situatii.
eu am prieteni care au picat traseul din cauza ca nu l`au platit...

asta e Romania...n`ar trebui sa te descurajezi..
HoricutzWSR is offline  
Old 18-06-08, 21:32   #10
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

Eu nu stiu de ce sariti asa "vai ai dat bani la traseu". Eu unul recunosc ca am dat bani la traseu si nu-mi este rusine sa recunosc. Cunosc o gramada de persoane care nu l-au luat pentru ca nu l-au platit. Sunt multe tactici care te fac sa-l pici , ca nu esti profesionist sa conduci tipla si tot o sa gresesti daca te freaca gaborul. Si sa fim seriosi , scoala de soferi este asa floare la ureche , nu te prea lasa instructorul sa faci nimic (si din punctul lui de vedere mi se pare si normal).Inveti sa conduci de abea dupa ce ti-ai luat permisul si masina si te vezi singur la volan , fara ajutorul instructorului. Bafta !
Billy c25xe is offline  
Old 19-06-08, 18:54   #11
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

Quote:
Originally Posted by Billy c25xe View Post
Si sa fim seriosi , scoala de soferi este asa floare la ureche , nu te prea lasa instructorul sa faci nimic (si din punctul lui de vedere mi se pare si normal).Inveti sa conduci de abea dupa ce ti-ai luat permisul si masina si te vezi singur la volan , fara ajutorul instructorului. Bafta !
Eu am avut noroc de un instructor SUPER! M-a invatat cele mai multe nebunii(care imi prind bine in ziua de azi), am facut si ilegalitati(vreo 2 radare,fara centura, rosu) etc... Dar nu la modul iresponsabil! Adica pur si simplu nu ma batea la cap, statea relaxat in scaunul lui si ma lasa sa conduc in stilul meu...doar ca imi preciza mereu: "la examen trebuie sa faci asa si pe dincolo,sa tii minte". M-a invatat plecarea din rampa pe cea mai abrupta strada din Bucuresti, m-a invatat sa tin masina pe loc in rampa din ambreiaj si multe alte prostii. Ba odata chiar am facut o liniuta cu un coleg(l-am facut)
Asta pt ca nu ii pasa de masina scolii, ci sa ma simt eu cat mai in largul meu si sa invat tot ce trebuie.

In ziua de azi daca nu are pe cine sa pice, pica pe cel care nu a platit! Dar ca sa platesti si sa pici..... spune multe! Pe mine m-a "frecat" o gramada politistul pana sa-mi dea permisu`....si am fost martora la inca 4.... din care 3 femei PRAF...si le-a dat la toate....si la baiat nu i l-a dat pt ca venise a 4-a oara. Deci....NO COMMENT!
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline  
Old 21-06-08, 15:05   #12
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

Eu nu am platit traseul, si am luat traseul cu 0 puncte adica nu am gresit nimic.
Daniel_Toa is offline  
Old 21-06-08, 15:15   #13
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

eu am un prieten care a luat sala cu 26 si l-a picat militianu ca ce ii facea....ii zicea fa stanga, cu 5 metri inainte, dupa aia ca dc merge incet ca incurca circulatia, mergea cu 40 ca asa scrie in carte, dupa aia a mers pe sina de tramvai ca sa ocoleasca o masina stationata neregulantar a dat semnal si ca ce cauta pe sina de tramvai pe scurt MERDA MILITIA !!!
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline  
Old 21-06-08, 15:24   #14
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

Mah, de ce nu luati o camera video cu voi in masina ? Este absolut admis, politistul e un organ public si nu poate obiecta nimic, daca face prostii aveti filmuletul dovada !
EaGle is offline  
Old 25-06-08, 22:38   #15
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..

fao tu si povesteste cum a iesit...usor de zis si cand e vb de facut o dai la intors...
e o prostie poate sa zica ca nu emrge cu tine daca filmezi si cu asta basta sau chiar faci o greseaza si te pica pe bune..
__________________
BMW e46 ci
gelu_r is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -