Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SEAT > Zona tehnica Seat

Zona tehnica Seat Zona tehnica, secrete, tips&tricks Seat

Reply
 
Thread Tools
Old 13-06-08, 10:09   #1
IceyD

Stage 4
 
IceyD's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 258
Member of:
[SEAT]
Default Problema MAARE ! Nu mi se mai deschid usile de pe partea stanga! Ajutoorrrr

Salutare! Am si eu o problema grava la masina . Am un seat leon 1M, ieri am adus-o de la vopsitor (alta poveste), totul frumos, am ajuns acasa. Am inchis masina cat am mers la magazin si cand m-am intors nu mi se mai deschidea usa de la sofer, dau sa deschid si usa din spate la fel.Tamburi din usa erau sariti sus, dar nu se deschidea usa. Partea dreapta se deschidea normal fara nici o problema. Nu stiti ce poate avea ? Deci cand o deschid sau o inchid din alarma sar tamburi normal.dar nu vrea sa se deschida nici una din usi ? Eu sper sa nu trebuiasca sa se intervina mecanic asupra usii. Se pot da jos fetele de la usa ...asa inchisa ?
__________________
Ask any racer, any real racer. It doesn't matter if you win by an inch or a mile; winning's winning.

Skoda Octavia 1.8T 20V RS - 180PS
IceyD is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 16:30   #2
IceyD

Stage 4
 
IceyD's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 258
Member of:
[SEAT]
Default Re: Problema MAARE ! Nu mi se mai deschid usile de pe partea stanga! Ajutoorrrr

Am rezolvat. Era ceva reglaj din clanta masini.Nu stiu ce exact a facut vopsitorul cand le-a pus inapoi.Oricum...acum e ok
IceyD is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 15:57   #3
vali seat

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 24
Default Re: Problema MAARE ! Nu mi se mai deschid usile de pe partea stanga! Ajutoorrrr

te rog am si eu aceiasi problema i-mi poti spune si mie cum ai rezolvato,m-ai exact te rog
vali seat is offline   Reply With Quote
Old 25-11-08, 14:32   #4
IceyD

Stage 4
 
IceyD's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 258
Member of:
[SEAT]
Default Re: Problema MAARE ! Nu mi se mai deschid usile de pe partea stanga! Ajutoorrrr

Am mers la vopsitor , si unul din baietii de acolo s-a prins de smecherie.Cand tragi de clanta , in capatul partii care iese in exterior are un reglaj in interior care lasa mai tare sau mai putin sa iasa clanta in exterior.La mine era setat sa se deschida prea putin.Doamne ajuta !! )
IceyD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -