dap asa este...
piese se gasesc oriunde...ceri piese de nova/supernova si nu ai probleme
acum ca orice masina nova se confrunta si ea cu rugina...cel mai mult la oalele din spate...
motoru de 1.6 pe injectie la 54kw zic eu ca este destul de suficient pentru o dacie ce cantareste 900kg(spre deosebire de berlina care are 42kw-sper sa nu ma insel-si are aceeasi greutate)
io am nova si nu ma plang prea tare...sunt multumit de ea...
consum ce sa zic...daca te mananca talpa...se ridica si la 10...normal mediu este de 8 in oras si 6 la drum intins
prefer nova p injectie fata de carburatie...la carburatie umbli mai mereu la ea(reparatii) in plus cand e motoru rece nu tragi shok-ul sau stai 5 minute dupa ea sa se incalzeasca sa nu iti dea in nas etc...(io la injectie satau 1-2 min oricum sa o incalzesc...astept sa se aseze turatia

)