Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-02-08, 02:52   #61
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: B 34 SGM este "mort"....

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Schimbati dracu' titlul, desteptilor!!!
Tin neaparat sa precizez ca, atunci cand am scris aceasta fraza, m-am adresat creatorului topicului, in nici un caz moderatorilor. In acel moment nu am realizat ca titularul topicului nu mai poate edita postul
Imi cer scuze! (de la moderator)
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 02-02-08, 02:58   #62
lord_sith

Stage 4
 
lord_sith's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 233
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Eu personal am ramas socat dupa ce am vazut pozele....chiar ca s-au nascut a 2-a oara...Am fost si la fata locului cu baietii si am vazut si virajul pe care vroia sa il ia..de-a dreptul inconstienta in conditiile de fata.
Nu imi pare rau ca nu am vazut-o..oricum aveam un sentiment ciudat in mine si cred ca il agrava sa o vad asa..ce pot sa spun e decat RIP Dacia SGM !
lord_sith is offline  
Old 02-02-08, 02:59   #63
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

asta este viata citeodata
pacat mare pacat
FIGHET is offline  
Old 02-02-08, 03:01   #64
yntisar24

Stage 4
 
yntisar24's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 278
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Pot sa spun ca sunt singurul care mai detine ceva de la aceasta masina .......pacat ca a sfarsit asa ......asta sa-i fie invatatura de minte .......si cand isi revine din ameteala sa se duca la biserica si sa aprinda o lumanare pt cel care a montat rollcage-ul ,fara el acum faceau anumite persoane sa sufere ....de cand s-a vandut am zis ca mai mult de 1 luna nu rezista masina ....pacat ca a luat-o un habarnavist care spala filtrul de aer cu lenor si mai nou intreaba cat costa un set de planetare ...dar nu si-a pus niciodata intrebarea cat s-a muncit la aceasta masina ......si mai ales timpul petrecut k sa ajunga in stadiul asta ........si mai sper ca unii dintre noi sa aiba de invatat din greselile altora si sa se gandeasca de 2 ori inainte sa apese pedala de acceleratie......pacat............................ ...............
yntisar24 is offline  
Old 02-02-08, 03:18   #65
Psyche

Stage 1
 
Psyche's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 10
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

robert, am observat in poze ca botul era desprins complet...totusi, masina s-ar mai putea reface? macar pt rolul ei ca legenda, in nici un caz pt performanta (sudura e sudura).
Psyche is offline  
Old 02-02-08, 03:27   #66
lord_sith

Stage 4
 
lord_sith's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 233
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Poza mea preferata..si asa o sa imi aduc aminte de ea..
In gloria ei...
lord_sith is offline  
Old 02-02-08, 07:05   #67
Mas

Stage 5
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 602
Default Re: B 34 SGM este "mort"....

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
trist ce s`a intampat cu mashina...

ma uit ce comentarii fac unii , il fac idiot pe baiatu ala il mai si injura vad unu altu il ia si la bataie.... chiar nu inteleg. omul a cumparat o mashina care a fost de vanzare a devenit proprietatea lui nu a avut experienta si a distrus`o ... asta e se mai intampla, si eu am avut accidente unele din vina mea altele nu de acuma is idiot?
@ Cristigeo&ESPinoza:

1. Nu se putea intampla oricui. Sa te rastorni in oras la viteza MARE si sa faci masina tandari chiar in centru nu i se poate intampla oricui... Trebuie sa ai o cantitate suficienta de prostie sau inconstienta (eu o numesc prostie!) DA! puteti sa mi-o luati in nume de rau si cum vreti voi, insa cand faci asa ceva intr-o zona populata, unde sunt pietoni, participanti la trafic cu droaia, asa se numeste! Era 20.30 vineri seara! Sa nu-mi spuna nimeni ca strazile erau goale!

2. Eu personal nu am nimic cu el ca s-a facut praf... Bine ca nu s-a omorat. Pacat ca nu a respectat masina pe care a avut-o. Insa am cu el in momentul in care face asa ceva in plin centrul orasului la o ora aproape de varf! Pentru ca sincer m-am saturat de mari cursisti care "stiu ei bine ce fac", mai bine decat noi astia mai fraieri care pur si simplu sntem prea prosti ca sa pricepem ca ei sunt cu har de la Dumnezeu! Zi de zi dau de cate un prost din asta in trafic care stie doar sa dea in gaz, dar nu stie sa se descurce in trafic sub nici o forma, si daca il pui un pic la presiune il vezi ca cedeaza instant... Mereu rid de ei, insa cand se intampla asa ceva nu e de ris, pentru ca in calea unui dement ca asta ma pot afla eu sau oameni dragi mie, si care pot sa o mierleasca din cauza unui idiot ca asta.


Am mai zis si repet: a fi sofer nu inseamna sa stii sa-i dai, ci sa stii cand sa nu-i dai!
__________________
----------------http://www.angel-eyes.ro----------------

BMW lenes

Last edited by Mas; 02-02-08 at 07:07.
Mas is offline  
Old 02-02-08, 08:14   #68
RENAULTts

Stage 4
 
RENAULTts's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 229
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Masina merita o alta soarta!!!!!
RENAULTts is offline  
Old 02-02-08, 08:36   #69
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: B 34 SGM este "mort"....

Quote:
Originally Posted by Mas View Post

2. Eu personal nu am nimic cu el ca s-a facut praf... Bine ca nu s-a omorat. Pacat ca nu a respectat masina pe care a avut-o. Insa am cu el in momentul in care face asa ceva in plin centrul orasului la o ora aproape de varf! Pentru ca sincer m-am saturat de mari cursisti care "stiu ei bine ce fac", mai bine decat noi astia mai fraieri care pur si simplu sntem prea prosti ca sa pricepem ca ei sunt cu har de la Dumnezeu! Zi de zi dau de cate un prost din asta in trafic care stie doar sa dea in gaz, dar nu stie sa se descurce in trafic sub nici o forma, si daca il pui un pic la presiune il vezi ca cedeaza instant... Mereu rid de ei, insa cand se intampla asa ceva nu e de ris, pentru ca in calea unui dement ca asta ma pot afla eu sau oameni dragi mie, si care pot sa o mierleasca din cauza unui idiot ca asta.

Am mai zis si repet: a fi sofer nu inseamna sa stii sa-i dai, ci sa stii cand sa nu-i dai!
MAS-ule... ma crezi .. cu 5 minute inainte de accident am fost acolo, la semaforul ala, am dat una mica ba puteam sa fiu eu implicat intr-adevar dupa 12 noaptea strada a inghetat ( poate datorita apei, benzinei, uleiului ce au curs din masina ) dar la ora aceea la 8:30 va asigur ca totul era perfect uscat! treaba a fost urmatoarea: masina in cauza a vrut sa evite ori o masina oprita la stop, ori un pieton pe trece, a lovit stalpul de langa semafor si de aici incolo va imaginati, primii care au sunat politia mai mult ca sigur au fost taximetristii pt ca ei sunt f aproape ( si pt ca lor le pasa mai mult ) . imi pare rau pentru fostul posesor care desi m-a sunat aseara de vreo 2-ori nu am putut decat sa ii dau indicatii cum sa ajunga la locul faptei ( era deja prea tarziu, si eram obosit ), insa pentru copilul de 19 ani mi-as fi dori ( nu sa moara, pt ca mai are de platit pt dacia aia ) , ci sa o pateasca , sa ramana mobilizat la pat - si-a batut joc de poate cea mai puternica dacie din romania, o campioana .. eu nu am decat scarba pt asemenea oameni
__________________

dolb is offline  
Old 02-02-08, 08:41   #70
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Nu trebuie sa doresti raul nimaniu, nu e cazul. S-a intamplat, acum nu se mai poate face nimic. Daca afla cineva ce se va intampla cu gramada de fiare sa ma anunte,as fi dispus sa le cumpar.
__________________

www.rustans.ro
UniculSGM is offline  
Old 02-02-08, 08:46   #71
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Quote:
Originally Posted by UniculSGM View Post
Nu trebuie sa doresti raul nimaniu, nu e cazul. S-a intamplat, acum nu se mai poate face nimic. Daca afla cineva ce se va intampla cu gramada de fiare sa ma anunte,as fi dispus sa le cumpar.
am numarul tau, te anunt daca aud ceva! take care
dolb is offline  
Old 02-02-08, 08:56   #72
B 19 LHT

Stage 3
 
B 19 LHT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 93
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Pacat, mare pacat!
B 19 LHT is offline  
Old 02-02-08, 09:00   #73
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

Nu a-ti vazut ultima stire? A fost deschis portbajajul masinii, si in interiorul lui, nu va imaginati cine era! Era ELODIA ! a fost gasita!
UniculSGM is offline  
Old 02-02-08, 09:05   #74
Mas

Stage 5
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 602
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

DolB, nu trebuie sa doresti asa ceva cuiva, nici celui mai rau dusman. Masina, la o adica, e doar un fier... Fara Robert la volan s-a vazut clar ca nu avea valoare...
Problema este ca a facut asa ceva in plin centru la o ora la care orasul era plin de oameni si putea face multe victime MULTE! Ce se putea intampla daca traversau in momentul acela 2-3 cupluri pe trecere? Nenorocea 6 oameni? Inca un pic si ajungea croitorasul cel viteaz cu "7 dintr-o lovitura"
Mas is offline  
Old 02-02-08, 09:05   #75
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Masina B 34 SGM e "moarta"....

ce ma mai intriga ( pt ca am fost la locul accidentului si am vazut tot ).. este ca au venit cred ca 20 de pustani si se uitau la partea din fata a masinii care era la ceva metri de restul.. iar politia nu facea nimic !! cum frate sa lasi lumea la 1 cm de masina . alea-s dovezi pe care trebuiau sa le investigheze, si in plus daca fura vreunu vreo piesa de acolo. inca odata politia romana SUX.
dolb is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -