Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Alte discutii Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 02-02-08, 05:32   #1
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Exclamation Noul Evo X impresii dupa 2400 mile

Am avut ocazia sa aduc din New York pana in Phoenix Az. Un evo x pe roti ! ce impresii am dupa cursa asta ... toate oasele ma dor asta e cert , am primit cel putin 20 de numere de telefon de la tipe si la fiecare oprire prin benzinari lumea se inghesuia sa-si faca poza cu ia , nu de multe ori unii s-au oferit sa-mi spele masina la car wash for free numa sa-si faca poza cu ia curata ,

Portbagajul este mic si nu prea poti pune nimic voluminos in el , pentru ca acum bateria este in portbagaj si multe alte chestii sunt pe acolo ceea rapeste din volum (mie nu mi-a pasat) motorul este ok da mi se para mai lent decat 9 cutia automata cu padle shifters este foarte precisa atat in mod automat cat si in mod race, are o stabilitate mult mai buna decat vechile evo asta am testat-o pe serpentinele de la Flagstaff Arizona, si pentru o suspensie stock este foarte buna , consumul a fost ok am scos o medie de 21 mile /galon ceea ce e bine avand in vedere ca dupa 3 zile m-am saturat de shouri si viteza si m-am concentrat sa ajung cu masina intreaga la destinatie, ergonomia din masina este mult mai buna decat la vechiul evo , asta avea sistemul de navigatie cu hdd de 30giga si alte dracii , hartile de la navigatie sunt din 2005 un mare - pentru mitsubishi si Navteq , vizibilitatea din masina este foarte buna iar stabilitatea la viteze mari >150 mph more then 220km/h este surprinzator de buna mai ales manevrabilitatea , spoilerul variabil isi face treaba impecabil. sunt multe de spus dar acum imi e prea somn cert este un lucru nu as da bani pe el ! evol 9 editia MR este mai usoara si mai puternica decat noul evo
draculas is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 16:52   #2
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Noul Evo X impresii dupa 2400 mile

Copilu' baniesc ca nu ai poze cu masina?
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 02:13   #3
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Noul Evo X impresii dupa 2400 mile

) este este o sa le pun sus
draculas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -