Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-02-08, 13:17   #106
Incet_Si_Sigur

Stage 2
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 36
Default Re: B 34 SGM este "mort"....

pacat ca purtati ochelari de cal.
Incet_Si_Sigur is offline  
Old 02-02-08, 13:20   #107
ozn_yakuza
BMW Driver

Stage 5
 
ozn_yakuza's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,585
Member of:
[BMW]
[Street 4 Cars]
Default Re: B 34 SGM este "mort"....

ar trebui sa ii fie luat permisul si sa se uite doar in poze la SGM.
pacat pacat.
imi pare rau ca nu am apucat sa o pun mana pe ea si sa ma iut la motor pt ca masinuta asta era ceva de vis.
uitati asa multi copii strica masini scumpa cu renume pt ca vb cuiva de pe forum se cred in NFS.
regrete pt SGM.
ozn_yakuza is offline  
Old 02-02-08, 13:26   #108
NOSdriver

Stage 3
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 83
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

e bine c anu au fost victime si asa..fiarele se repara..poa sa iasa un hot rod mijto cum e acum
NOSdriver is offline  
Old 02-02-08, 13:30   #109
Buga
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,780
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Buga is offline  
Old 02-02-08, 13:37   #110
SDrg

Stage 2
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 67
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Ma uit pe topicul asta si nu-mi vine sa-mi cred ochilor...Toata lumea deplange un morman de fiare (o legenda)...Mai vitejilor, de ce n-ati cumparat-o voi cand era de vanzare sa-i dati polish si sa o tineti in vitrina? Cum dom'ne vrea 3000E pe o DACIE? Acum toata lumea il deplange pe Robert.Cu toate ca nu-l cunosc personal, imi voi permite sa spun ca el si oricine face ca el, isi cam ia adio de la banii investiti, pasiune, ore de munca, legenda, in momentul in care VINDE produsul iesit din mana lui. Robert s-a lansat cu masina aia, a invatat enorm cu ea, a adus-o la stadiul in care era shi i-a dat papucii...Daca a castigat sau nu de pe urma ei, numai el poate spune, dar a scos un ban (mult/putin, nu opt eu si nici voi sa apreciem) din PASIUNE.Nu multi au sansa asta, asa ca hai sa nu-i mai plangem de mila. Va gasiti voi acum sa-l invinovatiti pe noul proprietar ca e lipsit de experienta. Poate puneti shi de o lege...fara masini peste 150 de cai sub un an de experienta..Sau fara masini legenda in lipsa unui test psihologic sustinut de un poligon...Toti v-ati bucurat cand s-a scos poligonul ca proba...Uitati-va la repercusiuni...Bine ca pustii au scapat cu viata si ar trebui ca parintii ce le-au dat banii sa fie supusi unui test de sanatate mintala.Vorbe, vorbe, vorbe...nimeni nu invatza nimic nici in momentul in care plangem mortzii...
__________________
Parerile sunt ca fundurile, toata lumea are una...
SDrg is offline  
Old 02-02-08, 14:20   #111
Liberta

Stage 4
 
Liberta's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 227
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Robert imi pare rau ptr masina "TA" , Mi-as dori din toata imima sa ajunga Iar la tine , Mormanul ala de fiare se pot face la loc , Iar prostul ala de sofer sa iti pupe si talpile de la piciore !!!! Pacat !!!
Liberta is offline  
Old 02-02-08, 14:28   #112
Tudor Yo

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 114
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Istoria SGM-ului

https://www.youtube.com/watch?v=F7WxgrxHYRg
Tudor Yo is offline  
Old 02-02-08, 14:37   #113
dj01fad

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 630
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

am spus si repet: in oras, nu e bine sa gonesti ca nebunu! nu am nimic cu soferul, a facut-o praf si gata... sper macar sa inteleaga unde a gresit. nu este vina lui ca nu avea experienta, nu este vina lui ca masina era prea puternica.. vina lui este ca s-a crezut schumi prin oras, ceea ce este de fapt cea mai mare gresala pe care o poate face un sofer. am avut masini de50 de cai, de 100 de cai, dar si de 250 de cai, dar niciodta nu m-am comportat ca un "racer" pe strazile orasului. culmea este ca toate accidentele care le-am avut au fost stupide si la viteze mici, ultimul fiind din cauza ca a intrat presul la pedale... daca in momentul ala goneam cu 120??? nu va mai scriam acum... fratilor, invatati odata ca daca vrei sa "ii dai", te duci pe pista, si nu la semafoare. sa va iese din cap ideea asta cretina cu "las ca mie nu mi se intampla". daca era altul la volan, avea 2 optiuni: ori sa o pateasca la fel, ori sa nu o calce la fel, deci nu e lipsa de experienta, ci e inconstienta. ganditi oameni buni inainte sa faceti cate ceva. asta este un caz fericit, in care un narod si-a facut fierul praf... dar sunt altele pe care le stiti si voi destul de bine unde nu a fost asa de "bun" finalul. legenda... asta e acum, s-a facut prav, va renaste, sau ii va lua alta locul, oricum este pacat de ea dar s-a intamplat si gata. sper sa inteleaga si autorul ceva din asta, si nu numai el.
__________________
citroen xantia 2.0 HDI activa '00
citroen xantia 2.0 HDI break '99
citroen xantia 2.0 TCT activa '99
citroen xantia 3.0 V6 activa '97
dj01fad is offline  
Old 02-02-08, 14:54   #114
tomita

Stage 5
 
tomita's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 563
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Quote:
Originally Posted by SDrg View Post
Ma uit pe topicul asta si nu-mi vine sa-mi cred ochilor...Toata lumea deplange un morman de fiare (o legenda)...Mai vitejilor, de ce n-ati cumparat-o voi cand era de vanzare sa-i dati polish si sa o tineti in vitrina? Cum dom'ne vrea 3000E pe o DACIE? Acum toata lumea il deplange pe Robert.Cu toate ca nu-l cunosc personal, imi voi permite sa spun ca el si oricine face ca el, isi cam ia adio de la banii investiti, pasiune, ore de munca, legenda, in momentul in care VINDE produsul iesit din mana lui. Robert s-a lansat cu masina aia, a invatat enorm cu ea, a adus-o la stadiul in care era shi i-a dat papucii...Daca a castigat sau nu de pe urma ei, numai el poate spune, dar a scos un ban (mult/putin, nu opt eu si nici voi sa apreciem) din PASIUNE.Nu multi au sansa asta, asa ca hai sa nu-i mai plangem de mila. Va gasiti voi acum sa-l invinovatiti pe noul proprietar ca e lipsit de experienta. Poate puneti shi de o lege...fara masini peste 150 de cai sub un an de experienta..Sau fara masini legenda in lipsa unui test psihologic sustinut de un poligon...Toti v-ati bucurat cand s-a scos poligonul ca proba...Uitati-va la repercusiuni...Bine ca pustii au scapat cu viata si ar trebui ca parintii ce le-au dat banii sa fie supusi unui test de sanatate mintala.Vorbe, vorbe, vorbe...nimeni nu invatza nimic nici in momentul in care plangem mortzii...
men nu imi poti compara o dacie din 91 care deabia prinde 100 h cu o astfel de masina,aicea si proprietaru a gresit,ia dat talpa pana cand nu a mai putut nestiind ca masina are totusi 170 cp,lipsa de experienta si unele fitze ca sa le arate la prietenii lui ce masina si-a cumparat,au dus la acest evenimet
__________________
Ajutati masinile vechi sa traiasca
http://www.petitieonline.ro/petitie/31398052
tomita is offline  
Old 02-02-08, 14:54   #115
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Quote:
Originally Posted by Tudor Yo View Post
nu vad ce e asa amuzant .

Imi pare foarte rau pt ce s-a intamplat, pacat de masina, pe care tanarul nu a meritat-o. Sunt aproape sigur ca nu a muncit el pt banii aceia, daca era asa i-ar fi acordat mult m-ai mult respect, m-ai ales ca era posesor al unei legende.
__________________
Bogdan_mb is offline  
Old 02-02-08, 14:59   #116
cata_tm

Stage 5
 
cata_tm's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 814
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

nu exista absolut nici o asemanare a "evenimentelor" in sine...dar cand am citit titlul threadului m-am simtit ca atunci cand am citit cu Micutzu...

putem cu adevarat spune ca a fost o legenda..

Stima Robert!
cata_tm is offline  
Old 02-02-08, 15:10   #117
cj 33 seb

Stage 2
 
cj 33 seb's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 32
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

220 de cp pe o dacie s-au dus.........
cj 33 seb is offline  
Old 02-02-08, 15:16   #118
am_pix

Stock
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 4
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Ramane de vazut acum cine e mai vinovat : Cel care a lovit masina, sau SGM ca a pus in circulatie o masina improvizata.

Era perfect daca ramanea doar la curse. Oricat de mult s-a muncit, masina era de fapt o simpla improvizatie care nu trebuia sa ajunga niciodata sa circule pe drumurile publice. Sunt curios daca era omologata si daca in talon era trecuta puterea reala a motorului. Ma indoisesc insa ca RAR ar fi omologat asa ceva.

Nu ar fi de mirare ca soferul sa ceara daune in instanta de la cel care i-a vandut masina, deoarece i-a pus viata in pericol.
am_pix is offline  
Old 02-02-08, 15:19   #119
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

esti cel mai haios om care l-am auzit pana acuma...daca iti cumperi un lamborghini si ii dai 300 si intri in stalp si scapi ii dai pe aia de la lamborghini in judecata ca ti-au pus viata in pericol si tu ai fost inconstient...omologata de rar sau neomologata nu mai are importanta...
__________________

VAND Cd Playere , Difuzoare , Amplificatoare , Subwoofere HELIX , BRAX , MICROPRECISION , MAC AUDIO , ALPINE , CLARION , PIONEER, HERTZ , FOCAL , MAGNAT , DB AUDIO ,BLAUPUNKT, KENWOOD , AUDISON

www.audiolab.ro Numar telefon : 0724 710 809
pilula20 is offline  
Old 02-02-08, 15:25   #120
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

si spune-mi si mie care-i vina lui Robert SGM ca noul proprietar a iesit sa ii dea in goarna in centrul Targovistei???el facuse masina aia pt curse....nu trebuia deci sa fie omologata atata timp cat nu circula pe drumurile publice...dar tot nu vad care-i vina lui Robert ca noul proprietar a iesit cu ea pe drumurile publice...treaba lui,a iesit pe pielea lui!bine ca nu am fost prin zona ca eu cred ca il mai luam si la o serie de palme pe proprietar,asa avariat cum era!nu neaparat ca a distrus o bijuterie, ci pt ca e inconstient si putea sa rupa capu' la N pietoni....
fasso is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -