Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Alte discutii Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 07-11-06, 19:54   #391
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Club Clio

E trist sa aud asta! Mai ales ca incepuse sa arate foarte bine masinuta... (jantele sunt intregi?)

E bine ca tu esti intreg... si nu ai avut nimic! Asta ec el mai important... Oricum insanatosire grabnica SUN`ule! Ai grija de tine...

Nu stiu ce sa mai zic... Bafta la asigurari!!!!
__________________
Proud driver of Renault Clio and Mazda Mx5

www.rensit.ro
www.clubclio.ro
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 08-11-06, 17:09   #392
octav

Stage 4
 
octav's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 205
Default Re: Club Clio

Imi pare rau sa aud asta, SUN! Sa te insanatosesti rapid, ca asigurarea te va despagubi! M-am indragostit de look-ul clio-lui tau si cu atat imi pare mai rau de ce ti s-a intamplat!
__________________
Clio dCi / Clio F1 R27
octav is offline   Reply With Quote
Old 10-11-06, 01:02   #393
SUN

Presedinte SUN RACERS

Stage 5
 
SUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 667
Member of:
[Moderators]
[Sun Racers]
Default Re: Club Clio

Va multumesc mult pentru urari si pentru sprijinul moral...a fost un mare ghinion...si niste momente urate...dar au trecut eu sunt bine si asta e cel mai important! Jantele din pacate nu au scapat pentru ca am trecut in diagonala peste o bordura de 20-25 de cm care delimita sinele de tramvai de carosabil si s-au facut praf 3 din ele (nu erau bagate pe casco ) si mi-au suspendat si permisul pana la finalizarea cercetarilor pentru ca a fost cu vatamare (a mea ) o prostie...in fine asta e...va mai tin la curent!
SUN is offline   Reply With Quote
Old 19-11-06, 10:32   #394
DVDValy

Presedinte R volution

Stage 5
 
DVDValy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 2,305
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[R volution]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: Club Clio

nimeni nu mai face nimic o dam in booring wek up boys
DVDValy is offline   Reply With Quote
Old 21-11-06, 15:18   #395
Indy

Stage 3
 
Indy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 92
Member of:
[FORD]
Default Re: Club Clio

Salut!

Ma ajutati si pe mine sa gasesc un clio bicorp benzina 16v de cumparat!
Ideea e sa fie inmatriculat, si in stare buna...

Daca stiti pe cineva sa vanda asa ceva (preferabil o fata )

La 5-uri ma pricep dar la astea mi-e tare frica ca multe sunt fie alergate, fie lovite si facute...
Indy is offline   Reply With Quote
Old 21-11-06, 16:59   #396
TheMadMan
Sun Racers Member

Stage 5
 
TheMadMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 321
Member of:
[Sun Racers]
[PEUGEOT]
Default Re: Club Clio

imi cedez eu leasingul la symbolul meu.
)
TheMadMan is offline   Reply With Quote
Old 21-11-06, 17:43   #397
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Club Clio

-Sal la toata lumea!un club clio?hmm interesting....am si io un bolid clio 1.5 dci 2003...dar la capitolu tunning....nu prea am ce sa trec...becuri cu lupa pe pozitie fata,detector cobra,imitatie presuri al (cele originale de al vin curand),i-am montat alarma cu trunk release,genti in curand de aliaj,si am si eu o dilema ...nu se fac repere de tunning pt clio?????faruri nu gasesc,triple led,pauza...vreau sa bag o lumina albastra peste tot bord,interior,indicatori,usi si poate si dedesubt daca am destul cascaval.....nu sunt adeptul spoilerelor pana in asfalt..sunt ff frumoase dar nu utile....pt mine masina tre sa fie utila si apoi frumoasa...la cate am suus eu clio meu in 3 ani,masinile voastre nu suporta toata viata lor...am urcat cu el cu 7 oameni porbagaj full ,rezervor plin ,plus desupra bagaje pe platotu la babele etc
__________________

-----Cumpar Gotti R17------
Cumpar 2 gume 195 50 15--Urgent !!!
Bmw 318 i---------Own
Dacia 1310---------Own
_________________________
-Driving sideways ,is a way of life !
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 21-11-06, 20:14   #398
TheMadMan
Sun Racers Member

Stage 5
 
TheMadMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 321
Member of:
[Sun Racers]
[PEUGEOT]
Default Re: Club Clio

lol... nebunie curata... saraca masina.
TheMadMan is offline   Reply With Quote
Old 22-11-06, 00:24   #399
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Club Clio

-Nu vreau sa ma intelegeti gresit...tin enorm la masina si decat sa sufere ea, as alege sa sufar eu....masina e in perfecta stare de functionare,si modific saptamanal cate ceva la ea...sapt viitoare o incalt cu genti de aliaj...ce-i drept a avut de tras f multe si alta masina in locu ei isi dadea de mult duhul...schimb uleiul la numai 10000km si filtre,de curand am schimbat toata partea mecanica a suspensiei pe fata,pivoti,bucse,amortizoare etc...saptamana asta ii pun podeaua din Al...urmeaza un tunning audio..adik un subwoofer ,statie si dif-urile existente...si normal un cass cu mp3....pe viitor caut o magazie de mp3-uri....mai urmeaza un pda cu gps si o tapiterie din piele,un chip-tunning la motor si un sistem de evacuare cu toba sport.....nu gasesc nicaieri stopuri cu led....am gasit angel eyes si in 3-4 sapt capata si asa ceva.....poate un carputer si un lcd de plafon....dar astea in viitorul mai indepartat....nu pun spoilere deloc,pt ca la modul meu de exploatare a masinii nu ar rezista nici cateva zile...pleoape poate
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 22-11-06, 00:33   #400
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Club Clio

intradevar madman..nebunie curata a fost...erau masini de teren care nu au facut fata...iar yo am urcat fara probleme...singura problema a fost viteza am mers fffff incet sa nu imi sara spoilerul fata.....
inchipuie-ti ce s-ar fi intamplat daca aveam un kit riegler pe masina cu spoilerul pana aproape de asfalt,nu?sarea si se facea praf in secunda 2
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 22-11-06, 11:41   #401
Lexas

Stage 2
 
Lexas's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 32
Default Re: Club Clio

Salut...am si eu un Clio Bicorp extreme noiembrie 2005 pe albastru..si deokamdata i-am pus spoilerul adevarat extreme care imita spoilerul sport...k l-am primit ku spoiler de clio symbol....si am pus si grila de RS in loc de aia nasoala..am una fagure..arata marfa...vad ca niciunul din Ro...nu atzi skimbat grila ku una fagure..k aia e naspa..
Vroiam insa sa iau legatura plz..ku voi vreau sa imi fac tunning exterior...si vreau deokamdata sa incep ku eleron spate..cat mai mik..nu unu din ala mare..
si jentzi...apoi toba..sau tobe..eventual kuplate la mijlok kum e la RS...
Ceva sfaturi plz..?

ID yahoo mess = cristienache

Voi de unde ati pus si ce kosturi au fost implikate..
Mersi..

Quote:
Originally Posted by NightRider View Post
k...vad ca lumea nu are curaj, asa ca o sa incep cu mine

Ma numesc Macarie Vlad, a.k.a NightRider , din Cluj-Napoca.

Masina e un Renault Clio B din 2004, DCI 82 de calutzi, negru, Serie extreme...

Modificari la ea ar fi asa :
Suspensie sport reglabila pe tarie : Amortizoare Koni galbene si arcuri Eibach Sportline coboarare (teoretica) 4.5 fata si 3-3.5 spate
Bari ranforsare fata/spate weischers sport
Jenti Oz SuperLeggera pe 15 +Anvelope Nokian NRVi 205/50R15
Folii omologate RAR LLumar
Becuri fata full philips blue vision
Colour Coding
Head Panasonic 6700 mp
Statie DlS 2 canale 2x100 rms seria clasic
Boxe Fata pe 16,5 Dls Reference R6a
Antifonare usi fata

e la inceput de drum dar noh...pot spune ca prefer tuningul performanta, cat despre styling, cat mai finut...

Deci asta sunt eu, chiar ar fi buna o sectiune doar pt clio, pt ca ne-am putea ajuta reciproc cu sfaturi, idei, etc...

btw, posesori de clio, v-ar interesa un club virtual pe 4tuning de felul celor deja cunoscute? pe modelul www.cliosport.net...
Lexas is offline   Reply With Quote
Old 22-11-06, 11:44   #402
Lexas

Stage 2
 
Lexas's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 32
Default Re: Club Clio

Salut
Si eu tot din iasi sunt...daca vad bine nr de Iasi...
Poate ne intalnim sa mai diskutam pe marginea renault alea alea...k si eu vreau sa incep sa pun pe mashinutza..
ID yahoo mess.. = cristienache
ms
astept



Quote:
Originally Posted by cip_ri View Post
Asta e masina... mai e putin de lucru la ea, dar in principiu cam asta e rezultatul final.
Lexas is offline   Reply With Quote
Old 22-11-06, 12:01   #403
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Club Clio

Buna Lexas frumoasa masinuta ai...sunt curios cum arata grila ta....daca vrei sa stam de vorba no problem...zi doar cand si unde...chiar as vrea sa mai stau de vb cu cineva despre renault...ce se poate face la masina..da un add la danumf2001@yahoo.com
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 22-11-06, 14:58   #404
CT-84-DiN

Stage 3
 
CT-84-DiN's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 142
Default Re: Club Clio

stopuri cu led pt bicorp nu am vazut...si nu am auzit nicaieri... decat sa ti le faci tu "acasa"
CT-84-DiN is offline   Reply With Quote
Old 22-11-06, 15:02   #405
Lexas

Stage 2
 
Lexas's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 32
Default Re: Club Clio

cine intreba de stopuri ku led...pt bicorp..k eu nu sigur)
eu kaut un elereon frate pt bicorp..si nu gasesk nimik frumusel..ma refer decent nu sa sara in oki....
any help..?
Lexas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -