Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Zona tehnica Skoda

Zona tehnica Skoda Zona tehnica, secrete, tips&tricks Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-10, 12:16   #1
**comando

Stage 1
 
**comando's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 22
Member of:
[SKODA]
Exclamation apa in skoda octavia tour sport

ieri cind am plecat cu masina de acasa am avut surpriza ca in partea stinga masina sa fie plina cu apa de ploaie nu stiu pe unde a intrat, geamurile erau inchise usile la fel. daca imi poate da si mie cineva vre-o idee. eu am fost pina una alta si i-am facut o programare la procar, ei ziceau de ceva orificii de scurgere infundate, problema este ca apa erea doar in stinga si parca mai multa in spate.
**comando is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 14:54   #2
Laurwentiu_91
Skoda Driver

Stage 3
 
Laurwentiu_91's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 129
Member of:
[SKODA]
Default Re: apa in skoda octavia tour sport

Quote:
Originally Posted by **comando View Post
ieri cind am plecat cu masina de acasa am avut surpriza ca in partea stinga masina sa fie plina cu apa de ploaie nu stiu pe unde a intrat, geamurile erau inchise usile la fel. daca imi poate da si mie cineva vre-o idee. eu am fost pina una alta si i-am facut o programare la procar, ei ziceau de ceva orificii de scurgere infundate, problema este ca apa erea doar in stinga si parca mai multa in spate.
http://www.fanoctaviatour.ro/forum/c...&page=1#Item_0
Laurwentiu_91 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 19:10   #3
**comando

Stage 1
 
**comando's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 22
Member of:
[SKODA]
Default Re: apa in skoda octavia tour sport

multumesc lawrentiu 91 sper sa pot rezolva si eu problema asta
**comando is offline   Reply With Quote
Old 09-12-10, 19:13   #4
sorinu

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 63
Default Re: apa in skoda octavia tour sport

salut daca numai in partea stanga inseamna ca e din cauza usii intra pe acolo daca stii cum se desface tapiteria o sa vezi si pe unde iti intra nu ti este etansa usa avand acolo o protectie bafta.
sorinu is offline   Reply With Quote
Old 10-12-10, 11:17   #5
Jimmy_slide

Stage 5
 
Jimmy_slide's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 601
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: apa in skoda octavia tour sport

Aceeasi problema am avut-o si eu, numai ca mi se strangea apa in portbagaj pe partea stanga.
Am desfacut tapiteria pe partea respectiva, deasupra rotii si am vazut ca se desfacuse furtunul de la stropitorul stergatorului spate.
Verifica si acolo!
Jimmy_slide is offline   Reply With Quote
Old 10-12-10, 18:24   #6
**comando

Stage 1
 
**comando's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 22
Member of:
[SKODA]
Angry Re: apa in skoda octavia tour sport

miine merg cu ea in garaj si o desfac am citit pe linkul de la laurentiu ca s-ar putea sa fie infundate scurgerile din fata de la parbriz si apa intra pe gura de ventilatie de sub scaunul soferului. stergator pe luneta nu am deci .....ms oricum. va tin si pe voi la curent poate au sa mai fie si altii cu probleme din astea.
**comando is offline   Reply With Quote
Old 10-12-10, 19:04   #7
VRS

Stage 5
 
VRS's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 799
Member of:
[SKODA]
[AUDI]
Default Re: apa in skoda octavia tour sport

salut! ai trapa la masina?
VRS is offline   Reply With Quote
Old 11-12-10, 17:52   #8
**comando

Stage 1
 
**comando's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 22
Member of:
[SKODA]
Angry Re: apa in skoda octavia tour sport

Quote:
Originally Posted by VRS View Post
salut! ai trapa la masina?
nu, nu am
**comando is offline   Reply With Quote
Old 11-12-10, 18:31   #9
**comando

Stage 1
 
**comando's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 22
Member of:
[SKODA]
Angry Re: apa in skoda octavia tour sport

Quote:
Originally Posted by **comando View Post
nu, nu am
tocmai din cauza asta nu am si nici stergator pe lunetadar cred ca de ce tie frica nu scapi asa ca..............
azi nu am reusit mare lucru pentru ca nu am reusit sa dau jos grila de plastic din fata parbrizului, se tine foarte tare de parbriz si mi-a fost frica sa nu o rup dar macar am vazut ca pe acolo intra apa, nu pot spune ca pe tubul de la clima ptr ca eu am vazut in fata sub bord in partea stinga pe musamaua aia de pe mocheta un firicel de apa. sincer sunt cam dezamagit

Last edited by **comando; 11-12-10 at 18:38.
**comando is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 11:30   #10
VRS

Stage 5
 
VRS's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 799
Member of:
[SKODA]
[AUDI]
Default Re: apa in skoda octavia tour sport

Ca si eu am avut probleme de genul asta, dar la mine a fost din cauza trapei, deoarece avea garnitura dusa. Ca sa scoti capacul de plastic de la parbriz trebuie sa dai stergatorile jos, si apoi sa tragi cu mare grija de plastic. Daca erai din PH te puteam ajuta. La mine a stat masina o saptamana demontata. Bafta!
__________________
VRS is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 13:12   #11
**comando

Stage 1
 
**comando's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 22
Member of:
[SKODA]
Default Re: apa in skoda octavia tour sport

Quote:
Originally Posted by VRS View Post
Ca si eu am avut probleme de genul asta, dar la mine a fost din cauza trapei, deoarece avea garnitura dusa. Ca sa scoti capacul de plastic de la parbriz trebuie sa dai stergatorile jos, si apoi sa tragi cu mare grija de plastic. Daca erai din PH te puteam ajuta. La mine a stat masina o saptamana demontata. Bafta!
sal, stergatoarele le-am dat jos dar nu am reusit sa dau grila de plastic se tine foarte tare imi era frica sa nu o rup.
**comando is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 18:39   #12
VRS

Stage 5
 
VRS's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 799
Member of:
[SKODA]
[AUDI]
Default Re: apa in skoda octavia tour sport

incearca sa tragi de plastic cand in sus incand in jos. sau daca poti, sa il ridice un prieten in sus si tu sa bagi mana pe dedesubt sa vezi cum e.
VRS is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 19:21   #13
**comando

Stage 1
 
**comando's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 22
Member of:
[SKODA]
Default Re: apa in skoda octavia tour sport

Quote:
Originally Posted by VRS View Post
incearca sa tragi de plastic cand in sus incand in jos. sau daca poti, sa il ridice un prieten in sus si tu sa bagi mana pe dedesubt sa vezi cum e.
dimineata merg cu ea la procar timisoara am programare la ora 9 sper sa rezolve ei treaba asta cu apa.
nu stiu ce sa fac cu mocheta oare mi-o aspira astia pe la vre-o spalatorie ca sa se usuce mai repede????
**comando is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 18:58   #14
**comando

Stage 1
 
**comando's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 22
Member of:
[SKODA]
Question Re: apa in skoda octavia tour sport

Quote:
Originally Posted by **comando View Post
dimineata merg cu ea la procar timisoara am programare la ora 9 sper sa rezolve ei treaba asta cu apa.
nu stiu ce sa fac cu mocheta oare mi-o aspira astia pe la vre-o spalatorie ca sa se usuce mai repede????
ieri am fost cu masina la service asa cum am spus mi-au desfacut ei grila aia de plastic si mi-au pus niste mastic de parbriz, ramine de vazut daca ii rezolvata problema si nu mai intra apa.
**comando is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 18:41   #15
VRS

Stage 5
 
VRS's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 799
Member of:
[SKODA]
[AUDI]
Default Re: apa in skoda octavia tour sport

maine iti dau o poza ca sa vad daca mai ai un dop la usa stanga.
VRS is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -