Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Zona tehnica Renault

Zona tehnica Renault Zona tehnica, secrete, tips&tricks Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-06, 09:23   #61
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

Quote:
Originally Posted by daniwmk View Post
eu nu inteleg ce tot aveti cu masina Dan
doar 3 masini ) - 1 tir e o distanta enorma
de parca zici ca mai avea vreo 3 centimetri si il facea
"cati bani a bagat in ea" - ai numarat tu cat a bagat el in ea ... nu cred ca e corect sa comentezi aspectul asta
Nu am numarat mai spiritualule .... ia cauta tu un ECU programabil ... niste injectoare de minim 350 ... un T3 ... si vezi unde ajungi . Nu i-am numarat ... i-am contabilizat.
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 12:52   #62
rew

Stage 4
 
rew's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 216
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

Lucian te aprinzi prea repede. cati bani se baga intr-o masina tu trebuie sa stii.
cei care intre pe forum e urat din partea ta sa ii numesti ''oamenii mei''. sunt prieteni ca si tine care au pareri si le expun. ca daca BIV baga 500 sau 1000E si ma depaseste - respect. pana atunci ceea ce spui tu ca o sa faca el la masina este doar simpla teorie.
rew is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 13:11   #63
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

nu il uitati pe bogdan kwx
yknot is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 13:22   #64
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Nu am numarat mai spiritualule .... ia cauta tu un ECU programabil ... niste injectoare de minim 350 ... un T3 ... si vezi unde ajungi . Nu i-am numarat ... i-am contabilizat.
daca vrei sa contabilizezi ... am o firma baiat
nu tre sa iti versi frustrarile pe forum
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 13:27   #65
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Ma voi ce aveti ? Hai ca deja se sare calul cum zic ceva de maina lui Dan .. constant sunt 2 oameni care sar pe mine. Nu ma intereseaza CATI bani a bagat Dan. Sa bage si 2 mil $ din punctul meu de vedere ! Sa o faca sa castige locul 1 la King of Europe ! As deveni fanul lui nr 1 . Ce am vrut eu sa spun si vad ca va e cam greu sa intelegeti este ca a bagat o suma considerabila cu care nu este enorm de mult in fata unui 5 1.4 . Hai ca daca cu Yknot se pot vorbi mai multe pe diverse teme .. daniwmk tu ce te tot bagi ca musca-n ... lapte ? Discuta la obiect ... pe tema ... nu aiurea !
Alexandru ... daca acum ma astept la un minim de 220 cu tot cu nitro ... daca iese mai prost de atat ii dau foc ... la primavara ar trebui sa mai ia inca 30 ... 40 . Vorbim de cai curati ... iar 220 este un minim acceptabil. Pe hartie .. cu tot cu 75 cai de nitro ar trebui sa scoata cum ai spus si tu cam 250 . Piesele de care vorbeam eu nu sunt second si iti pot da 2-3 site-uri de unde le poti cumpara .
Hai sa lamuresc ceva .... poate nu vor mai sari unele persoane decat sa discute pe teme mai ... tehnice . Il respect pe Dan ... e super baiat de treaba iar masina lui la ora actuala o vad ca pe cel mai tare R5 . Dar daca spun ca mai vor si altii sa-si faca R5-ul tare ... si vor sa bage si bani in el pt asta ... si nu folosesc 1.7 turbo ... de ce sariti pe mine fratilor ? Eu am printat o fisa dyno a unui r5 1.4 turbo de 400 cai . Deci se poate ! Nu zice nimeni ca-l face de 400 ... dar poate de 300 ? Oricum ... ideea e ca se poate si este SUPER TARE ca se incearca la noi ...in ROMANIA asa ceva . Dane ... vb cu oamenii tai si spune-le sa ma lase in pace. Pierd timpul cu explicatii de genul asta ....

dovada a frustrarii )
10.000 de caractere degeaba
si iar se lauda cu caii pe hartie ... macar de data asta sunt curati
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 14:55   #66
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

Cat de penal poti fi mai daniwmk ...... Intelege un lucru k pe viitor sa sti cum stau lucrurile ... MA DOARE LA BREB DE TINE ... atat de frustrat sunt ! )))))))))
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 14:57   #67
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

Quote:
Originally Posted by rew View Post
Lucian te aprinzi prea repede. cati bani se baga intr-o masina tu trebuie sa stii.
cei care intre pe forum e urat din partea ta sa ii numesti ''oamenii mei''. sunt prieteni ca si tine care au pareri si le expun. ca daca BIV baga 500 sau 1000E si ma depaseste - respect. pana atunci ceea ce spui tu ca o sa faca el la masina este doar simpla teorie.
Nu Dane dar in loc sa discutam la obiect .. unii prieteni de-ai tai o freaca la rece ! Eu discut o tema iar un NEICA NIMENI daniwmk se gandeste ca sunt frustrat . daniwmk ... buricul meu asteapta fruntea ta . ))))))))))
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 15:26   #68
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Nu Dane dar in loc sa discutam la obiect .. unii prieteni de-ai tai o freaca la rece ! Eu discut o tema iar un NEICA NIMENI daniwmk se gandeste ca sunt frustrat . daniwmk ... buricul meu asteapta fruntea ta . ))))))))))
discuti o tema ...
ce tema discuti
numeri caii care ai ai in proiecte pe hartie te lauzi cu iei faci provocari dar din pacate nu ai demostrat nimik pana acum ... asta e realitatea
poate ca nu sunt eu cineva dar mai prost ca tine nu sunt sigur
daca atat te duce mintea ... injurii si fraze de cartier asta e inseamna ca nu te-am judecat gresit si esti intradevar un frustrat
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 15:40   #69
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

Quote:
Originally Posted by daniwmk View Post
discuti o tema ...
ce tema discuti
numeri caii care ai ai in proiecte pe hartie te lauzi cu iei faci provocari dar din pacate nu ai demostrat nimik pana acum ... asta e realitatea
poate ca nu sunt eu cineva dar mai prost ca tine nu sunt sigur
daca atat te duce mintea ... injurii si fraze de cartier asta e inseamna ca nu te-am judecat gresit si esti intradevar un frustrat
Unde am provocat eu pe cineva aici ? Am discutat de caii mei pe hartie cand am fost intrebat de caii pe hartie. Adik nu am vb neintrebat . Vrei sa-ti mai spun un secret ? Si pe dyno tot pe hartie sunt. Frana de la dinamometru iti da sarcina motorului . De aici pot varia multe. Stiai de exemplu ca la primele teste la un speedster 2.0 turbo a scos de 3 ori 150 cai pe dyno ? Ce vinde HKS la capitolul turbine si spune de 200-400 cai tot pe hartie sunt. Am folosit un limbaj de "cartier" (de lux pt tine) cand ai inceput cu atacuri la persoana .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 16:40   #70
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Unde am provocat eu pe cineva aici ? Am discutat de caii mei pe hartie cand am fost intrebat de caii pe hartie. Adik nu am vb neintrebat . Vrei sa-ti mai spun un secret ? Si pe dyno tot pe hartie sunt. Frana de la dinamometru iti da sarcina motorului . De aici pot varia multe. Stiai de exemplu ca la primele teste la un speedster 2.0 turbo a scos de 3 ori 150 cai pe dyno ? Ce vinde HKS la capitolul turbine si spune de 200-400 cai tot pe hartie sunt. Am folosit un limbaj de "cartier" (de lux pt tine) cand ai inceput cu atacuri la persoana .
reia topicul asta si citeste tot
zimi si mie unde te-am atacat eu pe tine ???


ps- ti-ai aratat valoarea prin limbajul ala "de lux"
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 18:20   #71
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

haideti inapoi de pe aratura!
yknot is offline   Reply With Quote
Old 16-09-07, 12:11   #72
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

Cum e viata asta ... am ajuns cu 1.7 t pe masina ... altii au trecut pe la 1.7 si au ajuns la 2.0 16v t , s-au vandut masini ... Dan e asteptat cu interes , Yknot asteapta la cotitura ...
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 17-05-08, 18:32   #73
tibitm

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 29
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

am sa caut adresa exact sa vedeti r 5 de 520 de cai in mexico parca e un club tare.sal
tibitm is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 01:36   #74
miliady
Renault Driver

Stage 5
 
miliady's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,266
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

ce tare... ai bagat paie pe foc.... se mai invioreaza si topicu asta vechi de ani de zile
miliady is offline   Reply With Quote
Old 21-05-08, 01:39   #75
tibitm

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 29
Default Re: Renault 5 turbo cu motor 1.7

nu crezi?si inca ala cu mot de 1.4
tibitm is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -