Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Zona tehnica Dacia

Zona tehnica Dacia Zona tehnica, secrete, tips&tricks Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-02-08, 00:02   #16
PETTER_DRIFT

Stage 1
 
PETTER_DRIFT's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 18
Default Re: Gpl - Benzina

In legatura cu masina pe GPL care scade de la 4000 la 2000.Eu am Dacia pe gaz de 5 ani si i-am invatat toate mendrele.Te duci la un meserias care se pricepe intr-ale gazului sii spui sa-ti skimbe filtrul de gaz,acolo daca nu stiai se aduna pilitura de fier si la un moment dat presiunea de gaz numai e constanta.Asa k da fuga si skimbal.
PETTER_DRIFT is offline  
Old 27-02-08, 17:00   #17
Villy ATS
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
Villy ATS's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 846
Member of:
[Moderators]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Gpl - Benzina

pastreaza gpl`ul ...cand vrei fuga dai pe benzina cine te pune sa o alergi poe gaz...
Villy ATS is offline  
Old 01-03-08, 00:15   #18
radu_nb1

Stage 5
 
radu_nb1's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 935
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Gpl - Benzina

eu unu sunt de parere ca gpl-u e ptr oameni zgarciti care economiseci bani prin prin gaz da ii pierd pe partea cealalalta stand cu masina in service, ba nu merge bine ,consuma ulei , se ard scaunele la supape si multe altele, si mai vor si putere !! gpl merge pe masina cu injectie f bine dar si acolo provoaca daune
__________________
e 30 my love
radu_nb1 is offline  
Old 01-03-08, 01:20   #19
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Gpl - Benzina

din punctu` meu de vedere GPL`u e o tampenie ... ocupa loc in portbagaj, nu da randament maxim, e pericol public .. normal are si parti bune.. defapt o parte buna, pretu`.. dar sincer nu cred ca mergi in regim taxi ca sa`ti faci asa mari probleme de benzina, iar daca vrei performanta, cai in plus si alte nebunii .. nu mai e cazu sa te gandesti la pretu` benzinei .. sa nu fie cu suparare... e doar parerea mea
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline  
Old 06-03-08, 23:27   #20
Serafim

Stock
 
Serafim's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 7
Default Re: Gpl - Benzina

am si eu un break din 97....mi-as puneo p gpl...dar am cateva intrebari mari: patesc eu ceva...la o curba ceva..dak se fisureaza...2...pateste motoru ceva rau.....si cu uleiu cum e trb...la cati km tre skimbat? :d astept rasp..la mn p forum dak s poate
Serafim is offline  
Old 10-03-08, 23:58   #21
Villy ATS
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
Villy ATS's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 846
Member of:
[Moderators]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Gpl - Benzina

bay am si eu o intrebare si va rog mult sa imi raspundeti..k sunt nelamurit..Nu vreau sa mai deschid alt thread aiurea...daca aici tot este vorba de benzina si gpl..asa si intrebarea mea: daca segmentez motorul trebuie sa fac rodajul pe benzina neaaparat??
rog sa raspunda cineca care a mai facut...si care este in termeni.. ms anticipat
__________________
D.R.T. MotorSport
Villy ATS is offline  
Old 13-03-08, 14:31   #22
maryus_83

Stage 4
 
maryus_83's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 195
Member of:
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Gpl - Benzina

Nu are importanta pe ce fel de combustibil faci rodajul.
maryus_83 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -