Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Zona tehnica Skoda

Zona tehnica Skoda Zona tehnica, secrete, tips&tricks Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-19, 22:28   #1
DonCorleone

Stage 5
 
DonCorleone's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 378
Exclamation Sistem Bolero MIB2 pe Skoda Rapid?

Salut!

Am o Skoda Rapid Spaceback, model 2014 (fara facelift) cu sistem Swing (Radio + CD-MP3). Adica asa (1):


IMPORTANT: Masina NU are intrare USB, deci nu are nici modulul ala cu interfata care sta sub zona de clima (o cutiuta de plastic cu intrare USB) marcat cu galben in poza de jos:


Aveti idee daca pot monta pe masina un sistem Bolero MIB2? As putea face rost de un sistem Bolero MIB2 de pe Octavia 3 insa asta are si unitate externa, adica partea care se monteaza in torpedo asa:


Dar la Skoda Rapid nu exista loc pentru unitate in torpedo, nu e gaura aia acolo. De fapt nu exista rama asa lata sus.

Sisteul Bolero MIB2 e asta:


Deci unitatea aia trebuie montana neaparat undeva Este macar posibil sa fac chestia asta? Daca merge trebuie sa fac rost si de interfata USB. Cum fac rost de asta? se gaseste? La reprezenta s-ar putea comanda/monta?

Stiu ca odata montata e necesara o "imperechere" la reprezentanta care se face contra cost, asta nu e o problema... banuiesc ca se rezolva
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	swing.jpg
Views:	46
Size:	29.7 KB
ID:	3210369   Click image for larger version

Name:	USB entry.jpg
Views:	392
Size:	366.3 KB
ID:	3210370   Click image for larger version

Name:	octavia-technology-infotainment-05.jpg
Views:	371
Size:	139.7 KB
ID:	3210371  

Click image for larger version

Name:	bolero.jpg
Views:	377
Size:	135.2 KB
ID:	3210372  
__________________


DonCorleone is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -