Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-10, 21:20   #1
Deiel

Stage 4
 
Deiel's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 181
Member of:
[FORD]
Unhappy Motor de 1.4/1.6 in locul motorului de 1.3!

Am cateva intrebari in legatura cu aceasta operatie. Sunt in ceata de tot pentru ca tatal meu imi tot spune ca daca pun motor de 1.4 sau de 1.6 trebuie neaparat sa ma duc sa faca niste teste (gen cand iti schimb franele) insa eu am citit la ei pe site ca acele teste se fac doar daca ai motor cu peste 40% mai puternic fata de cel stoc. De asemenea, din ce scrie la ei pe site, pentru orice motor cu maxim 40% mai puternic (de la 40kW la maxim 56kW (cam 75cp) in cazul asta, am o Dacie cu motor de 1.3) iti trebuie doar urmatoarele acte :

- act identitate detinator vehicul;
- cerere activitate RAR;
- carte de identitate vehicul;
- adeverinta din partea atelierului autorizat care a efectuat inlocuirea motorului.

As mai fi interesat cam cat costa toata operatia de inlocuire a datelor motorului cu un altul ceva mai mare, ca la ei pe site nu am vazut nimic iar la numarul postat pe site nu raspunde nimeni la ora asta (eu in special as vrea un Golf2 1.6 - are 74cp , sau unul de 1.4/1.6 tot de Dacie) .

Multumesc.

PS: Am scris mesajul asta de 7ori , de fiecare data cand dadeam submit, puf, disparea ce am scris.
__________________

Ford Fiesta MK6 1.4 TDCi
Deiel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -