Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-12, 07:47   #1
m_c_fast

Stage 5
 
m_c_fast's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 592
Default sfaturi ampotriva hotilor

peste tot am vazut sfaturi pt achizitionarea unui e36 dar nimeni nu spune ca sunt cele mai vanate masini de catre hoti..mie unul mi-a disparut de 2 ori proiectoarele ,bandourile ,lip bara,iar recent toata bara fata...haideti sa va vad cu ce idei veniti pt a preveni disparitia anumitor componente de pe masina.[sa nu ami spuneti de garaj ca nu am cum]......apropo stau an dr.taberei cred ca cel mai vanat cartier de hoti...

Last edited by m_c_fast; 27-09-12 at 07:55.
m_c_fast is offline   Reply With Quote
Old 27-09-12, 08:57   #2
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: sfaturi ampotriva hotilor

Si mie mi-au ciordit capota stai linisit... Speraclu gasit rupt in broasca , oglinzi ciordite de 4 ori , bandouri.... de cand stau cu prelata pe masina in permanenta cum o parchez nu a mai disparut nimic de un an. In schimb mi-au mancat cainii prelata de 3 ori...
Eu am bara sudata si folosesc diferite piulitze atipice
Toti credem ca stam in cele mai vantate cartiere...
De berceni ce crezi sau colentina sau rahova ? Sunt mai sigure ca dr taberei ? Dar dristor titan sau pantelimon ?

Last edited by the_rifle; 27-09-12 at 09:04.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 27-09-12, 09:28   #3
DUB-R

Stage 5
 
DUB-R's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 464
Default Re: sfaturi ampotriva hotilor

Quote:
Originally Posted by m_c_fast View Post
peste tot am vazut sfaturi pt achizitionarea unui e36 dar nimeni nu spune ca sunt cele mai vanate masini de catre hoti..mie unul mi-a disparut de 2 ori proiectoarele ,bandourile ,lip bara,iar recent toata bara fata...haideti sa va vad cu ce idei veniti pt a preveni disparitia anumitor componente de pe masina.[sa nu ami spuneti de garaj ca nu am cum]......apropo stau an dr.taberei cred ca cel mai vanat cartier de hoti...
Legi un pitbull de bara
DUB-R is offline   Reply With Quote
Old 27-09-12, 10:54   #4
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: sfaturi ampotriva hotilor

deci eu care am primit recent o infundatura in aripa spate si 2 chei cat usa de lungi sunt caz fericit sa inteleg...atat timp cat nu mi a disparut nimic
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 27-09-12, 21:44   #5
m_c_fast

Stage 5
 
m_c_fast's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 592
Default Re: sfaturi ampotriva hotilor

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
deci eu care am primit recent o infundatura in aripa spate si 2 chei cat usa de lungi sunt caz fericit sa inteleg...atat timp cat nu mi a disparut nimic
tu nu stai an bucuresti,de asta ai scapat asa de ieftin
m_c_fast is offline   Reply With Quote
Old 27-09-12, 23:40   #6
Lymbutza

Stage 5
 
Lymbutza's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,292
Default Re: sfaturi ampotriva hotilor

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
deci eu care am primit recent o infundatura in aripa spate si 2 chei cat usa de lungi sunt caz fericit sa inteleg...atat timp cat nu mi a disparut nimic
Tu ai fost lovit de dusmani nu de hoti . Personal prefer mai mult hoti , de obicei pagubele sunt mai mici . In schimb dusmanii sunt mai usor de recunoscut
__________________
BMW E36 318i 1997
Lymbutza is offline   Reply With Quote
Old 14-07-13, 14:31   #7
hayden07

Stage 4
 
hayden07's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 247
Thumbs up Re: sfaturi ampotriva hotilor

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
Si mie mi-au ciordit capota stai linisit... Speraclu gasit rupt in broasca , oglinzi ciordite de 4 ori , bandouri.... de cand stau cu prelata pe masina in permanenta cum o parchez nu a mai disparut nimic de un an. In schimb mi-au mancat cainii prelata de 3 ori...
Eu am bara sudata si folosesc diferite piulitze atipice
Toti credem ca stam in cele mai vantate cartiere...
De berceni ce crezi sau colentina sau rahova ? Sunt mai sigure ca dr taberei ? Dar dristor titan sau pantelimon ?
in rahova nu mi-a disparut nici o `frunza` dupa pisica in decurs de 1 an pana acum
hayden07 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-13, 15:38   #8
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: sfaturi ampotriva hotilor

Intre timp mi-au ciordit si bara de M cu toate suduriel si piulitele atipice... Au taiat-o cu flexul intr-o duminica pe la 2 ziua...
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 14-07-13, 22:31   #9
hayden07

Stage 4
 
hayden07's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 247
Angry Re: sfaturi ampotriva hotilor

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
Intre timp mi-au ciordit si bara de M cu toate suduriel si piulitele atipice... Au taiat-o cu flexul intr-o duminica pe la 2 ziua...
Daca nu era de //M nu o lua, numai ciorditori la tot pasul, naspa ce sa zic, nu vreau sa-mi imaginez imaginea care ai avut-o cand ai vazut-o fara bara
__________________
Be My Wife!
hayden07 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-13, 22:53   #10
hayden07

Stage 4
 
hayden07's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 247
Default Re: sfaturi ampotriva hotilor

mi-au disparut emblemele dupa pisica de abia le luasem erau si cauciucate ce orafani
apoi mi-a tras cu cheia o dunga pe portiera si aripa
hayden07 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-13, 00:47   #11
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: sfaturi ampotriva hotilor

Quote:
Originally Posted by hayden07 View Post
in rahova nu mi-a disparut nici o `frunza` dupa pisica in decurs de 1 an pana acum

later.......
Quote:
Originally Posted by hayden07 View Post
mi-au disparut emblemele dupa pisica de abia le luasem erau si cauciucate ce orafani
apoi mi-a tras cu cheia o dunga pe portiera si aripa

HAHAHHAHAH CE IRONIE.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 01-09-13, 01:32   #12
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: sfaturi ampotriva hotilor

cei ce fac chestii de genul asta sunt noiste copii batuti de soarta,retardati...nu suport chestiile astea.am norocul sa nu stau in orase mari,la mine in zona nu se practica astfel de tehnici.nu cred ca exista nici o modalitate de a impiedica pe cineva sa iti fure diverse lucruri de la masina.personal mi-as sacrifica o masina si as baga curent pe ea...de la priza direct,cand pune mana sa il gasesc dimineata lemn langa masina.
__________________


O masina te duce dintr-un loc in altul,o masina buna te duce dintr-una intr-alta
dany2good4u is offline   Reply With Quote
Old 01-09-13, 09:43   #13
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: sfaturi ampotriva hotilor

Quote:
Originally Posted by dany2good4u View Post
cei ce fac chestii de genul asta sunt noiste copii batuti de soarta,retardati...nu suport chestiile astea.am norocul sa nu stau in orase mari,la mine in zona nu se practica astfel de tehnici.nu cred ca exista nici o modalitate de a impiedica pe cineva sa iti fure diverse lucruri de la masina.personal mi-as sacrifica o masina si as baga curent pe ea...de la priza direct,cand pune mana sa il gasesc dimineata lemn langa masina.
Si daca pune o femeie batrana mana pe ea sa sprijine ? Nu mai abera.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 01-09-13, 10:15   #14
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: sfaturi ampotriva hotilor

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Si daca pune o femeie batrana mana pe ea sa sprijine ? Nu mai abera.
eu spun ca asta ar merita...nu am spus sa si puna cineva,sau ca as pun eu...plus ca nici nu stiu daca ar merge ideea,sunt multe lastice si chestii care izoleaza...
dany2good4u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -