Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Zona tehnica Skoda

Zona tehnica Skoda Zona tehnica, secrete, tips&tricks Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 02-08-10, 22:59   #1
jimmy_rph

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 261
Default Montaj carlig Fabia

Salutare tuturor! Stie cineva cum se monteaza carligul pt remorca la Fabia 1 ? zilele trecute mi-am comandat un carlig, care costa 700 lei, si mi-au spus ca manopera pentru montaj ma duce inca 400 :O. Si m-am gandit ca trebuie sa aibe vreun sistem ca sa il pot monta eu. Stie cineva cum se face lucrul asta, a mai incercat cineva? Va multumesc, si imi cer scuze daca s-a mai discutat pe aceasta tema; eu unul nu am gasit nimic. Sanatate!
jimmy_rph is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 14:03   #2
jimmy_rph

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 261
Default Re: Montaj carlig Fabia

Chiar nu stie nimeni cum se procedeaza?
jimmy_rph is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 16:53   #3
MiTzA-

Stage 5
 
MiTzA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2,033
Default Re: Montaj carlig Fabia

Salut.

Ti s-a cerut pretul ala pt ca pt montarea unui carlig iti trebuie omologare. Am avut niste discutii cu niste persoane din domeniul auto si am fost foarte socat cand am auzit ca ti trebuie omologare pt montarea carligului...so , n ai decat sa te duci la ei si sa l montezi daca vrei sa n ai probleme .
__________________
MedLife !

318i 99' !
MiTzA- is offline   Reply With Quote
Old 10-09-10, 09:02   #4
Topuz

Stage 3
 
Topuz's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 153
Default Re: Montaj carlig Fabia

Quote:
Originally Posted by jimmy_rph View Post
Salutare tuturor! Stie cineva cum se monteaza carligul pt remorca la Fabia 1 ? zilele trecute mi-am comandat un carlig, care costa 700 lei, si mi-au spus ca manopera pentru montaj ma duce inca 400 :O. Si m-am gandit ca trebuie sa aibe vreun sistem ca sa il pot monta eu. Stie cineva cum se face lucrul asta, a mai incercat cineva? Va multumesc, si imi cer scuze daca s-a mai discutat pe aceasta tema; eu unul nu am gasit nimic. Sanatate!
=============================
Pe Okazii este cineva din Bacau care vinde un carlig pt Fabia cu tot cu instalatia electrica cu 200 lei. Si montajul la un service oarecare n-ar trebui sa fie mai mult de 100 lei. Se demonteaza bara (spoilerul) din spate si se prinde carligul in suruburi (sau se sudeaza de lonjeron). Atata.
__________________
N-ar fi rau sa fie bine!
Topuz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -