Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-10, 00:37   #136
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

Pai poate omul e suficient de hotarat incat sa o faca!

Sau poate are foarte multi bani si se gandeste sa ii investeasca intr-o inventie unica!

Oricum, ideea e sa nu mai radeti de orice.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 00:40   #137
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

zatule...ii zici degeaba....unii or sa viseze pana la 100 de ani ...uiti ca majoritatea isi modifica masina in paint
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 00:44   #138
1300rs

Stage 4
 
1300rs's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 280
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

Da, poate este dintre cei care fac cea ce zic! Dar daca cauti putin in statisticile forumului o sa descoperi ca cei mai multi care fac nu se apuca sa zica inainte, ci fac si dupa explica !
Astept sa vad dacia cu punte de renault si motor de BMW !
__________________
Cand o sa ma fac mare vreau sa devin pilot de raliu !
1300rs is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 00:46   #139
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

si eu :d
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 00:47   #140
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

Da, inteleg ce spui, si mie imi e foarte greu sa cred ca o sa existe vreodata ce spune el acolo, dar ar fi fost mai frumos sa ii explici ca nu e posibil (sau e aproape imposibil) din punct de vedere mecanic, decat sa razi de el.

Si mai frumos ar fi sa lasam off-topic-ul de o parte
eMH is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 00:50   #141
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Da, inteleg ce spui, si mie imi e foarte greu sa cred ca o sa existe vreodata ce spune el acolo, dar ar fi fost mai frumos sa ii explici ca nu e posibil (sau e aproape imposibil) din punct de vedere mecanic, decat sa razi de el.

Si mai frumos ar fi sa lasam off-topic-ul de o parte
man....eu iti zic in cunostinta de cauza..il cunosc pe cel care zice ca va pune mot de bmw pe dacie......si nu va face asta sunt sigur suta in mie
__________________
Dacia Sport B-179-UAP Simple is Enough!
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 00:51   #142
1300rs

Stage 4
 
1300rs's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 280
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

Acest topic este off-topic ! Este ceva precum OZN`urile toti le vad, dar nu le ating !
1300rs is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 00:57   #143
B-73-HOT

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 56
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

Sincer este un lucru pe care vreau sa l fac daca imi iese bn daca nu iarasi bn nu am nimic de pierdut da totusi sper sa imi reusasca ceea ce vreau sa fac.
A ti incercat vre unu pana acum asa ceva si nu va reusit ???Poate mi a scapat mie ceva ca mai am si alata treaba.
Sau vb din povesti gen Alba ca Zapada si va sp voua piticul cel mai baran ca el a vazut multi la viata lui care au incercat sa faca asa ceva si nu au reusit.
Eu am intrebat ce punte se potriveste pe dacie pt a fi facuta cu tractiune spate daca tot esti atotcunoscator ai fi putut sa mi rasp la intrebarea asta nu sa mi pui o alta int ''si cum o s-o faci ?'' vrei sa ti fac o schita un desen ? Parerea mea e ca ar fi trebuit sa stii din moment ce ai atatea cunostine si ai vazut atatea la viata ta NU?
Si cu asta am terminat cu contrazisu daca aveti idee despre int sugestiile sunt bine venite nu caterinca ieftina primita rest la paine
B-73-HOT is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 01:03   #144
1300rs

Stage 4
 
1300rs's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 280
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

Inaintea ta au fost zeci de oameni care s`au gandit la asa ceva, iar raspunsul lor este ca nu se merita, singura varianta este o mecanica completa de BMW, iar adaptarea ei pe dacie este grea! Inchei cu o vorba " Daca se renta se facea "
Ps: Pitici din alba ca zapada nu stiu mecanica !
1300rs is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 01:13   #145
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

s-au....se mai poate aplica metoda aplicata daciei sport...fix cum a fost pe modelul CONCEPT ca sa se inteleaga bine MD87.....o dacie sport taiata partea din spate....si aplicata tot ansamblul din fata si montat un motor central pe partea din spate...dar la fel....implica mult prea multe modif si nu se vor aventura foarte multi intr-o schema de genu....va ramane decat la faza de concept si de ce a realizat Nicolae Cosmescu...
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 15:11   #146
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

b-75-hot ca ideie pentru puntea spate si transmisie poti sa te inspiri din renault 12 breack 4x4 spinar e asemanator cu reno 18 4x4 ca ideie de inceput
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 15:11   #147
Andreynyo

Stage 5
 
Andreynyo's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 592
Exclamation Re: Dacia cu tractiune spate?

Quote:
Originally Posted by B-73-HOT View Post
Sincer este un lucru pe care vreau sa l fac daca imi iese bn daca nu iarasi bn nu am nimic de pierdut da totusi sper sa imi reusasca ceea ce vreau sa fac.
A ti incercat vre unu pana acum asa ceva si nu va reusit ???Poate mi a scapat mie ceva ca mai am si alata treaba.
Sau vb din povesti gen Alba ca Zapada si va sp voua piticul cel mai baran ca el a vazut multi la viata lui care au incercat sa faca asa ceva si nu au reusit.
Eu am intrebat ce punte se potriveste pe dacie pt a fi facuta cu tractiune spate daca tot esti atotcunoscator ai fi putut sa mi rasp la intrebarea asta nu sa mi pui o alta int ''si cum o s-o faci ?'' vrei sa ti fac o schita un desen ? Parerea mea e ca ar fi trebuit sa stii din moment ce ai atatea cunostine si ai vazut atatea la viata ta NU?
Si cu asta am terminat cu contrazisu daca aveti idee despre int sugestiile sunt bine venite nu caterinca ieftina primita rest la paine
Mai bine nu ziceai ca ai in plan proiectul asta , ca pe aici numa' atotcunoscatori , "nu fa , ca nu stiu ce , ca nu e rentabil ... "
Mai bine taci si faci
Si sa vezi peste 2 ani cum le dai peste nas la unii ...
Mda , si acum astept sa ma criticati , ce stiu eu , eu sunt doar un pusti care nu stie altceva in afara de NFS ...
__________________

One man's piece of shit is another man's hoodride.
Andreynyo is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 16:07   #148
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

Quote:
Originally Posted by Andreynyo View Post
Mai bine nu ziceai ca ai in plan proiectul asta , ca pe aici numa' atotcunoscatori , "nu fa , ca nu stiu ce , ca nu e rentabil ... "
Mai bine taci si faci
Si sa vezi peste 2 ani cum le dai peste nas la unii ...
Mda , si acum astept sa ma criticati , ce stiu eu , eu sunt doar un pusti care nu stie altceva in afara de NFS ...
pai stii?......nu inteleg ce cautati voi pe forumuri de genu....cand nu stiti cum se desface un surub......in curand o sa dominati forumurile astea......si o sa fiti numai voi....
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 17:06   #149
Andreynyo

Stage 5
 
Andreynyo's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 592
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

Era o ironie treaba cu NFS'u , dar ce ai putea sa intelegi tu ...
Si la partea cu surubu' , eh , stiu sa desfac mai mult decat un surub , am acasa 2 Dacii pe care SINGUR le-am surubarit , nu am putut sa iau o masina GATA FACUTA pe care sa o fac eu , cum au altii ...
Mai usor cu criticile cand nu se cunoaste persoana in cauza.
Andreynyo is offline   Reply With Quote
Old 29-12-10, 17:22   #150
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Dacia cu tractiune spate?

Quote:
Originally Posted by Andreynyo View Post
Era o ironie treaba cu NFS'u , dar ce ai putea sa intelegi tu ...
Si la partea cu surubu' , eh , stiu sa desfac mai mult decat un surub , am acasa 2 Dacii pe care SINGUR le-am surubarit , nu am putut sa iau o masina GATA FACUTA pe care sa o fac eu , cum au altii ...
Mai usor cu criticile cand nu se cunoaste persoana in cauza.
ma faci sa rad friend ......poti sa preiei conducerea....priceputule
andreigame is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -