Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-07-10, 23:38   #1
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

Prima data nimic nu iese bine sau iese bine si iti amintesti cu drag de mentalitatea vremii ce acum iti pare atat de amuzanta si poate ai face la fel...

Asa ca fac acest topic ca fiecare sa povesteasca chestii gen "prima data cand am iesit in oras", "primul banc auzit", "prima data cand am injurat si am fost parat", "prima data cand am condus", "prima data cand am facut sex", "prima data cand m-am uitat la filme deocheate", "prima data cand am chiulit", "prima data cand m-am imbatat/ametit" etc.

spargeti voi gheata, ca eu am cateva povestiri da vreau sa nu fiu primul
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 14:51   #2
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

hai ca incep eu, pentru ca imi place topicul... draguta idee

prima data cand m-a pupat (pt ca pupat a fost) pe gura un baiat aveam 12 ani... a fost primul meu prieten si eram foarte entuziasmata... el avea atunci vreo 16 ani... "matur" pentru mine
cel mai dragut mi s-a parut ca mi-a cerut voie inainte sa faca asta si a fost foarte finut, m-a lasat placut impresionata (ehhh, dragilor... pe "vremea mea" mai si cereau voie baietii)
numai ca a 2a zi nu stiam cum sa-l ocolesc, pentru ca mi-era rusine...nah, silly girl...12 ani...etc
__________________
Don't take life too seriously...You won't get out alive!!!

prezent: BMW E36 316i Coupe Individual, 1996, 102cp
ex: Honda Civic FK3 5D, 2007, 2.2 i-CTDi, 140cp
VW New Beetle, 2002, 1.6 SR, 102cp

Last edited by pheerya; 03-08-10 at 14:55.
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 13:53   #3
deniel
Dacia Driver

Stage 5
 
deniel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 677
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

Prima data cand am condus masina singur. Cred ca aveam 8-9 ani si tata ( D-ZEU sa il ierte) era in dreapta . Eram foarte fericit , mergeam undeva pe un camp la marginea Bucurestiului si exact in fata singurului gard de beton de pe camp am vrut sa intorc ,batranul mi-a spus sa dau cu spatele sa fac doua manevre sa sa plec dar eu am vrut sa intorc din prima si am incurcat frana cu ambreiaju,concluzie;dupa ce am lovit masina si am vazut cum arata am luat-o la fuga spre casa.
__________________
south's racersmotorsport www.sr-club.ro




www.forum.sr-club.ro
deniel is offline   Reply With Quote
Old 09-08-10, 00:37   #4
cristianic
Daewoo Driver

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 737
Member of:
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

si la mn incepe tot cu "prima data cand am condus singur", eram cu dacia unui var de.al meu....o batrana chinuita de prin 94 sau 92, niciodata nu reuseam sa.i dau a2a si asa am facut un kilometru in vreo 20 de minute....mereu opream masina cand sa.i dau a2a.
cristianic is offline   Reply With Quote
Old 10-08-10, 18:27   #5
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

prima data cand am condus skoda lu taicamiu primavara (ca o mai condusesem pe iarna, si alta masina mai de mult vara), ei bine... inceputul e destul de "ciupit", iar mai toata povestea nu e prea interesanta, caci invatatsem putin, si ma descurcam destul de bine, dar a doua zi apare vestea 3 cuie bine infipte in roata stanga spate
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-10, 17:18   #6
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

Prima data cand cand am fumat..la insistenta unor prieteni...aveam 10-11..mi-a iesit fum si pe nas si pe gura si pe ochi..ma inecasem ..a fost haios
__________________
Ex: Dacia 1310 - 1987
Opel astra - 2006
Bmw e36 - 1995 ...

.(O O)\_(||||)(||||)_/(O O).
|.....o //...............\\ o.....|
.\____/==========\____/.
Alex4u is offline   Reply With Quote
Old 11-08-10, 20:08   #7
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

Prima oara (si ultima oara) cand am intrat sa cumpar prezervative (recent)

Era o zi de vineri, asteptam seara caci urma sa mergem eu si un coleg la un baiat acasa si sa fie si o "fetita", eram foarte emotionati . Si la scoala, in timpul orei de mate, surpriza vine psiholoaga liceului. Acea ora sa discutat un singur subiect "Boli cu transmitere sexuala", ora in care au tremurat si chilotii pe mine si am ras si cu lacrimi. Oricum se termina orele, eu am mers noi doi sa luam prezervative, am hotarat sa intre doar unu ca totusi "ba, oara ce o crede farmacista aia cand intra doi baieti zambind sa cumpere prezervative", am facut "piatra, foarfece si hartie" cine sa mearga. Si cine-i mai baftos?!?! Chiar eu, putin emotionat intru acolo, si un domn cerea el niste medicamente, dupa ce termina el, ma duc eu la farmacista si el inca nu iesise si incercam sa nu ma auda (rusinat si eu) si spun cat de cat incet:
-Un pachet de prezervative va rog!
-Ce?!?! striga farmacista cu putere
-(putin mai tare dar cat sa nu se auda) un pachet de prezervative!
Domnul nu iesise inca, nu stiu la ce se uita, si era straga cu putere:
-Aaaa, prezervativeeee.... Acumaaaa

Si sfarsitul, ei bine nam mai facut nimic seara aia, nu sa mai putut
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 14-08-10, 22:29   #8
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

pai si care ar fi problema ca ai mers la farmacie sa cumperi prezervative?
e ceva normal
nu pot sa inteleg de ce lumea se rusineaza sau ocolesc subiectu asta

PSartea asta mi-a placut "cand intra doi baieti zambind sa cumpere prezervative"
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-10, 11:55   #9
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

eh, asa mai spun eu la prostituate, am precizat ca pana la urma na mai fost nimeni... totusi de ce e ciudat ca vrei sa cumperi prezervative? mai iei boli...
si cum sa nu ma rusinez, e prima data is mic... normal si prietenii cand le-am povestit mi-au zis sa stau calm... ca doar toata lumea face asta, si mi-am amintit ca in strainatate sunt dozatoare in baile publice

oricum hai sa lasam topicul sa curga.... asteptam povestile voastre....
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 00:13   #10
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

Quote:
Originally Posted by ZaNe94 View Post
eh, asa mai spun eu la prostituate, am precizat ca pana la urma na mai fost nimeni... totusi de ce e ciudat ca vrei sa cumperi prezervative? mai iei boli...
si cum sa nu ma rusinez, e prima data is mic... normal si prietenii cand le-am povestit mi-au zis sa stau calm... ca doar toata lumea face asta, si mi-am amintit ca in strainatate sunt dozatoare in baile publice

oricum hai sa lasam topicul sa curga.... asteptam povestile voastre....
De ce sa iti fie rusine) Eu cand m-am dus la farmacie doamna foarte politicoasa m-a intrebat daca am vreo preferinta la aroma.Eu am zis dati-mi clasic! la care doamna "ai gusturi bune,astea sunt cele mai rezistente"


Prima oara cand am fost eu sa iau prezervative a fost de la un magazin non stop.Si mi-a dat 5 bucati la 40 bani bucata.Cele mai bune Le-am dat foc cand am vazut ce bune sunt
Cozmescu-Alin is offline   Reply With Quote
Old 16-09-10, 14:50   #11
midnight_rider
2 Roti

Stage 3
 
midnight_rider's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 152
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

mda, nu-i de lăudat... e prima dată când m-a tras pe dreapta şi când îmi iau avertisment şi 2 puncte de penalizare de la nenea poliţistu' pentru ca n-aveam luminile de întâlnire aprinse ziua dar şi în localitate. (pff, cât l-am mai înjurat în mintea mea, m-a ţinut pe loc mult si deja eram în întârziere, culmea că numai pe mine m-a văzut fără lumini pe restul nu)...still pissed...unfair
__________________
Once you touch the sky there is no coming down

Last edited by midnight_rider; 16-09-10 at 15:16.
midnight_rider is offline   Reply With Quote
Old 20-11-10, 19:51   #12
midnight_rider
2 Roti

Stage 3
 
midnight_rider's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 152
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

flashback, prima oara am condus masina de cusut, aveam vreo 6 ani
midnight_rider is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 21:59   #13
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

Prima data cand am condus cu 80+ km/h m-am rasturnat cu masina. Nu aveam permis.
Prima data cand m-a oprit politia am ramas fara permis pe 3 luni + o amenda generoasa, foarte aproape de dosar penal. Si nici nu bausem )
eMH is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 14:31   #14
koenigsegg2peu
4Tuning International Member

 
koenigsegg2peu's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 258
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Prima data cand am condus cu 80+ km/h m-am rasturnat cu masina. Nu aveam permis.
Prima data cand m-a oprit politia am ramas fara permis pe 3 luni + o amenda generoasa, foarte aproape de dosar penal. Si nici nu bausem )
)) ha ha ha tare )
koenigsegg2peu is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 16:52   #15
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cu "Prima oara" incep cele mai frumoase povesti

Tare cand citesti, iti dai seama ca eu eram c**at pe mine in ambele cazuri. Nu mai stiam ce sa fac, cum sa o scot la capat. A fost nasol rau.

P.S.: Prima data cand am mers cu bicicleta (am primit de craciun prima bicicleta, si fiind frig ca dreacu, am invatat sa merg cu ea pe holul casei, pentru ca am holul foarte mare. Finalul a fost relativ dureros pentru mine -> am intrat intr-un fotoliu si mi-am "strambat" putin mana in cotierele alea.
eMH is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -