Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 23-06-05, 14:43   #1
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default Interviu cu un drac(cel din maicuta Irina)

Dupa cum ati vazut la televizor o maicuta a fost omorata la o manastire..

\"In ultimele zile cuvāntul la modă este exorcismul, adică procedeul prin care cui pe cui se scoate, sau foc pe foc se stinge, adică procedeul prin care un preot cu aspect de drac se luptă cu un drac cu aspect de om. Deoarece noi suntem doar nişte bieţi muritori, şi cunoştinţele noastre īn materie de supranatural sunt īngrădite de proasta educaţie pe care am primit-o la şcoală, sub forma blestematelor materii numite Fizică, Matematică, Astronomie sau Biologie, voi recurge la un interviu cu o persoană direct implicată īn incidentul exorcizării criminale: dracul care locuia īn măicuţa Irina. Să vedem ce are de spus:

Naşpa Rău: bună ziua!
Dracu: bună pe Dracu!
NR: Sunteţi nervos... de ce?
D: Păi cine nu ar fi? Sunt sinistrat, tocmai mi-am pierdut casa.
NR: Vă referiţi la măicuţa Irina?
D: Da, ea era casa mea, şi idiotul ăla bărbos nu avea nici un drept să mi-o distrugă!
NR: Dar din ce spuneţi dumneavoastră, preotul avea dreptate. Aţi posedat-o pe călugăriţă, deci avea dreptul să īncerce să vă scoată afară.
D: Am posedat-o, e adevărat, dar aveam contract de proprietate. Totul era perfect legal, aveam şi mutaţie, şi taxele plătite la zi...
NR: Deci aţi posedat-o...
D: Da, am posedat-o īn sensul că era locuinţa mea proprie. Vorbeşti despre actul meu de proprietate de parcă ar fi vorba de ceva rău.
NR: Şi nu este?
D: Aiurea... īn mulţi oameni locuiesc draci. De fapt, pentru noi oamenii sunt apartamente cu două camere, unii mai confortabili, alţii mai puţini confortabili. Majoritatea oamenilor sunt locuiţi de un īnger şi un drac - noi le spunem oameni de tip I.D. Există şi tipul D.D. sau I.I., dar sunt mai rari, mai ales specia I.I.
NR: Oamenii D.D, adică drac-drac, ce fel de oameni sunt?
D: De obicei se bagă īn politică, īn administraţia locală, sau se fac lideri de sindicat. Cāte unii se ocupă de scris pe Internet.
NR: Să revenim la cazul tău. Tu cu cine locuiai? Cu un īnger sau cu un drac?
D: Cu un īnger. Săracul, să vedeţi ce trist e... Īmi pare rău pentru el, deşi sunt diavol. A ajuns īn pragul disperării, a intrat īntr-o bandă de gothici, se īmbracă īn negru şi ascultă numai Sepultura. Nu e uşor să te trezeşti fără casă.
NR: Dar nu trebuia să vă gāndiţi la asta īnainte să-i provocaţi crizele alea?
D: Chiar crezi că noi am fost de vină pentru crizele alea? Doar eşti om cu şcoală! Nu ai auzit că a fost vorba de schizofrenie? Chiar crezi că nouă ne plăceau? Ia gāndeşte-te cum ar fi să īnceapă casa ta să se scuture toată şi să zbiere? Īţi strică toate momentele de linişte, plus că mai trebuie să faci şi o grămadă de reparaţii. Īn ziua ultimei crize tocmai jucam o partidă de şah cu īngerul, şi, ca de obicei, īl băteam, cānd a īnceput cutremurul. Crede-mă, nu am avut nici o vină.
NR: Ok, īncep să vă cred. Mai spuneţi-mi despre viaţa de drac. Nu e cam ciudat să fii drac de călugăriţă?
D: E cam plictisitor, e drept, dar e linişte. Eu sunt un drac mai bătrān, şi m-am mutat de multe ori. Am avut parte de toate distracţiile, şi m-am gāndit că voi avea parte de o bătrāneţe liniştită. Din păcate m-am īnşelat - de fapt m-a īnşelat agentul imobiliar. Cānd te gāndeşti că am vāndut un loc īntr-un senator pentru asta!
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 23-06-05, 14:45   #2
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default

NR: Īmi pare rău. Ştiu că este neplăcut, dar vreau să vă mai īntreb cāte ceva despre exorcizare. Există cazuri īn care acest procedeu are succes? Preotul Daniel a făcut o altă demonstraţie, imediat după crimă, şi demonstraţia se pare că a reuşit.
D: Da, sigur, şi eu sunt Maica Tereza.
NR: Deci nu au nici un efect aceste slujbe?
D: Ba da, au, cum să nu... ne fac să ne rupem de rās! Sincer, cānd l-am văzut pe popa ăla cu barba portocalie, m-am gāndit că ar putea face o reclamă la Gilette, asta după ce le face un pic de campanie electorală alianţei DA pentru anticipate. Ma cam plictisea el cu vorbele alea despre Sfinţi şi despre Iisus, dar mi-am pus o casetă cu Metallica şi am īnceput să dau din cap. Ce bine mă simţeam! Din păcate cred că am cam exagerat cu veselia, şi i-am provocat o criză casei mele.
NR: Deci pānă la urmă tot aveţi o parte de vină.
D: Păi ştiam eu că ăla nu ştie de glumă? Credeam că e de gaşcă, mai ales că era destul de tānăr. Mai ales că avea plete şi barba aia, am crezut că e şi el rocker.
NR: Apropo de preotul Daniel Corogeanu, unele ziare l-au numit \"Preotul Diavolului\". Ce părere aveţi despre asta?
D: Preotul Diavolului? Cum īndrăznesc? El nu e al nostru! El m-a lăsat fără casă, ticălosul.
NR: Şi atunci al cui e? Că l-a lăsat şi pe īnger pe drumuri.
D: Nu ştiu, dar cred că mai rău ca el nu e nimeni. Deja numele lui a ajuns īnjurătură la noi: luate-ar Corogeanu.
NR: Am īnţeles. Ceva gānduri pentru cititorii nasparau.com ?
D: Să vă citească īn continuare, să nu ia chiar totul īn serios, şi să mi-i trimită mie pe toţi cei care-i enervează. Şi să aibă o zi a Dracului de bună! A... şi īncă ceva: dacă vreunul din voi aveţi un loc de drac liber īn voi, sunaţi la numărul +66 666 616. Cereţi cu Dănuţ.

http://www.nasparau.com/dracu.html
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 23-06-05, 15:39   #3
aR99bMw

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,856
Default

Acest text este un pamflet şi trebuie tratat ca atare


ai uitat partea asta
aR99bMw is offline   Reply With Quote
Old 23-06-05, 15:54   #4
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default

se intelegea iti dau seama...sau nu?
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 23-06-05, 17:48   #5
sunwater

Stage 3
 
sunwater's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 82
Default haha...

.. ca sa \"citez\" niste \"clasici\" in viata a.k.a CIRCOTASII..... \"FOARTE TARE.. FRATE\"
sunwater is offline   Reply With Quote
Old 23-06-05, 21:15   #6
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

shtii k eu l`am citit .. si prima data .. am citit doar prima parte si stateam si ma intrebam .. WTF ... .. dar mai departe am vazut pamflet :P
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 23-06-05, 21:17   #7
baghy83

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 364
Default

ai grija ca pe site scrie ca nu ai voie sa publici nimic fara acordul lor.ti-au dat acordul?
baghy83 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-05, 22:16   #8
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"baghy83\"
ai grija ca pe site scrie ca nu ai voie sa publici nimic fara acordul lor.ti-au dat acordul?
nu,sa ma dea in judecata..le dau ip-ul?
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 23-06-05, 22:18   #9
lowrider

Stage 5
 
lowrider's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 543
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
shtii k eu l`am citit .. si prima data .. am citit doar prima parte si stateam si ma intrebam .. WTF ... .. dar mai departe am vazut pamflet :P
Deci sa inteleg ca tu credeai ca lua interviu unui drac?
lowrider is offline   Reply With Quote
Old 24-06-05, 09:57   #10
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

caterinca rau =))
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 24-06-05, 21:41   #11
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"lowrider\"
Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
shtii k eu l`am citit .. si prima data .. am citit doar prima parte si stateam si ma intrebam .. WTF ... .. dar mai departe am vazut pamflet :P
Deci sa inteleg ca tu credeai ca lua interviu unui drac?

priam data .. am crzut k e vre`un video ceva de la exorcizari .. apoi m`am gandit k e unu care l`a transcris .. da cand am vazut cu arenda cu plm .. n`ammai crezut )
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 22-07-05, 10:26   #12
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

mijto, bine ca n-a fost lacrimogena, ca toti numai bocete au in ei cand e vorba de subiectul asta
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -