Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > CITROEN > Alte discutii Citroen

View Poll Results: Iti place Citroen Berlingo?
Da 14 70.00%
Nu 6 30.00%
Voters: 20. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 21-12-09, 00:47   #1
@Ll13n

Stage 3
 
@Ll13n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 130
Default Pareri Citroen Berlingo

Parereri pro si contra despre Citroen Berlingo
Io-s contra
Motivele: Tata are un Citroen Berlingo....masina la prima vedere arata bine....doar ca dupa ceva timp incep sa apara probleme....duba lu tata are cam 700.000 km. Probleme sunt urmatoarele:Usa din spate nu se mai inchuie\deschuie din telecomanda ( inchidere centralizata ), usile din fata cand dai sa le inchizi fie ca e din telecomanda, fie ca cu cheia se inchide si dupaia se deschuie singura....si serviceurile sunt varza...ex:masina a intrat in service pentru a i se schimba cuelele si alte piese de pe la motor....iar cand a iesit dupa 5 km a aparut un tacanit la motor...dupa inca vreo 5 a iesit fum...sa blocat ambreiajul si rampa.A fost dusa-n service a schimbat abreiaju si multe alte alea...si acuma dupa vreo 20 de km iar a inceput sa tacane
__________________


@Ll13n is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 12:52   #2
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Pareri Citroen Berlingo

Pai partea cu serviceurile e relativa. Poate daca o ducea la citroen, o faceau cum trebuie...pot aparea probleme din cauza lucrarilor proaste

Eu am condus vreo 3 saptamani berlingo de prin 98 motor 1.9d.motorul putin slabut, dar pentru lucru era bun. era foarte neingrijita,insa niciodata n-am avut probleme cu ea si faceam drumuri de 100-200 km pe zi. E drept in mare parte pe autostrada. Nu stiu exact cati km avea, dar sunt sigur ca peste 500k
__________________
Colaborator Safety Broker - incheie un RCA si ai livrare la domiciliu. In plus la fiecare polita incheiata, donezi automat 1 RON fundatiei S.M.U.R.D.
elnino is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 20:46   #3
@Ll13n

Stage 3
 
@Ll13n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 130
Default Re: Pareri Citroen Berlingo

Masina merge doar la service Citroen.
@Ll13n is offline   Reply With Quote
Old 16-05-12, 19:20   #4
yrinel.thebest

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 1
Default Re: Pareri Citroen Berlingo

am un citroen berlingo si m-am trezit ca nu mai functioneaza semnalizarile,luminile,stergatoarele functioneaza doar avariile ma puteti ajuta cumva?????
yrinel.thebest is offline   Reply With Quote
Old 16-05-12, 22:29   #5
myk-e

Stage 5
 
myk-e's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Default Re: Pareri Citroen Berlingo

Blocul de lumini.
myk-e is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 15:51   #6
berlingo1234

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 1
Default Re: Pareri Citroen Berlingo

salut!
am un berlingo din 2003 full si am nevoie de o janta aliaj originala pe 15''. se potriveste si cu xsara picaso. daca ma poate ajuta cineva......
berlingo1234 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -