Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-11-07, 13:16   #46
GL91ANB

Stage 5
 
GL91ANB's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Default Re: hai faiv si clubbing! ( de citit )

Da stiu aici imi recunosc vina.. contul e facut de 1 an si ceva si atunci nu tineam seama de acest lucru..
In orice caz am cerut schimbarea nickului in topicul "Schimbari nickuri" acum ceva timp.. dar in zadar.. inca mai astept
GL91ANB is offline  
Old 19-11-07, 16:34   #47
Tudy

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 320
Default Re: hai faiv si clubbing! ( de citit )

Ei bine acuma un sh uitat acolo hai ca mai e acceptabil. dAr sA tE aPuKi sA sCrIi iN ToAtE fElUrIlE sHi mOdUrIle sHi tZ sHi k,Ka,kA,kash,nUj,niJ,pIj ...
Tudy is offline  
Old 19-11-07, 20:09   #48
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Smile Re: hai faiv si clubbing! ( de citit )

Quote:
Originally Posted by Spiridushu View Post
Foarte adevarat ce s-a scris aici..
Pe mine ma mai dispera si scrisul acestor specimene de genul:"ji , shmecker , shuckara si toate derivatele".. chiar nu inteleg de ce se chinuie sa scrie in felul asta le este mai greu sa scrie normal sau sunt mai "shmenare" daca scriu asa?
[...]
Mey si eu scriu cu sh sau tz ,k asta nu inseamna ca sunt un specimen Si sa stii ca mi-e mai usor sa scriu asa pentru ca m-am obisnuit-din pacate fericire ?- Oricum nu sunt singura care scrie asa..eu o fac din obisnuita..nu cred ca ar trebui sa asociem acest lucru strict cu hi5-ul...mai degraba cu messengerul sau ce vreti voi..
__________________



Vand KITURI XENON la preturi avantajoase
~Ada~ is offline  
Old 20-11-07, 00:30   #49
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: HI 5 si clubbing! ( de citit )

pentru multe persoane e foarte deranjant,chiar si pentru mine..eu de exemplu evit prescurtai si de genul vb in loc de vorbim sau vorbesc ,chiar daca imi vine sa scriu asa..nu este corect din punct de vedere gramatical si daca te inveti asa o sa ai probleme atunci cand trebuie sa scrii un document ,deoarece nu vei mai stii sa scrii corect sau pur si simplu nu o sa`ti dai seama ca scrii cu tz ,sh ..s.a.m.d.
__________________
'06 FIAT Croma Emotion 1.9 JTD 150cp
RobertGadau is offline  
Old 20-11-07, 00:31   #50
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: HI 5 si clubbing! ( de citit )

de exemplu eu folosesc ' in loc de - si la servici cand mai scriu cate ceva in loc sa despart cuvintele cu - le despart cu ` si asta fara sa`mi dau seama pe moment,dar sunt sper sa imi rectific greseala
RobertGadau is offline  
Old 20-11-07, 08:41   #51
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: HI 5 si clubbing! ( de citit )

Foarte tare primul post!!! vai,cat am ras.... cat e de adevarat!... e plin de fete care vor sa-si mareasca lista. Mai nou se poarta sa primesti adduri si de la fete(aviz: nu dau accept decat fetelor pe care le cunosc), ca apoi sa imi fure toata lista de baieti din hy5 Nu ca ar fi "ai mei", dar ma amuza teribil fenomenul!!

PS: legat de ultimele randuri, alea cu sesiunea, asa vorbesc eu cu prietena mea, mereu inainte de examene : "ai reusit sa retii ceva? / Nu, dar trebuie! "
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline  
Old 21-11-07, 09:39   #52
NSL_KiwY
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
NSL_KiwY's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 381
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: HI 5 si clubbing! ( de citit )

Aceasta "poezie" de care ziceti voi este piesa cantata de catre: Gibi, LMX'u & Florica.
A fost compusa pentru Robert TXA & Mihai GAM dar se pare ca din pacate s-a potrivit si pt. Micutzu. Piesa era compusa deja de aprox. 2 sapt. inainte de accidentul ku Micutzu ( dak ma insel rog a fi corectat ).
__________________
=======IN GOD WE TRUST=======
NSL_KiwY is offline  
Old 21-11-07, 13:21   #53
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: HI 5 si clubbing! ( de citit )

incerc sa fiu on-topic cat se poate si va prezint un mail dragut,care are o oarecare legatura cu ce se vorbeste aici,cu valorile pustimii de azi si asa mai departe.cei de varsta mea,sau mai mari,vor intelege:Aceasta este o scrisoare nostalgica, adresata celor care fac parte din generatia NOASTRA, GENERATIA X.

Nascuti la inceputul anilor 80, sfarsitul anilor 70 vedem acum in anul 2007 cum casa parintilor nostri este de 50 de ori mai scumpa decat atunci cand au cumparat-o ei, si realizam ca noi o sa platim pentru casele noastre in jur de 50 de ani.

Nu avem amintiri despre primii pasi pe luna, nici despre razboaie sangeroase, dar ne pricepem la istorie si la politica mai mult decat cred batranii, care bombane in spatele nostru ca "noi nu stim nimic".

Suntem ultima generatie care a jucat `scunsea, Castel, Ratele si Vanatorii, Tara tara vrem ostasi, Prinsea, Sticluta cu otrava, Pac Pac, Hotii si vardistii, ultimii are au strigat "Un doi trei la perete stai", ultimii care au folosit telefoanele cu fise, dar primii care ne-am jucat pe jocurile video (remember Mario?) si primii care am vazut desene animate color.

Noi am purtat jeansi elastici, pantaloni evazati, geci de blugi de la turci, iar cine avea firme gen Lee sau Diesel era deja lider de gasca.

Baietii si-au scris numarul fotbalistului preferat cu pasta de dinti pe tricouri, iar fetele si-au cusut pe blugi stelute si inimioare.

Noi nu am dat Capacitate, nu am dat grile la admitere si am fost ultimii Soimi ai Patriei, cu costumele alea groaznic de nepotrivite cromatic.

Am invatat poezii in romaneste la gradinita, nu in engleza, si am cantat MULTI ANI TRAIASCA nu HAPPY BIRTHDAY la aniversari.

Spuneam misto si fain in loc de cool. Am sorbit din ochi Beverly Hills, Melrose Place, Twin Peaks, Dallas.. si cine zice ca nu s-a uitat ori minte ori nu avea inca televizor. Ne uitam la desenele animate de la italieni si ne era ciuda ca nu avem si noi subtitrare sa intelegem de ce naiba s`a certat Mila cu Shiro.

Reclamele de pe posturile straine ne innebuneau, si abia asteptam sa vina si la noi inghetata Magnum, sau pustile alea absolut superbe de apa. Intre timp, ne consolam cu Tango cu vanilie si ciocolata si clasicele bidoane umplute cu apa de la robinet, care turnate in cap ne provocau pneumonii. Si uite un motiv bun sa nu mergem la scoala..

Noi am ascultat si Metallica, si Ace of Base, si DJ Bobo, si Michael Jackson, si Backstreet Boys, si Take That, si inca nu auzisem de manele, singurele melodii de joc fiind horele la chefuri, la care nimeni nu stia pasii, dar toti dansam. Dar spre deosebire de copiii din ziua de azi, am auzit atat de Abba, si de Queen, cat si de noile nume gen 50 Cent si Britney Spears. Pe ei daca ii intrebi, "muzica a inceput cu Backstreet Boys, care nici nu mai sunt cool acum, orikum!"

Am citit Licurici, Pif si Hercule (care aveau cadou niste jucarii bestiale) si am baut Cico si sucuri de la tec fara sa ne fie teama ca au prea multe E-uri, iar la scoala beam toata clasa dintr`o sticla de suc fara teama de virusi.

Noi am injurat arbitrul care ne-a furat la meciul cu Danemarca, si poate ca tot noi i-am trimis 10000 de mailuri de "dulce".

Noi nu ne dadeam bip-uri, ne fluieram sa iesim afara, noi nu aveam dolby surround, taceam toti ca sa auzim actiunea filmului, nu aveam Nintendo sau Playstation ci jocuri tetris si jocuri de televizor, de care ne plictiseam la o luna dupa ce le cumparam si le uitam pe dulap, pline de praf.

Abia asteptam la chefuri sa jucam Fantanita, sau Flori, fete sau baieti, sau Sticla, sau Adevar sau Provocare, sau orice ne dadea un pretext sa pupam !pe gura! pe cine "iubeam".

Noi suntem cei care inca au mai "cerut (sau li s-a cerut) prietenia", care inca roseam la cuvantul "SEX", care dadeam cu banul care sa intre in farmacie sa cumpere prezervative, pe care apoi sa le umplem cu apa si sa le aruncam in cap la colegi, care am completat mii de oracole, sperand ca iubitul sau iubita va citi acolo unde scrie "De cine iti place?" ca ne place de el/ea.

Este uimitor ca inca mai suntem in viata, pentru ca noi am mers cu bicicleta fara casca, genunchiere si cotiere, nu am avut scaune speciale in masini, nu am aruncat la gunoi bomboanele care ne cadeau din greseala pe jos, nu am avut pastile cu capac special sa nu fie desfacut de copii, nu ne-am spalat pe maini dupa ce ne-am jucat cu toti cainii si toate pisicile din cartier, nu am baut doar apa imbuteliata, ne-am tavalit si balacit prin toate baltile si nu am tinut cont de cate lipide si glucide mancam.

Noi am auzit cum s-a tras la Revolutie, noi am fost martorii a trei schimbari de bancnote si monede, noi am ras la bancuri cu Bula, noi am fost primii care au auzit-o pe Andreea Esca, noi suntem cei care mai tinem minte emisiunea "Feriti-va de magarus".

Suntem o generatie de invingatori, de visatori, de first-timers...

Daca esti de-al nostru... Felicitari!
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline  
Old 21-11-07, 14:46   #54
snopy's brother

Stage 5
 
snopy's brother's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 434
Default Re: HI 5 si clubbing! ( de citit )

imi place ce ai scris u mai sus si chiar poti sa iti aduci aminte de unele momente distractive din diferite jocuri...dar acum s-au cam pierdut toate..pana si copii mici de au uitat de ele si acum jocuri pe computer,nintendo sau altele
__________________
Toti se plang de bani, dar de minte nimeni
snopy's brother is offline  
Old 21-11-07, 14:53   #55
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: HI 5 si clubbing! ( de citit )

Eu sunt din generatia nascuta in `80-`90, dar am avut parte de cele amintite. Chiar mi-a adus un zambet si amintiri frumoase postul de mai sus si cred ca majoritatea celor care il vor citi se vor regasi cate putin
Claudia is offline  
Old 21-11-07, 17:30   #56
N3n3a

Stage 5
 
N3n3a's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 559
Default Re: HI 5 si clubbing! ( de citit )

si eu ma regasesc in tot ce este scris acolo ... sincer sa fiu chiar imi este dor de acele vremuri ...
N3n3a is offline  
Old 21-11-07, 20:33   #57
snopy's brother

Stage 5
 
snopy's brother's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 434
Default Re: HI 5 si clubbing! ( de citit )

citind din nou postul am inceput sa ma regasesc printre randuri si am avut parte de amintiri frumoase petrecute in acele momente trecute demult
snopy's brother is offline  
Old 21-11-07, 21:20   #58
Tudy

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 320
Default Re: HI 5 si clubbing! ( de citit )

Wow... misto postul, bmwm5.

Ce fain...
Tudy is offline  
Old 21-11-07, 22:00   #59
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: HI 5 si clubbing! ( de citit )

despre ce vorbeam ??

http://oficial-imi-merge-bine.hi5.co...erId=166694636
http://oficial-imi-merge-bine.hi5.co...erId=166694636
http://oficial-imi-merge-bine.hi5.co...erId=166694636

sper sa va mearga
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline  
Old 21-11-07, 22:24   #60
RobertGadau
Fiat Driver

Stage 4
 
RobertGadau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 297
Member of:
[Fiat]
Default Re: HI 5 si clubbing! ( de citit )

Te felicit .... bmwm5 ..... mare dreptate si aproape ca mi`au dta lacrimile citind acele randuri,timp in care mi`am derulat copilaria in minte...nu pe camera video cu dvd....iti multumesc ca ai impartasit cu noi acea scrisoare.
RobertGadau is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -