Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-13, 15:16   #1
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Thumbs up Caut un ursulica

Salutare la toti posesori de ursani , in urma cu 2 ani am avut un bmw e36 in care am investit ceva banuti si timp, l-am tinut in decurs de un an dupa care am luat un pret foarte bun . . .! Neparandu-mi rau dupa ea deoarece mi-am achizitionat un motor (yamaha r6) si un logan cu care sa imi fac treaba . . . doresc sa achizitionez un ursulica de pe la varsta de 18 ani de cand m-am indragostit de ele la un concurs de cascadori. Am fost pur si simplu fermecat de sunet si de senzatie , pe timpul acela am avut un alt logan care avea sa fie prima mea masina iar primul gand a fost ceva de genu . . . o vand si imi iau direct un bmw dinasta eu nestiind ce model e vazusem doar sigla BMW , tin sa preciez ca erau terminate ruginite nu aveau geamuri parca erau de la remat dar . . . pur si simplu m-au fermecat si a ramas acolo undeva in inima acea senzatie ! Acum dupa mult asteptatul moment doresc sa achizitionez in primavara unul. Bugetul este de 2 mi euro. M-am gandit la un 2.0 original de pe urs sau un 1.8 . . . acum sa vedem urmatoarea intrebare este : Gasesc unul ok la pretul asta (adica sa fie drept la acte si cat de cat fara rugina ) ? restu nu ma intereseaza ca il voi face eu usor usor ! vreau sa fie legal din puntul acesta de vedere , la ce sa fiu atent ? puncte slabe etc .Tin sa preciz ca acum mi-am facut contul si nu stiu daca am pus bine threaderul sau nu . . . Multumesc tuturor
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 15-09-13, 20:40   #2
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by BMWE3O View Post
Salutare la toti posesori de ursani , in urma cu 2 ani am avut un bmw e36 in care am investit ceva banuti si timp, l-am tinut in decurs de un an dupa care am luat un pret foarte bun . . .! Neparandu-mi rau dupa ea deoarece mi-am achizitionat un motor (yamaha r6) si un logan cu care sa imi fac treaba . . . doresc sa achizitionez un ursulica de pe la varsta de 18 ani de cand m-am indragostit de ele la un concurs de cascadori. Am fost pur si simplu fermecat de sunet si de senzatie , pe timpul acela am avut un alt logan care avea sa fie prima mea masina iar primul gand a fost ceva de genu . . . o vand si imi iau direct un bmw dinasta eu nestiind ce model e vazusem doar sigla BMW , tin sa preciez ca erau terminate ruginite nu aveau geamuri parca erau de la remat dar . . . pur si simplu m-au fermecat si a ramas acolo undeva in inima acea senzatie ! Acum dupa mult asteptatul moment doresc sa achizitionez in primavara unul. Bugetul este de 2 mi euro. M-am gandit la un 2.0 original de pe urs sau un 1.8 . . . acum sa vedem urmatoarea intrebare este : Gasesc unul ok la pretul asta (adica sa fie drept la acte si cat de cat fara rugina ) ? restu nu ma intereseaza ca il voi face eu usor usor ! vreau sa fie legal din puntul acesta de vedere , la ce sa fiu atent ? puncte slabe etc .Tin sa preciz ca acum mi-am facut contul si nu stiu daca am pus bine threaderul sau nu . . . Multumesc tuturor
Daca vrei s iti impresionezi prietenii si sa bagi SACI DE bani in masina...i-ati urs !!

E30/E36 sunt GAURI FARA FUND...oricat de mult ai baga in ele...mereu apare cateva ceva de schimbat !!
Parerea mea e sa mai strangi niste bani si sa iti mai iei un E46..sa iti faci treaba cu el.
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 15-09-13, 20:45   #3
S38B38

Stage 2
 
S38B38's Avatar
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 71
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Daca vrei s iti impresionezi prietenii si sa bagi SACI DE bani in masina...i-ati urs !!

E30/E36 sunt GAURI FARA FUND...oricat de mult ai baga in ele...mereu apare cateva ceva de schimbat !!
Parerea mea e sa mai strangi niste bani si sa iti mai iei un E46..sa iti faci treaba cu el.
ii recomanzi E46 ca dinala ai tu... lasa omul sa isi ia ce vrea , in locul lui tot urs as alege.
S38B38 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-13, 21:17   #4
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica

Nu cred ca are rost sa mai zic ceva doar atat E30 4 EVER !!! si cu asta am spus tot , tu ramai cu e46-le tau iar legat de bagat bani pana la urma bagi si sti in ce ! am logan de 2 ani si sincer am cu ce sa imi fac treaba , am avut e36 am bagat 3 mi euro in el si nu am regretat 1 leu ! Prefer sa bag bani si sa savurez fiecare km facut , iar de satisfactia pe care ti-o da nu mai are rost sa vorbim.

Last edited by BMWE3O; 15-09-13 at 21:20.
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 15-09-13, 22:44   #5
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by BMWE3O View Post
Nu cred ca are rost sa mai zic ceva doar atat E30 4 EVER !!! si cu asta am spus tot , tu ramai cu e46-le tau iar legat de bagat bani pana la urma bagi si sti in ce ! am logan de 2 ani si sincer am cu ce sa imi fac treaba , am avut e36 am bagat 3 mi euro in el si nu am regretat 1 leu ! Prefer sa bag bani si sa savurez fiecare km facut , iar de satisfactia pe care ti-o da nu mai are rost sa vorbim.
Prietene..se vede ca esti 0 in materie de BMW..din moment ce aberezi pe aici...si faci posturi de copil petarda.
Stiu ce vorbesc..am avut 2 E36 si 2 E46..nu se compara.
E36 si E30 sunt cazane,rar gasesti unul sa zici "da..merita banii" majoritatea sunt luate de pustani gaozari sa impresioneze prietenii ca au bmw de drift...
Du-te si i-ati E30...cand iesi undeva la o intalnire "serioasa"..vii cu caruta de 86'..o parchezi la 3 strazi distanta. Offf..

p.s : inainte sa treci pe E30...cauta un abecedar si invata cat de cat limba romana...
vreti masini de "drifteri" cu 2000euro ca ati visat toata viata la ele.

Last edited by Budy_; 15-09-13 at 22:47.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 15-09-13, 23:29   #6
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica

Ba cocalare nu ti-am cerut eu tie sfaturile ce si cum pe banii mei ! Dute frate cu e46-le tau si lasa-ne pe noi astia cu carutele in pace. Baga-ti in cur e46-le tau si plimba bobu si nu mai polua aiurea aici , mai achizitioneaza-ti o icoana cu nicolae guta pe bord ca sa i mai dea 10 cp si niste flacari pe cazanu tau de rahat ! bafta.( exploitu ce sa i ceri unui cocalar din romania care chear nu are alceva de facut de cat sa critice ceea ce e obisnuit din pacat pe la noi . . . in fiecare forum trebuie sa existe cate un rebut dinasta care sa polueze forumurile aiurea sau sa faca "level" la posturile sale, si o chestie e30 a fost masina mea din copilarie , visul meu nu o iau ca sunt samsar , o iau sa o tin pentru sufletul meu si sa o fac asa cum trebuie sa mai salvez una )

Last edited by BMWE3O; 15-09-13 at 23:34.
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 01:27   #7
Skyll3x

Stage 4
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 298
Default Re: Caut un ursulica

exploitu: El zie de e46 cum alti spun de e36, dar el nu vede diferenta. e36 sunt luate de pustani, ca el avea 60 de ani cand o avut cele 2 cazane de e36.

Da, e30 si e36 sunt cazane si saci fara fund. Da care e problema? Platesti tu cumva in locul baiatului ? Poi asa venim toti si ii recomandam un f30 ca vezi d-mne in ala nu bagi bani.


Quote:
Originally Posted by BMWE3O View Post
Gasesc unul ok la pretul asta (adica sa fie drept la acte si cat de cat fara rugina ) ? restu nu ma intereseaza ca il voi face eu usor usor ! vreau sa fie legal din puntul acesta de vedere , la ce sa fiu atent ? puncte slabe etc

Vezi tu pe undeva aici ca vrea o masina de "drifteri" cu 2000euro ? Mama lui de abecedar, ca noi citim da nu intelegem ce vrea omul pana la urma...


Si ca sa fiu on topic: Da, gasesti destule ok in pretul acela. Cu rugina nu cred, unele au si peste 25 de ani dar cu timpul le rezolvi pe toate.
Skyll3x is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 08:45   #8
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by exploitu View Post
Budy incearca sa postezi mai calm si mai putin acid...
Vorbesti de e46 de zici ca e e92/93... mare masina.. Pe benzina cumperi e46 non facelift cu 3000 euro. Pana si facelift-ul este fumat rau de tot, doar dieselul isi mai tine pretul undeva peste 4000E, bani de logan second...
Iar daca tu te duci la intalniri cu oameni care te judeca dupa masina pe care o conduci eu zic sa-ti schimbi business-ul. Du-te si tu prin Germania, Olanda sa vezi oameni la costum in e36... Cizeleaza-te putin ca mai departe de sigla bmw si talpa de spuma la adidasi nu cred ca vezi.
Ai avut atatea e36 si e46 incat postai thread-uri intreband cum sa faci actele ca nu stiai ce trebuie sa platesti si unde sa te duci...
Cumparai embleme de M pt e36-le ala lovit de 18 ori care n-avea nici barile vopsite...
De unde ai stabilit tu ca vrea masina de drift in 2000 de euro?
Omu a zis ca vrea un e30 decent, 1.8 sau 2.0 in 2000 euro. In banii astia isi cumpara una inscrisa, si ii raman si de un blocant sa se distreze pana cand isi face modificari mai substantiale.

L-am lovit de 19 ori...si am zis sa il duc la fiare vechi...pt ca acolo se vor duce toate E30/E36.....cazane pe roti.

P.S : Un e46 in mintile lui se vinde cu 4500-5000.Alea la 3000..sunt 98 si cazane.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 09:01   #9
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: Caut un ursulica

Ia-ti frate urs si baga bani in el ca se merita sa faci ceva frumos.
Ursul are farmecul lui, nu se compara cu alte bmw-uri.
La e46 e frumos doar coupe-ul daca are si un motor masura.
__________________
Ex: Opel Astra GSi
Ex: BMW 325i M Pack
Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon
Ex: Bmw 323iA :X
Bmw 320i - Under construction

R1s3 is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 09:04   #10
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
L-am lovit de 19 ori...si am zis sa il duc la fiare vechi...pt ca acolo se vor duce toate E30/E36.....cazane pe roti.

P.S : Un e46 in mintile lui se vinde cu 4500-5000.Alea la 3000..sunt 98 si cazane.
Dinala ai si tu man,tot cazan.
Nu mai ranji fasolea aiurea,ca tot timpu ai picat lachet.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 09:17   #11
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
Dinala ai si tu man,tot cazan.
Nu mai ranji fasolea aiurea,ca tot timpu ai picat lachet.
In locul tau nu mai dadeam reply...te-ai luat de masinile la toti..si tu ai un cacat de masina.....pe care vrei si o caruta de bani.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 09:21   #12
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Caut un ursulica

ii problema mea cat vreau...daca unii sunt prosti si isi vand masina pe 1500 de euro,la fel,e problema lor.
Cand o sa muncesti si sa o vezi cum se castiga banii,nu o sa mai zici cacat de masina.
Pana atunci...ramai tot un idiot,tigan prost.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 13:47   #13
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica

va multumesc la toti pentru incurajari ! nu va mai pierdeti timpul cu obositu ala de tigan cu balega lui. Posturile lui deja ma plictisesc rau probabil adica mai mult ca sigur si pe voi , am spus un buget de 2000 euro 2100 pe acolo ca sa mai am si ceva pe langa sa il pot trece pe nume etc . . . nu sa il tin in fata blocului sa ma uit la el iar pentru cocalarul care comenteaza ( ba laba trista care e smecher doar dupa monitor sau virtual daca vream un ursulet sa ma sparg in figuri imi luam ceva pe bulgaria minim 2.5 sa rup asfaltul si la 1000 euro si ma cacam pe el , dar asa faci tu un cioroi obosit si labar ca tine se rupe in figuri cu un cacat de e46 1.6 care merge in 3 pistoane cu toba sport de 50 lei ! veziti omule de balerca ta
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 17:51   #14
BMWE3O

Stage 3
 
BMWE3O's Avatar
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 149
Default Re: Caut un ursulica

Mai am o intrebare la voi cand imi voi achizitiona ursuletul cam cat ma ajung actele sa o trec pe nume ? cu noile legi . . . am mai detinut un e36 2.0 si am dat pe asigurare 600 lei pe jumatate de an . . . acum ce preturi ar fi daca ma puteti ajuta daca e sa imi iau un 2.0 cam asta e motorizarea dorita de mine . . . astept un raspuns va rog multumesc !
BMWE3O is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 18:05   #15
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Caut un ursulica

Quote:
Originally Posted by BMWE3O View Post
va multumesc la toti pentru incurajari ! nu va mai pierdeti timpul cu obositu ala de tigan cu balega lui. Posturile lui deja ma plictisesc rau probabil adica mai mult ca sigur si pe voi , am spus un buget de 2000 euro 2100 pe acolo ca sa mai am si ceva pe langa sa il pot trece pe nume etc . . . nu sa il tin in fata blocului sa ma uit la el iar pentru cocalarul care comenteaza ( ba laba trista care e smecher doar dupa monitor sau virtual daca vream un ursulet sa ma sparg in figuri imi luam ceva pe bulgaria minim 2.5 sa rup asfaltul si la 1000 euro si ma cacam pe el , dar asa faci tu un cioroi obosit si labar ca tine se rupe in figuri cu un cacat de e46 1.6 care merge in 3 pistoane cu toba sport de 50 lei ! veziti omule de balerca ta
Abia gasesti ceva in stare buna si inmatriculat in banii astia .. eu am o luna de cand caut un e30 pentru un proiect ! Cele in stare buna si cu tabla ok pe ele .. le gasesti la aproximativ 3000 de euro ! E doar realitatea !
__________________
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -