Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-01-13, 10:30   #46
Jeoy with A2

Stage 3
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 130
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

da toata lumea ee pentru dar problema ee ca nu poate 2 3 persoane sa organizeze asa ceva si sa iasa si ca la carte ee logic ca totii care vad, da sunt pentru vreau si eu daca nu o sa se puna osul la bataie numa cu vb ramanem ............
__________________
BMW E36 Cabrio .....The new project....https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...stul-tari.html
Member of ...www.bimmerforums.com
Jeoy with A2 is offline  
Old 24-01-13, 12:08   #47
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Imi pare rau sa va spulber visele,insa e cazul sa reveniti cu picioarele pe pamant.
Ce vedeti in filmele de afara sunt si vor ramane acolo la ei sau a-ti uitat de intalnirile precedente (sau asa zisele expozitii unde se dau premii pe "nepotisme" sau jurizate de orbi).
La noi nu e lumea in stare sa isi plateasca camera in avans si voi va ganditi sa cereti taxa de participare? )))
__________________
da_joint is offline  
Old 24-01-13, 12:10   #48
Jeoy with A2

Stage 3
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 130
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Da mare dreptate te pui sa ceri banii de acuma si cand vine eventu unu nu mai poate si asa mai departe ...... foarte bine precizat.....
Jeoy with A2 is offline  
Old 24-01-13, 12:48   #49
66NFS

Stage 5
 
66NFS's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,977
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Mda .. Constat ca sunt foarte putine persoane realiste pe aceest thread....
66NFS is offline  
Old 24-01-13, 13:04   #50
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Quote:
Originally Posted by da_joint View Post
Imi pare rau sa va spulber visele,insa e cazul sa reveniti cu picioarele pe pamant.
Ce vedeti in filmele de afara sunt si vor ramane acolo la ei sau a-ti uitat de intalnirile precedente (sau asa zisele expozitii unde se dau premii pe "nepotisme" sau jurizate de orbi).
La noi nu e lumea in stare sa isi plateasca camera in avans si voi va ganditi sa cereti taxa de participare? )))
Corect.
Pentru un asemenea eveniment, trebuie lucrat extrem de bine si precis. Ore bine stabilite pentru orice fel de actiune.....multi sponsori, un loc de intalnire destul de mare atat ca spatiu de parcare cat si ca spatiu de dormit.
Zilele evenimentului sa fie bine stabilite si respectate, si fiind un eveniment la scala nationala, sigur ar trebui si un spatiu pentru o scena, pentru un dj si cativa invitati.
GOGU_VL is offline  
Old 24-01-13, 13:05   #51
Jeoy with A2

Stage 3
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 130
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Dap asa era si dincolo bine precizat ...
Jeoy with A2 is offline  
Old 24-01-13, 14:22   #52
66NFS

Stage 5
 
66NFS's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,977
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

ma baieti ) incetati cu visele la genul "multi sponsorii" ....
cine crede ti ca vine sa va sponsorizeze ???
ca sa sponsorizeze cineva trebuie sa ii iasa respectivului ceva de ex: IMAGINE ..VANZAREA UNOR PRODUSE .etc .....
Daca imi aduc bine aminte anul trecut nu s-a putut strange nici cei 50 de ron pt. rezervarea cazari si acum vb de sponsori si bani pt eveniment ....
macar daca o spuneati de 1 aprilie..... era mai plauzibil )))
66NFS is offline  
Old 24-01-13, 16:01   #53
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Quote:
Originally Posted by 66NFS View Post
ma baieti ) incetati cu visele la genul "multi sponsorii" ....
cine crede ti ca vine sa va sponsorizeze ???
ca sa sponsorizeze cineva trebuie sa ii iasa respectivului ceva de ex: IMAGINE ..VANZAREA UNOR PRODUSE .etc .....
Daca imi aduc bine aminte anul trecut nu s-a putut strange nici cei 50 de ron pt. rezervarea cazari si acum vb de sponsori si bani pt eveniment ....
macar daca o spuneati de 1 aprilie..... era mai plauzibil )))
Ai dreptate , mai bine incepem sa participam la evenimente de afara gen german fest polonia , degeaba ne racim pe aici gurile pt ca stim ca la noi nu o sa fie asa ceva niciodata ,cum am zis mai la inceput ca sa faci ceva de genul polonezilor ar trebuii prima data facuta o organizatie , cu membrii cotizanti permanent,fonduri etc nu asa hai sa dam 100 ron ....
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline  
Old 24-01-13, 17:01   #54
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Quote:
Originally Posted by GOGU_VL View Post
Corect.
Pentru un asemenea eveniment, trebuie lucrat extrem de bine si precis. Ore bine stabilite pentru orice fel de actiune.....multi sponsori, un loc de intalnire destul de mare atat ca spatiu de parcare cat si ca spatiu de dormit.
Zilele evenimentului sa fie bine stabilite si respectate, si fiind un eveniment la scala nationala, sigur ar trebui si un spatiu pentru o scena, pentru un dj si cativa invitati.
da,asta cu scena trebe neaaparat pusa'n practica! eu cred ca DJ bobo ar veni fara sa intrebe unde e evenimentu',apoi ca si invitati cred ca primu' ministru Ponta trebe chemat ca'i pasionat de fenomenul Stance,HellaFlush si ciuning,Tariceanu,Veta Biris,Benone Sinulescu si formatia Romania,Antonia si Vunk samd....Goguleeee,ce dracu ma,beusi ceva?

eu m-as bucura sa fie ceva apropiat de anu' trecut,macar atat! sunt multi care viseaza pe aici meetinguri,bmw'uri si cand vine data intalnirii se strica masina,naste nevasta,moare magaru' samd...eu zic sa facem ceva asemanator cu ala de anu trecut si o sa fie bn!

si sa organizeze ma unu mai competent anu asta...Motzule!
liviu tex is offline  
Old 24-01-13, 17:04   #55
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

noi nu suntem in stare sa strangem banii pt cazari vb lui da joint....si ne trebe si dj si scena.....(si eu as vrea ce zici tu dar nu vad posibil asa ceva.)
daca putem strange masinile la un loc ar fi frumos....
legat de taxa nu are rost sa vb acum sunt alte lucruri mai importante de pus la punct daca chiar vrem cat de cat sa fie ceva frumos.
ps: liviule ai dreptate ) prefer sa vin la meeting si sa stau
__________________

Last edited by motzu; 24-01-13 at 17:13.
motzu is offline  
Old 24-01-13, 17:57   #56
dj_eros

Stage 4
 
dj_eros's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 205
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

nu trebuie dj nu trebuie invitati pentru ce ? doar asa de dragul artei ? voie buna si toti stransi la un loc daca sunt astea atunci reteta a reusit anul trecut a fost super cum a fost am ras ne am simtit bine am schimbat pareri am legat prietenii noi
__________________
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
dj_eros is offline  
Old 24-01-13, 18:20   #57
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Cu astfel de atitudini nu o sa putem sa facem nici macar jumatate din ce e aici :
https://www.facebook.com/photo.php?v=...type=3&theater

De asta in anii trecuti am fost la expouri din afara , pentru ca la noi in tara , inca nu am vazut nici un eveniment de o asemenea anvergura si tare ma rog ca baietii astia sa organizeze ceva si la noi in tara , asa cum au putut sa faca si prin alte tari din europa !
__________________
DEVIL's Style is offline  
Old 24-01-13, 21:10   #58
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Cu astfel de atitudini nu o sa putem sa facem nici macar jumatate din ce e aici :
https://www.facebook.com/photo.php?v=...type=3&theater

De asta in anii trecuti am fost la expouri din afara , pentru ca la noi in tara , inca nu am vazut nici un eveniment de o asemenea anvergura si tare ma rog ca baietii astia sa organizeze ceva si la noi in tara , asa cum au putut sa faca si prin alte tari din europa !
Iar visati si va uitati la clipuri cu masini restaurate in care au intrat mai multi bani decat in unele noi din zilele noastre.
La noi multi nu au auzit de schimb de ulei la timp sau cumpara placute de frana SH,in schimb sunt mari experti in masini puternice ori joase,jante si suspensii cand ei de fapt sunt niste carpe'n cur )
Au inceput sa existe si la noi intalniri, insa nu are rost sa intram in amanunte unde,cum,cine,cand.
De curiozitate la ce expo-uri ai fost afara si niste poze daca se poate.

Last edited by da_joint; 24-01-13 at 21:17.
da_joint is offline  
Old 24-01-13, 22:09   #59
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Quote:
Originally Posted by da_joint View Post
Iar visati si va uitati la clipuri cu masini restaurate in care au intrat mai multi bani decat in unele noi din zilele noastre.
La noi multi nu au auzit de schimb de ulei la timp sau cumpara placute de frana SH,in schimb sunt mari experti in masini puternice ori joase,jante si suspensii cand ei de fapt sunt niste carpe'n cur )
Au inceput sa existe si la noi intalniri, insa nu are rost sa intram in amanunte unde,cum,cine,cand.
De curiozitate la ce expo-uri ai fost afara si niste poze daca se poate.
Tu ai impresia ca suntem "inchisi" in tara asta de ***? nu visez la nimic [ cel putin eu ] , dar trebuie sa fim constienti cu totii ca daca ne dorim asa ceva , e nevoie de un efort destul de mare atat financiar cat si uman [ nu faci treaba in 2 3 oameni ] , iar noi astia posesorii pana nu o sa invatam ca lucrurile astea costa si ca trebuie sa cotizam , nu o sa obtinem mare lucru! la noi inca sunt tentative de astfel de organizari si jurizari , cu toate ca in tara avem "bijuterii"! expouri prin afara 2 prin germania si celelalte prin italia [ in calitate de vizitator nu participant ] , pentru poze ai pm !

De exemplu ce am prezentat eu , sa petrecut in spania , cu masini selectionate din toata europa , pe 8-9-10 feb [ o sa aflu data exact ] acelasi expo va fi prezent in torino [ italia ] . Stiu asta , pentru ca si un coleg de munca de a lui frate miu a fost selectionat cu un golf 5 GT customizat la interior/motor/exterior [ aiiride ] ! ar fi ceva frumos sa avem si noi ceva in tara , si nu doar organizat in mici grupuri , fara sa se stie mare lucru !

Last edited by DEVIL's Style; 24-01-13 at 22:20.
DEVIL's Style is offline  
Old 25-01-13, 07:52   #60
adrian325i

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 407
Exclamation Re: SE VREA ASA CEVA LA NOI???

Eh lasa ca nu trebuie cotizatie sau camera la hotel inchiriata cu 7 ani inainte...
Daca vrei sa iesi la un "gratar" in 50 de masini 8 ore n-ai nevoie de mare lucru... Faci o rezervare pe o terasa cu 80 de locuri cu o zi inainte si aia e... Daca se ocupa 40 de locuri patronu' o sa zica " saru-mana "... Daca vrei sa bei o cafea bei o cafea daca vrei sa haleshti un fripturoi halesti un fripturoi . Fiecare dupa posibilitati...

Ideea e ca deja au inceput fitzele si rashinile... "Sa nu incapa un adidas intre roata si aripa " alti-s " carpe-n cur ca n-au placute de frane "... etc...
Eu propun ca astia cu putza sub 14 cm sa nu aiba dreptul sa posteze...
Nu se face pt ca sunteti de rahat nu din alt motiv...
Pai sa vin si sa se uite un jegos si sa comenteze ca de ce stergatoarele sunt marci diferite sau de ce mi s-a ars un bec in bord ? Uite ca asa sunt eu al dracu de-aia vreau sa am 2 stergatoare in 2 feluri... Ce nu-ti convine ? Marsh in PM...

Ce facem , ne intalnim sa ne uitam stramb unii la altii ?
Prefer sa ne injuram pe forum decat sa ne luam la flegme in realitate...
Iar atitudinea asta plina de ifose nu ai cum sa o schimbi intr-o zi dupa ce ani de zile ti-ai dat bashini pe forum...

Degeaba ai masina perfecta daca esti un cocalar pocnit...


Nu contati pe mine.
The_rifle

P.S. - Comentariul este generic DECI nu se refera la un user anume ci la fiecare dintre voi...

Last edited by adrian325i; 25-01-13 at 08:19.
adrian325i is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -