Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-13, 22:00   #31
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Omologare motor

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
Nu exista in lege nicio precizare sau mie nu mi-au cerut niciun service autorizat. Am dat o declaratie notariala in care am spus ca am cumparat motorul din targ iar montajul l-am facut in regie proprie... Ei mi-au cerut asta.

Cica exista o limita de an unde iti poti monta motorul [ service sau in curte la tine ] .... am de curand un amic , care a facut asta si a tinut cont de sfaturile inginerului de la rar si a obtinut omologarea si cu o taxa de 650-700 de ron ! Mi se pare stupid sa iti ceara atata amar de bani pentru o chestie care se incadreaza in acei "40" la suta si care normal se percepe o taxa de aprox 700 de ron ... si culmea ca nici spaga nu trebuia sa ii dai !
__________________
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 23-08-13, 16:11   #32
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: Omologare motor

Masina , in momentul ala avea acte de italia si doream sa o inscriu pe romania... Am berbelit motorul de 318is si am pus motorul de 2,5... Daca faceam figuri riscam sa nu inmatriculez deloc masina ca nu corespundea motorul cu ce aveam in acte...
Daca masina era deja inmatriculata n-as fi omologat niciodata motorul...
De aceea au si masurat-o si cantarit-o... In vederea inmatricularii .
the_rifle is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -