Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 15-05-14, 21:29   #1
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Sfat achizitie E46

Salut, nu prea imi gasesc cuvintele acum, asa ca o zic cum imi vine: vreau sa cumpar un bmw e46, buget de maxim 2800 de euro. Neaparat 2.0 dubluvanos, trapa, clima si minim 2 geamuri electrice, inscris cu taxa nerecuperata. Am gasit 2 anunturi, dar, e distanta destul de mare pana la ele si nu vreau sa bat drumuri degeaba. Deci:
- stie cineva ceva despre masinile astea?
- e cineva din acelasi oras cu posesorii dispus sa verifice masina?
- imi poate recomanda cineva alta masina cu specificatiile mele de care nu am dat pe net?
- si ultima cerinta, sfaturi in legatura cu alegerea motorului, imi recomandati altceva?
Multumesc anticipat.

https://olx.ro/oferta/bmw-320i-dovada...tml#16c41eaf3b

https://olx.ro/oferta/oferta-bmw-320-...tml#16c41eaf3b

Si va rog fara comentarii rautacioase, stiu ca nu am cum sa gasesc un e46 impecabil in banii astia si nici nu ma astept, dar nici chiar cazan. Vreau sa gasesc o masina decenta, pe care sa o fac cum vreau eu.
__________________


'93 BMW E36 2.5i Sedan -> Sold
'97 Range Rover 2.5 td -> Sold
'05 Peugeot 206 1.4 -> Sold
'00 BMW E46 1.8i Sedan -> Sold
'01 VW Golf IV 1.4 -> Family member
'97 BMW E36 2.0i Sedan -> Family member
xshadyblood is offline   Reply With Quote
Old 15-05-14, 21:42   #2
alynex
Colectionar Machete

Stage 5
 
alynex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,064
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default Re: Sfat achizitie E46

De erau asa preturile cand mi-am luat si eu unu...Eu as merge, pe cel albastru, are dotari mai bune.
Sigur vei gasi aici pe cineva care sa te poata ajuta cu niste pareri despre masina.
__________________
alynex is offline   Reply With Quote
Old 15-05-14, 21:49   #3
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Re: Sfat achizitie E46

Quote:
Originally Posted by alynex View Post
De erau asa preturile cand mi-am luat si eu unu...Eu as merge, pe cel albastru, are dotari mai bune.
Sigur vei gasi aici pe cineva care sa te poata ajuta cu niste pareri despre masina.
Merci colegu', am sa-l sun pe baiatul din CT sa vad daca e dispus sa verifice masina. Tot spre cel albastru bateam si eu, iar posesorul imi pare samsar. Are mai multe masini la vanzare, masina e cu nr de Bucuresti, si mi-a zis ca imi da fiscal....
xshadyblood is offline   Reply With Quote
Old 15-05-14, 21:56   #4
alynex
Colectionar Machete

Stage 5
 
alynex's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,064
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default Re: Sfat achizitie E46

Poti intreba chiar acolo, sigur nu e doar el din Constanta.
Daca proprietarul e bisnitar, sigur mai lasa si la pret si daca actele si masina is ok, ii numai buna.
alynex is offline   Reply With Quote
Old 15-05-14, 22:33   #5
Sir 10

Stage 5
 
Sir 10's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 719
Default Re: Sfat achizitie E46

Fa un compromis catre 3.0i si nu o sa fii dezamagit, este din Ploiesti, te pot ajuta eu...

http://www.***********/bmw-330-C33108343.html
Sir 10 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-14, 23:29   #6
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Re: Sfat achizitie E46

Quote:
Originally Posted by alynex View Post
Poti intreba chiar acolo, sigur nu e doar el din Constanta.
Daca proprietarul e bisnitar, sigur mai lasa si la pret si daca actele si masina is ok, ii numai buna.
Nu pot intreba, nu stiu din ce motiv, dupa ce las un comm pe acel forum, imi zice ca va fi verificat de un admin si apoi aprobat (sau ceva de genu) si comm-ul meu nu mai apare... nu e prima data cand incerc sa scriu ceva pe acel forum. Totusi, ce ma pune pe ganduri cel mai mult la cea albastra, e faptul ca aparatoarea pe fata dreapta, lipseste (se vede in poze). Sper sa nu fi fost implicata in vre-un accident. Restul indoiturilor si zgarieturilor nu ma intereseaza, se remediaza.

Quote:
Originally Posted by Sir 10 View Post
Fa un compromis catre 3.0i si nu o sa fii dezamagit, este din Ploiesti, te pot ajuta eu...

http://www.***********/bmw-330-C33108343.html
Ms pentru recomandare colegu', dar, ma omoara impozitul, care dupa parerea mea e nesimtit de mare. Plus ca nu am ce face cu toata forta masinii, doar tractiunea 4WD ma incanta.

Last edited by xshadyblood; 15-05-14 at 23:33.
xshadyblood is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -