Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Alte discutii Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 24-06-09, 08:41   #1
DarkShadow

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 135
Default Renault 25 V6

Salutare. Am si eu o intrebare pentru cunoscatorii Renault.

Am gasit un Renault 25, motor V6 de 2600 cm, din '89 sau '90. De asemenea este full electric. La exterior arata bine, adica tabla este ok, singura porblema ar fi ca a fost prost vopsit si acum se cojeste vopseaua.

Acum...intrebarea mea este : Merita sa-l iau ? multa lume mi-a zis sa ma feresc de Renault full electric si bine inteles de motorul V6, dupa care ar trebui sa umblu cu cisterna. Pe de alta parte, au fost si anumite persoane care au spus ca e o masina extraordinara si merita.

Va astept cu sfaturi! Multumesc!
DarkShadow is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 15:17   #2
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Renault 25 V6

Eu am un amic care a avut cam asa ceva acum vreo 10 ani (V6 Turbo - 200 Cp) Pot sa-ti spun ca desi omul a avut masini remarcabile, intotdeauna a vorbit la superlativ de aceasta masina. Acum, daca te astepti sa consume 10% in oras mai bine o lasi balta. Daca iti va lua 15% urban sa zici merci.
__________________
F..k NATO! f..k USA! f..k Bill Clinton! Asta-i gara mea!
flaviuf is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 15:37   #3
DarkShadow

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 135
Default Re: Renault 25 V6

Ar fi fost chiar o minune sa consume 10%. Eu ma gandeam de ceva de genul 17% - 20%, ceea ce e mult. Ma interesacat de fiabila este, la ce stricaciuni sa ma astept sau ce se duce cel mai repede. Pot sa zic ca imi este cam groaza de masinile full electrice.
DarkShadow is offline   Reply With Quote
Old 26-06-09, 06:46   #4
TZG@

Stage 5
 
TZG@'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 695
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Renault 25 V6

masinile vechi stau prost cu partea electrica in general... nu cred ca e mare diferenta pe partea asta dintre un renault si un ford... ai putea merge cu un electrician sa o verifice cat de cat...
TZG@ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -