Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 28-03-15, 20:14   #1
Gigi.Para

Stock
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 1
Default ameţeli, greţuri în habitaclu

Vreau să vă împărtăşesc o situaţie neelucidată.
De peste o lună am probleme cu atmosfera din interiorul maşinii. Am un logan pe benzină de 1,6 din 2005 şi 88.000. De fiecare dată cănd urc în 10 minute încep să am ameţeli, greţuri, amar în gură, un fel de înţepături în obraji. într-un cuvânt nu mă simt bine. Nu sunt singurul cu asemene simptome. Soţia nu vrea să mai mergă cu maşina, colegii care i-am transportat la început nu au zis nimic dar apoi au confirmat aceleaşi simptome. Vă informez că nu miroase a nimic. Sunt doar aceste senzaţii dureroase.
Măsuri luate:
- am trecut prin jumătate din service-urile din Bucureşti şi nimeni nu i-a dat de cap.
- am schimbat galerie, inelul de con (racord flexibil), tobele amăndouă;
- am fost la auto cobălcescu unde au demontat bordul şi au verificat şi curăţat instalaţia de aerisire;
- au confirmat că nu sunt scurgeri de antigel sau freon;
- nu au găsit nici multă mizerie în aerotermă (mă aşteptam la şobolani morţi);
- am făcut plimbări cu diferiţi meseriaşi prin oraş şi nimic. Pe traseu spun că nu simt nimic dar după ce coboară au de asemene aceleaşi senzaţii. care nu le găsesc cauza. Câteodată înclin să cred că este otravă.
Nu vă mai spun câţi bani am cheltuit.
Având în vedere că eu deţin deja o doză nocivă acum simt foarte repede. Am ajuns să mă cunoască şi la sevice. Astăzi a urcat maşina pe elevator, a aspectat-o pe dedesupt, au spus că e totul perfect şi nu au vrut să-mi mai ia bani. Doar în zilele în care a plouat nu am putut să intru pe sub ia pentru a depista ce şi cum scapă. Dar degeaba.
S-ar putea ca AC să nu mai funcţioneze în parametri dar meseriaşii au spus că nu acesta este motivul.
Sunt într-o situaţie disperată. Când conduc stau cu geamul deschis şi cu fesul pe cap.
Nu ştiu dacă am spus tot dar m-am mai eliberat în speranţă că mă poate ajuta cineva.
Aştept cu nerăbdare soluţiile dvs.
Gigi.Para is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -