Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 03-05-06, 16:49   #361
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: CLUB DACIA

farurile se fac rost si de la baieti stai linistit.la cat de mare este tara asta si la cate golf 4 sunt in ea ,ai de unde alege.poate si xenon dar mai greu asa ceva)
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 17:21   #362
caphonne

Stage 5
 
caphonne's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 335
Default Re: CLUB DACIA

Quote:
Originally Posted by GABBY_
farurile se fac rost si de la baieti stai linistit.la cat de mare este tara asta si la cate golf 4 sunt in ea ,ai de unde alege.poate si xenon dar mai greu asa ceva)
mda sa inteleg ca iti place asa cu faruri de golf frumos fiecare cu gusturile lui daca pui ciocanu flexu si autogenul pe ea poti sai pui tot botul de golf ) sper ca nu te superi
caphonne is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 17:25   #363
caphonne

Stage 5
 
caphonne's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 335
Default Re: CLUB DACIA

Quote:
Originally Posted by silviuGreseala
SGM-ule cam cat te-a costat toata afacerea asta?
sal parca a zis pe undeva pe aici ca fara vreo 1500 de euroni nici nu are rost sa te apuci dar nu sunt sigur
caphonne is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 23:26   #364
Bobyo

Stage 1
 
Bobyo's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 14
Default Re: CLUB DACIA

hai sa bag si eu ceva despre cotetzul meu aici. nu am inca poze cu ea decat una cand dorm beat pe capota si nu se prea vede nimic oricum imbunatatiri pe care le-am facut eu la dacie ar putea fi o supradebitare, evacuare rapida, racire pe aer, tevi. As vrea sa stiu daca pot cipa dacia
Bobyo is offline   Reply With Quote
Old 06-05-06, 14:06   #365
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Exclamation meeting dacia part 2! https://forum.4tuning.ro/showthread.php?p=383374#post383374

https://forum.4tuning.ro/showthread.p...374#post383374
toti proprietarii de dacii sunt invitati la cea de-a 2a intanlire dacia!
B-69-TAU is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 08:38   #366
anndi
Dacia Driver

Stage 5
 
anndi's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,282
Member of:
[DACIA]
Default Re: CLUB DACIA

Quote:
Originally Posted by Bobyo
hai sa bag si eu ceva despre cotetzul meu aici. nu am inca poze cu ea decat una cand dorm beat pe capota si nu se prea vede nimic oricum imbunatatiri pe care le-am facut eu la dacie ar putea fi o supradebitare, evacuare rapida, racire pe aer, tevi. As vrea sa stiu daca pot cipa dacia

racire pe aer??? ce sa cipezi? numai daca e pe injectie, dar totusi explica faza cu racirea pe aer.
anndi is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 10:30   #367
Mario_b

Stage 3
 
Mario_b's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 112
Member of:
[INSANE RACERS]
Default Re: CLUB DACIA

Pai ori se refera ca raceste aerul care intra in motor (intercooler) ori a montat un motor de oltcit.
Mario_b is offline   Reply With Quote
Old 28-05-06, 20:23   #368
Bau23

Stage 2
 
Bau23's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 31
Default Re: CLUB DACIA

Am si eu o problema la dacia mea: se ineaca , cam des o fi de la benzina?? sau are ceva carburatorul. Nu prea ma pricep la motoare poate ma ajutati.
Bau23 is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 09:54   #369
Cozmax

Stage 4
 
Cozmax's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 252
Default Re: CLUB DACIA

Quote:
Originally Posted by Bau23
Am si eu o problema la dacia mea: se ineaca , cam des o fi de la benzina?? sau are ceva carburatorul. Nu prea ma pricep la motoare poate ma ajutati.

Ia sa desfaci pompa de benzina sa vezi daca nu cumva ai rugina pe akolo
pentru ca asa imi facea si mie masina

Si daca gasesti rugina schimba pompa aia, si dupa aia sa cureti si carburatorul
si nu se va mai inneca un an doi... cam asa
__________________
Ochiul dracului....Only me not anybody


Cozmax is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 15:16   #370
Mario_b

Stage 3
 
Mario_b's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 112
Member of:
[INSANE RACERS]
Default Re: CLUB DACIA

Quote:
Originally Posted by Bau23
Am si eu o problema la dacia mea: se ineaca , cam des o fi de la benzina?? sau are ceva carburatorul. Nu prea ma pricep la motoare poate ma ajutati.
Pe langa faptul ca ai pus intrebarea in cel mai prost loc posibil, adica pe un site de tuning, mai te astepti sa ti se raspunda la intrebarea ta vaga.
Ma nene oamenii astia in afara de cativa care mai stiu, habar n-au cu ce se mananca mecanica, sunt in proportie de 75% pustani sub 18 ani fara permis!
Incearca sa obtii un raspuns de la daciaclub.ro sau mai bine du-te taicule la un servis de cartier unde iti iau baietii echivalentul a 3-4 beri si iti rezolva masina!
__________________
internetpharmacydir.com
Mario_b is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 16:02   #371
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: CLUB DACIA

asta imi place la uni de aici ca macar analizeaza cum trebuie in loc sa faca misto de om .Cat despre partea cu innecatul pot fi multe cauze.
B-83-DAC is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 16:49   #372
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: CLUB DACIA

eu zic sa desfaci carburatorul sa il speli bine si sa ii desfunzi jigloarele si sa ii creti sitele...apoi sa il regleze un mecanic bine...
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 31-05-06, 19:33   #373
Bau23

Stage 2
 
Bau23's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 31
Talking Re: CLUB DACIA

Mersi baieti de raspunsuri ; am sa desfac pe acolo sa vad. Oricum peste 2 luni o sa ma vad cu carnetu in mana si o sa ne putem intalni poate mai invat si eu ceva ca nu prea stiu la mecanica nimic. deci ne vedem pe strazi
Bau23 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-06, 22:56   #374
zn_tavy

Stage 5
 
zn_tavy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 365
Default Re: CLUB DACIA

Quote:
Originally Posted by Andrei_spu
brecul meu.acum fac rost de un eleron frumos si lampi albe pe fata si pe spate.eleron ca la brecul verde
...salut super tare eleronu poti sa-mi spui si mie unde pot gasi?si km la cati bani? merci anticipat
zn_tavy is offline   Reply With Quote
Old 07-06-06, 22:14   #375
Bau23

Stage 2
 
Bau23's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 31
Talking Re: CLUB DACIA

Am si eu o problema de vreo 2 zile si am zis sa intreb aici unde se pricepe lumea Mia zis unu ca cica de la anu nu se mai circula cu daciile mai vechi. Nici verificare nu-ti mai face; unica solutie este la remat; chiar asa o fi? Daca intram in UE o sa scoata daciile din circulatie? Eu am o dacie din 87 si sper sa ma dau macar un an cu ea da acu........ astept parerile voastre
Bau23 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -