Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-13, 01:51   #1
boboilink

Stock
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 1
Thumbs up Imatriculare BMW 318I 1995

Salut am vazut ca exista thread asemanatoare dar de mult timp, asa ca mi-am permis sa deschid unul nou

De curand am acizitionat un bmw 318I 1995 in stare medie.
Momentan masina este imatriculata pe bulgaria, mai am acte pentru 2 luni, asa ca ma gandesc find un mic iubitor al modelului sa o inscriu pe Romania. Insa nu inteleg in cartea masini bulgareasca nu am trecut tipul de Euro 'x" nici nivelu de emisie co2 asa ca imi e cam greu sa inteleg ceva, am ceva bani de bagat in ea.. mult extetic si nu numai , insa nu imi vine sa bag bani in ea cu numerele pe bulgaria, findca nu stiu ce se va intampla. daca cineva imi poate spune cu exactitate cat m-ar costa inscrierea masini,.
ce am facut eu cu calculatoarele gasite de pe net vine pe undeva pe la 700 E sunt dispus sa platesc insa nu vreau sa mai intervina multe altele dupa asta.
Nu am mai inscris pana acum nici o masina pe romania deci sunt afon orice lamurire privind costurile m-ar ajuta.
Salutarii.
boboilink is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 03:53   #2
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Imatriculare BMW 318I 1995

iti zic exact :
820 lei RAR
37 lei chitanta finante
65 lei chitanta cec
asigurare in functie de varsta, daca esti in jur de 1990 nascut atunci linistit e in jur de 400 lei asigurarea , daca esti mai tanar mai mare.
numere - 30 lei .
Pe scurt te mai taxeaza de minim 350 euro peste taxa de inmatriculare.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 16-09-13, 07:41   #3
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Imatriculare BMW 318I 1995

Quote:
Originally Posted by boboilink View Post
Salut am vazut ca exista thread asemanatoare dar de mult timp, asa ca mi-am permis sa deschid unul nou

De curand am acizitionat un bmw 318I 1995 in stare medie.
Momentan masina este imatriculata pe bulgaria, mai am acte pentru 2 luni, asa ca ma gandesc find un mic iubitor al modelului sa o inscriu pe Romania. Insa nu inteleg in cartea masini bulgareasca nu am trecut tipul de Euro 'x" nici nivelu de emisie co2 asa ca imi e cam greu sa inteleg ceva, am ceva bani de bagat in ea.. mult extetic si nu numai , insa nu imi vine sa bag bani in ea cu numerele pe bulgaria, findca nu stiu ce se va intampla. daca cineva imi poate spune cu exactitate cat m-ar costa inscrierea masini,.
ce am facut eu cu calculatoarele gasite de pe net vine pe undeva pe la 700 E sunt dispus sa platesc insa nu vreau sa mai intervina multe altele dupa asta.
Nu am mai inscris pana acum nici o masina pe romania deci sunt afon orice lamurire privind costurile m-ar ajuta.
Salutarii.
Daca nu ai fiscalul din BULGARIA la masina..ca sunt platite toate taxele la timp...NU POTI SA O INSCRII PE ROMANIA.
Crede-ma..ca a incercat un prieten...avea actele de bulgaria..si nu a putut fara fiscalul din BG.
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -