Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Alte discutii Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 23-06-08, 11:14   #16
HaRdHouse
Skoda Driver

Stage 5
 
HaRdHouse's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 809
Member of:
[SKODA]
Default Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!

Prefer sa imi ia permisul 3 luni decat sa dau peste cineva pe trecerea de pietoni...Deci eu zic ca aici nu este vorba de "dementza la volan" este vorba ca uneori ne grabim si pur si simplu ne ia radarul . Dar cum am zis si mai sus ... mai bine imi ia permisul decat sa dau peste cineva Doamne Fereste ! Si pana la urma daca se merge regulamentar de ce sa dam banii pe un detector de radar ? De banii aia putem face altceva mai bun .. Chiar daca ajungem la destinatie cu 5-10-15 min mai tarziu , dar stam linistiti in legatura cu sanatatea noastra , a pietonilor , a altor soferi , a permisului si NU MAI DAM SPAGA POLITIEI ROMANE
__________________
axl.ionescu@gmail.com

trance around the world..
..on the New York city night https://www.facebook.com/pages/Alex-...79726592099357
HaRdHouse is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 16:03   #17
vioami

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 491
Default Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!

Cu spaga ramane de vazut...!
vioami is offline   Reply With Quote
Old 24-06-08, 21:30   #18
mariusARD

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 94
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!

da ai dreptate la faza ca ne grabim in trafic (degeaba) acu intr-o seara m-a prins si pe mine in cj pe memo aveam 110 nici nu am simtit si numa l-am vaz pe domnu sticlet ca imi face cu bastunul sa vezi apoi cum am inceput sa ma rog de el sa nu imi ia permisul (am mare nevoie de el) am inceput asa "domnu politati va rog sa ma iertati nu imi luati permisul, nu imi dati amenda prea mare ca is student la 2 facultati is pe cont propriu :-@ dupa 10 min de rugaminti mi-a dat 150 in 24 de h si mi-o pus o viteza de 82km'h .. inca odata ne grabim degeaba(in oras)
mariusARD is offline   Reply With Quote
Old 24-01-09, 13:25   #19
Naspersan

Stage 2
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 73
Default Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!

Quote:
Originally Posted by Stuey View Post
Da...am eu detector si si-a scos banii..am dat pe el 200 ron si ceva si m-a salvat de cateva radare....dar cum ulciorul nu merge de multe ori la apa...politistii au radarul pe baza de bricheta...(priza d'aia ca si la detector) si o scot si cand te vad ca vii tare o baga...si c'est la vie...

Politia romana e numai pe spaga si sta numai la panda ... mai au un pic si pun radaru in copaci...
P.S: ati vazut ca de fiecare data cand opresc pe cineva sar din boscheti si dintre masini...?? Te si sperii
In cazul asta poti contesta amenda pt ca radarul nu are timp pentru autotestare...
Naspersan is offline   Reply With Quote
Old 02-02-09, 18:41   #20
Stuey

Stage 5
 
Stuey's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 647
Default Re: Amenzi, contraventii sau infractiuni, accidente !!!

Quote:
Originally Posted by Naspersan View Post
In cazul asta poti contesta amenda pt ca radarul nu are timp pentru autotestare...
Mda...ma rog..a trecut, am luat permisul de mult inapoi (dupa o luna, am dat ex si l-am recuperat).Mi-am dat si eu seama ca nu merita sa mergi tare in oras din motive de siguranta si nu numai..(consum, politie..etc).
__________________
My Love!!! Skoda Octavia 1---1.6---102 cp

https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/58549-my-love-octavia-1-a.html (stare actuala : Stock)
Stuey is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -