Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-08, 12:44   #226
morcov_ssl
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
morcov_ssl's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 782
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

...................
Attached Files
File Type: 3gp top speed TDH.3gp (695.9 KB, 99 views)
morcov_ssl is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 17:25   #227
DJ_Primaru

Stage 4
 
DJ_Primaru's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 170
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

si eu am fost ku SN ku 160...ku 4 persoane da se simte clar difeerenta fata de masina doar ku sofer...
DJ_Primaru is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 21:27   #228
nimeni207

Stage 1
 
nimeni207's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 22
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Quote:
Originally Posted by maryus_83 View Post
O poza cu turometrul nu arati?
nu am facut poze la turometru nu mi`a dat prin cap...dar cred ca era in 4500 ...nujtu sigur de ce sa mint...
nimeni207 is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 21:38   #229
nimeni207

Stage 1
 
nimeni207's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 22
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

uite dar nu se vede cine stie ce...aici e cand era in crestere....se pare ca nu era in 4500 scuze ....v`am zis nu stiu la cat era turometrul..ca nu am fost atent
Attached Images
File Type: jpg Imag013.jpg (32.1 KB, 62 views)
File Type: jpg Imag014.jpg (30.1 KB, 58 views)
File Type: jpg Imag015.jpg (33.6 KB, 58 views)
nimeni207 is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 22:10   #230
ynp_46
Dacia Driver

Stage 5
 
ynp_46's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Doamne ce copii nebuni), io cu loganu` schimb la 8000rpm, si am ajuns in jur de 240 km\h, si...si...si....siiiii.... m-am trezit din somn frate
ynp_46 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 08:05   #231
nimeni207

Stage 1
 
nimeni207's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 22
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Quote:
Originally Posted by ynp_46 View Post
Doamne ce copii nebuni), io cu loganu` schimb la 8000rpm, si am ajuns in jur de 240 km\h, si...si...si....siiiii.... m-am trezit din somn frate
sper ca nue pt mine asta ca eu nu m`am aruncat ca oameni de mai sus... oricum ei cam abereaza un pic le place sa viseze .....
nimeni207 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 04:29   #232
Stoxy_69
Dacia Driver

Stage 3
 
Stoxy_69's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 168
Member of:
[DACIA]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

zexx ! dacia asta am cuparato acu 2 luni si a fost la unu care conducea normal si economic e din 98' si e 1,4 si iam dat cu a 2 6500 si nu cred ca a ajuns nici macar la 70 ptca la 6000 e cuplu maxim si tre sa schimbi ca daca nu am auzit ca sar putea sa ai probleme pewste putin timp am tupeu sa ma dau cu orice dacie stock sa mai invat masinutza asta sa fuga ca prea a fost invatata sa fie puturoasa si poate ne vedemm la o liniutza zex ca doar sunt la fel si cum ai facut loganu am facut si eu un bmw dar era de prin 87 si era o cazatura de masina dar era bmw
Stoxy_69 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 04:39   #233
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

@stoxy_69, te dai si cu o solenza stock ? alergata cat cuprinde.. 210.000 km are pe bord
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 13:34   #234
ZeXx
Dacia Driver

Stage 3
 
ZeXx's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 85
Member of:
[DACIA]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

man eu v-am zis ce am vazut la bord batea in jur de 80 ...dar cum au zis si alti poate fi si eroare....dar totusi eu am mai intrebat alti de pe aici si au zis k la fel au facut si ei...spre exp iuli din BR (BR-40-yul) akum plm fiekre cu pararea...dar v-am zis... alta data nu mai postez asa ceva pana knd nu pun si poze.

ps: dak v-as spune k miercuri iam am fost plekt la cursa lunga si in acelasi loc unde am dat 140 at...iam dat iar si am tinut un peugeot 206 rosu in spate nu ma credeti k n-am dovezi....dar va zic...k aveam 100 inainte de o curba si gagiu se apropria...si at schimbat a 5-a si am accelerat am prins 140(sa zicem era putin peste) si hai cu decalaj aveam 130-135 si l-am tinut in spate si pe urma am intrat in localitate cu 120 ...dar cum am zis nu ma credeti fara dovezi...

ps 2: m-ar tine sa fac o liniutza cu tine...k stiu k am motor belea...s-au minunat toti de el kt de bun e...pt tipul lui...dar ramane sa ma invatz la liniutze k n-am facut niciodata cu plekre dupa loc...doar din viteza...plm...invatz
__________________
.....::::<<<^^^__ ZeX __^^^>>>::::.....

Last edited by ZeXx; 04-04-08 at 13:36.
ZeXx is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 22:50   #235
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Quote:
Originally Posted by ZeXx View Post
man eu v-am zis ce am vazut la bord batea in jur de 80 ...dar cum au zis si alti poate fi si eroare....dar totusi eu am mai intrebat alti de pe aici si au zis k la fel au facut si ei...spre exp iuli din BR (BR-40-yul) akum plm fiekre cu pararea...dar v-am zis... alta data nu mai postez asa ceva pana knd nu pun si poze.

ps: dak v-as spune k miercuri iam am fost plekt la cursa lunga si in acelasi loc unde am dat 140 at...iam dat iar si am tinut un peugeot 206 rosu in spate nu ma credeti k n-am dovezi....dar va zic...k aveam 100 inainte de o curba si gagiu se apropria...si at schimbat a 5-a si am accelerat am prins 140(sa zicem era putin peste) si hai cu decalaj aveam 130-135 si l-am tinut in spate si pe urma am intrat in localitate cu 120 ...dar cum am zis nu ma credeti fara dovezi...

ps 2: m-ar tine sa fac o liniutza cu tine...k stiu k am motor belea...s-au minunat toti de el kt de bun e...pt tipul lui...dar ramane sa ma invatz la liniutze k n-am facut niciodata cu plekre dupa loc...doar din viteza...plm...invatz
vino la br si da-o cu mine!
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 23:15   #236
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Quote:
Originally Posted by ZeXx View Post
iam dat iar si am tinut un peugeot 206 rosu in spate nu ma credeti k n-am dovezi....dar va zic...k aveam 100 inainte de o curba si gagiu se apropria...
si el avea vreo intentie sa te depaseasca sau mergea normal? Stia ca era intrecere intre voi?
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 13:11   #237
ZeXx
Dacia Driver

Stage 3
 
ZeXx's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 85
Member of:
[DACIA]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Quote:
Originally Posted by fuzzy View Post
si el avea vreo intentie sa te depaseasca sau mergea normal? Stia ca era intrecere intre voi?
) da ...knd aveam eu in jur de 100 s-a apropriat de mine si a semnalizat...(era la vreo 2-3 metrii in spatele meu) si apoi am calcat-o si nu cred k era neaparat intrecere k erau oameni in varsta (40-45) k am intrat in loc si pe urma am facut dreapta si s-au uitat la mine
ZeXx is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 17:49   #238
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

In cazul asta meriti batut... puteai cauza un accident auto din inconstienta ta... ce spune Codul Rutier la manevra de depasire? In locul lor eu nu ma mai uitam la tine... veneam direct dupa tine )
__________________
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 19:04   #239
ZeXx
Dacia Driver

Stage 3
 
ZeXx's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 85
Member of:
[DACIA]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Quote:
Originally Posted by fuzzy View Post
In cazul asta meriti batut... puteai cauza un accident auto din inconstienta ta... ce spune Codul Rutier la manevra de depasire? In locul lor eu nu ma mai uitam la tine... veneam direct dupa tine )
accident? soseau era libera pe vreo ktiva km buni crezi k faceam eu asa de nebun sa pun in pericol pe cineva?

oricum eu merg incet prin orash nu dau 100

app u ce masina ai cumva peugeot ?
ZeXx is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 19:13   #240
morcov_ssl
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
morcov_ssl's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 782
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

bah da mai terminati dreaq cu discutia asta de c...t chiar crezi k ne intereseaza p noi k u faci o depsire?
morcov_ssl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -