Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-09, 16:03   #1
Cosmin Arsene

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 468
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi


Acţiune anticorupţie tipic bulgărească. Înaintea raportului pe justiţie anunţat de Comisia Europeană la adresa Bulgariei (şi nu numai), autorităţile din ţara de la sud s-au decis să-i verifice în declaraţii pe toţi cei 105 posesori de Bentley.
Acţiunea face parte dintr-un plan mai amplu de luptă cu fenomenul corupţiei şi va consta în investigarea surselor de venit ale posesorilor de Bentley.


Fiscul bulgar spune că va investiga sursele de venit ale posesorilor de Bentley şi va demara audituri dacă vor exista discrepanţe între veniturile declarate şi cele deţinute.

Nu s-a precizat încă nimic dacă respectiva razie printre bogaţi îi va viza şi pe actualii membri ai guvernului, un anumit ministru în funcţie fiind bănuit că ar deţine o astfel de maşină.

Curios este că într-o ţară unde salariul mediu lunar este 300 de euro (cel mai mic din UE) există un aflux nemaiîntâlnit de automobile Bentley, preţul unei singure bucăţi depăşind 270.000 de dolari. Un fleac, l-am cumpărat.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	4500Bentley_Continental_GTC.jpg
Views:	329
Size:	87.4 KB
ID:	977450  

Last edited by Cosmin Arsene; 22-06-09 at 16:06.
Cosmin Arsene is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 16:43   #2
Spybari

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 30
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

Pai oare la ei furtul de masini nu este o sursa de venit legala, dar sa nu fiu chiar rau le mai si inapoiaza pentru ceva cinste din partea posesorului de drept...dar nu e problema la asta poat sa il declare ca bacsis...
Spybari is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 17:52   #3
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

Ar trebui sa faca si la noi asta ))
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 19:07   #4
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

Vreau si eu vre-o 10 ...daca se poate daca nu...ma limitez la 5 )
DTH is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 19:09   #5
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Vreau si eu vre-o 10 ...daca se poate daca nu...ma limitez la 5 )
dar daca ai rolce , ferrari sau orice alta masina foarte scumpa nu te controleaza?
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 19:16   #6
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

Quote:
Originally Posted by laur_nsl View Post
dar daca ai rolce , ferrari sau orice alta masina foarte scumpa nu te controleaza?
Pei de ce sa nu ma controleze , de parca astia cu Rollce sau Ferrari ...Veyron etc sunt mai "tari " ziceam si eu asa , sa imi pice 10 Bentleyuri ca sa le pot vine si sa imi fac frumusel de-a gata o casa in strainatate pe undeva una pe la mare etc , mai imi iau o masinuta ceva ...gol golasa ca sa pot sa o fac cum vreau eu , si restul de bani sa imi asigure un sfert de viata

Iar daca ma controleaza , asta e , soarta mea , ori am bulan foarte mare si scap ...prin intermediul pilelor sau vad eu cum , ori ma papa Jailu ) si atunci ar fii foarte nasol ...

Asa ca metaforic vorbind cum am precizat eu mai sus ca vreau 10 masinute , ma rezum la ce am ) si foarte bine le fac alora care ii prind , ca fura , mai bine traiesti din nimic , decat sa iei ceva care nu este din munca ta .
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 19:18   #7
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Talking Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Pei de ce sa nu ma controleze , de parca astia cu Rollce sau Ferrari ...Veyron etc sunt mai "tari " ziceam si eu asa , sa imi pice 10 Bentleyuri ca sa le pot vine si sa imi fac frumusel de-a gata o casa in strainatate pe undeva una pe la mare etc , mai imi iau o masinuta ceva ...gol golasa ca sa pot sa o fac cum vreau eu , si restul de bani sa imi asigure un sfert de viata

Iar daca ma controleaza , asta e , soarta mea , ori am bulan foarte mare si scap ...prin intermediul pilelor sau vad eu cum , ori ma papa Jailu ) si atunci ar fii foarte nasol ...

Asa ca metaforic vorbind cum am precizat eu mai sus ca vreau 10 masinute , ma rezum la ce am ) si foarte bine le fac alora care ii prind , ca fura , mai bine traiesti din nimic , decat sa iei ceva care nu este din munca ta .
imi cer scuze. nu ma refeream la postul tau ci in general la cei din bulgaria cu alte masini foarte scumpe, . my bad
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 19:37   #8
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

Quote:
Originally Posted by laur_nsl View Post
imi cer scuze. nu ma refeream la postul tau ci in general la cei din bulgaria cu alte masini foarte scumpe, . my bad
Nu este problema ca nu s-a suparat nimeni , cel mult eu una nu hf !
DTH is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 20:27   #9
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Pei de ce sa nu ma controleze , de parca astia cu Rollce sau Ferrari ...Veyron etc sunt mai "tari " ziceam si eu asa , sa imi pice 10 Bentleyuri ca sa le pot vine si sa imi fac frumusel de-a gata o casa in strainatate pe undeva una pe la mare etc , mai imi iau o masinuta ceva ...gol golasa ca sa pot sa o fac cum vreau eu , si restul de bani sa imi asigure un sfert de viata

Iar daca ma controleaza , asta e , soarta mea , ori am bulan foarte mare si scap ...prin intermediul pilelor sau vad eu cum , ori ma papa Jailu ) si atunci ar fii foarte nasol ...

Asa ca metaforic vorbind cum am precizat eu mai sus ca vreau 10 masinute , ma rezum la ce am ) si foarte bine le fac alora care ii prind , ca fura , mai bine traiesti din nimic , decat sa iei ceva care nu este din munca ta .
Antologic! Te-ai gandit sa urmezi o cariera de romanciera? Pentru 9 din cele 10 Bentley-uri ma pot ocupa de editat...chiar daca nu stiu sigur daca se merita chinul, chiar si ptr. atata.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 20:27   #10
M_Flow

Stage 3
 
M_Flow's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 121
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

105 posesori.....hmmm........oare la noi cam cati or fi?........mult mai multi, cu siguranta!
M_Flow is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 20:46   #11
matiz87

Stage 5
 
matiz87's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 496
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

la noi e fara nrrrrr ))
matiz87 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 00:43   #12
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Antologic! Te-ai gandit sa urmezi o cariera de romanciera? Pentru 9 din cele 10 Bentley-uri ma pot ocupa de editat...chiar daca nu stiu sigur daca se merita chinul, chiar si ptr. atata.
Poate s-ar merita chinul
DTH is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 10:24   #13
shu.lee

Stage 5
 
shu.lee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 574
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

da de ce vor verificati doar proprietarii de Bentley ? ce prostie ! ( dac-o fi asa )
oricum e frectie...probabil lupta si astia impotriva coruptiei cum a luptat Basescu. de la ai controla la a lua masuri impotriva lor, daca sunt vinovati, e cale lunga....e o caterinca sa dea bine la imagine.
shu.lee is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 10:34   #14
Andreus

Stage 5
 
Andreus's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 462
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

Quote:
Originally Posted by M_Flow View Post
105 posesori.....hmmm........oare la noi cam cati or fi?........mult mai multi, cu siguranta!
Nu cred ca sunt mai multi la noi...
Andreus is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 10:35   #15
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Toţi bulgarii posesori de Bentley verificaţi la averi

pai cred ca si in Romania daca s-ar incepe o verificare fiscala pe baza masinilor detinute si pe baza averii...s-ar constata un "mare" lucru...nimic nu se castiga legal.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -