Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-12-11, 00:11   #16
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Exclamation Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Topicul ăsta există dintr-un singur motiv:
acela de a oferi userilor care citesc secţiunea BMW siguranţa că informaţiile sau sfaturile primite vin de la un coleg de forum care chiar ştie despre ce vorbeşte atunci cānd vine vorba de BMW-uri.
Din cauza asta te rog, atunci cānd aderi la grup, să te gāndeşti dacă tu chiar ai ceva de oferit celor care-ţi citesc posturile şi care vor lua drept corecte şi sigure informaţiile pe care tu le oferi.
Dacă zici că te lipeşti de descrierea asta, şi dacă ai şi topic cu maşina ta, spune-ne şi nouă aici că vrei să intri īn grupul [BMW].


N-am inteles chestia cu topicul asta... Adica daca iti arati masina sigur esti destept sau daca ai jante "mishtoace " sigur te pricepi la BMW... Oricum vad ca pe topicul asta nu se discuta absolut nimic interesant doar ce jante ai si ce bara de M ti-ai pus. Si ce legatura are cum arata masina cu ce informatii utile ai sa dai ? Nu pot sa am un junghi de masina si sa fiu mare inginer sau mecanic ? Se pare ca nu...

EU NU VREAU SA INTRU IN SECTIUNEA ASTA !

Last edited by the_rifle; 22-12-11 at 00:18.
the_rifle is offline  
Old 22-12-11, 00:29   #17
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
1)N-am inteles chestia cu topicul asta... Adica daca iti arati masina sigur esti destept sau daca ai jante "mishtoace " sigur te pricepi la BMW...
2)Oricum vad ca pe topicul asta nu se discuta absolut nimic interesant doar ce jante ai si ce bara de M ti-ai pus.
3) Si ce legatura are cum arata masina cu ce informatii utile ai sa dai ?
4) Nu pot sa am un junghi de masina si sa fiu mare inginer sau mecanic ? Se pare ca nu...

5) EU NU VREAU SA INTRU IN SECTIUNEA ASTA !
Iti explic: 1) Suntem pe 4tuning din 2 motive: A) sa aflam lucruri şi B) Sa transmitem lucruri.
Aici pe sectiune topicul cu masina proprie e o modalitate corecta de diferentiere a cititorilor de contributori. Sunt exceptii notabile si confirmabile de catre alti useri (de aia tot cer INTERACTIVITATE, COOPERARE LA CERERI), dar in restul cazurilor, la ce buna chestia aia din dreptul numelui daca nu-ti aduci nicio contributie la sectiune?
2) Pe topicul asta nu se discuta nimic despre masini, ci doar despre aderarea la un usergrup.
3) N-are nicio legatura, in principiu, dar e o modalitate de selectie, IN LIPSA ALTOR CRITERII ajutatoare.
4) Pai poti fi, daca te mai stie cineva macar, sau ti-a mai citit cineva interventiile pe aici prin zona si ne spune si noua asta, ca globul de cristal e putin defect.
5) E alegerea ta.
aleks is offline  
Old 22-12-11, 00:32   #18
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
N-am inteles chestia cu topicul asta... Adica daca iti arati masina sigur esti destept sau daca ai jante "mishtoace " sigur te pricepi la BMW... Oricum vad ca pe topicul asta nu se discuta absolut nimic interesant doar ce jante ai si ce bara de M ti-ai pus. Si ce legatura are cum arata masina cu ce informatii utile ai sa dai ? Nu pot sa am un junghi de masina si sa fiu mare inginer sau mecanic ? Se pare ca nu...

EU NU VREAU SA INTRU IN SECTIUNEA ASTA !
Sustin acelasi punct de vedere.
Seryoga is offline  
Old 22-12-11, 00:46   #19
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by Seryoga View Post
Sustin acelasi punct de vedere.
Primesti acelasi raspuns ca fix mai sus.
aleks is offline  
Old 22-12-11, 00:57   #20
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Primesti acelasi raspuns ca fix mai sus.
Cu o moderare mai stricta nu s-ar ajunge aici. Si ca sa iti dau un mic exemplu,azi mi-a disparut un post dintr-un topic in care dadeam un sfat DAR in acelasi timp pe sectiunea BMW e un tip de isi cere inchiderea topicului si 2 se iau la harta pe acolo dar nimeni nu face nimic.

In fine nu e treaba mea si nu ma mai bag.
Seryoga is offline  
Old 22-12-11, 03:01   #21
bix

No Speed Limit

Stage 5
 
bix's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 470
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

sunt cei care chiar nu au habar cu ce se mananca mecanica si aceia pun intrebari pt a li se da raspunsuri corecte...

am abservat ca printre raspunsurile date de cativa de pe aici (cu toate ca au habar) fac caterinca si dau raspunsuri eronate... mai bine s-ar abtine iar daca doresc sa dea un raspuns, va rog ca acela sa fie CORECT

nu cred ca un moderator ar avea ceva cu voi inutil.

cu stima!
bix is offline  
Old 22-12-11, 03:50   #22
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by bix View Post
sunt cei care chiar nu au habar cu ce se mananca mecanica si aceia pun intrebari pt a li se da raspunsuri corecte...

am abservat ca printre raspunsurile date de cativa de pe aici (cu toate ca au habar) fac caterinca si dau raspunsuri eronate... mai bine s-ar abtine iar daca doresc sa dea un raspuns, va rog ca acela sa fie CORECT

nu cred ca un moderator ar avea ceva cu voi inutil.

cu stima!
Te referi cumva la postul meu? ce era gresit cand am spus sa curete si radiatorul de ulei al transmisiei? acel post a disparut
Seryoga is offline  
Old 22-12-11, 04:23   #23
bix

No Speed Limit

Stage 5
 
bix's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 470
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by Seryoga View Post
Te referi cumva la postul meu? ce era gresit cand am spus sa curete si radiatorul de ulei al transmisiei? acel post a disparut
ai spus sa curete uleiul din radiatorul de racire nu radiatorul de racire al trensmisiei si m-am gandit ca te referi la racirea motor...
imi cer scuze postul e la loc.

si nu numai de tine era vorba...

Last edited by bix; 22-12-11 at 04:36.
bix is offline  
Old 22-12-11, 05:00   #24
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by bix View Post
ai spus sa curete uleiul din radiatorul de racire nu radiatorul de racire al trensmisiei si m-am gandit ca te referi la racirea motor...
imi cer scuze postul e la loc.

si nu numai de tine era vorba...
Nici o problema, si eu am gandeam ca nu am fost clar in exprimare.
Seryoga is offline  
Old 22-12-11, 09:40   #25
burnout_bmw
BMW Driver

Stage 5
 
burnout_bmw's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 3,069
Member of:
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Mi se pare foarte buna ideea voastra, sunt multi care vorbesc prostii, mai ales in zona tehnica bmw, care nu au habar cum functioneaza un motor sau ce face o anumita piesa, au invatat sa desfaca un surub si gata sunt mecanici, eu consider ca nimeni nu le stie pe toate si fiecare are cate ceva de invatat si daca habar nu ai despre o anume problema pe care o expune un user mai bine te abti decat sa dai cu presupusul.

Eu vreau in continuare sa fac parte din grupul bmw. https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...s-cuminte.html
burnout_bmw is offline  
Old 22-12-11, 09:53   #26
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Vreau si eu sa ader la userul [BMW],

De cand am intrat pe acest forum , am intrat sa si ofer ajutor nu numai sa primesc ajutor de la cei mai vechi de pe atunci. Dupa cativa ani mi-a venit si mie ocazia sa ofer ajutor (in continuare mai si primesc , e bine venit de fiecare data ).., Pe langa p.m.-urile primite de la useri de pe aceasta sectiune (desi nu sunt moderator) insa mi-a facut placere sa ii ajut cu ce puteam si tinea de mine, fie ii indrumam cui sa i se adreseze.
Daca am invatat cateva lucruri , si am gasit cate ceva folositor (pe forumuri din afara) am deschis topic (daca a fost cazul) sau am scris in topicul respectiv.


De cateva luni lucrez in bransa jantelor auto aliaj/tabla si am acces la un configurator online oz - si de cate ori a fost nevoie am ajutat pe cativa useri sa le dau niste informatii cu privire la offset oe, si tot ce tine de jante originale si ce s-ar potrivi aftermarket, sau tot oe dar de alta serie

Topicul meu il gasiti aici
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline  
Old 22-12-11, 10:41   #27
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Un mare plus pt Sparkle81, Bodyspeed, Burnout-bmw... Sunt baieti valabili , te ajuta cu sfaturi, indrumari , foarte de treaba
RIcKO is offline  
Old 22-12-11, 12:09   #28
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Un mare plus pt Sparkle81, Bodyspeed, Burnout-bmw... Sunt baieti valabili , te ajuta cu sfaturi, indrumari , foarte de treaba
ok, macar a venit primul feed-back, nefiind alte pareri o sa tinem cont de ce ne-a scris RicKO
body e in grup, sparkle si burnout bmw sa dea adaugare la grup ca sa le pot da acceptul, ca altfel cum?
aleks is offline  
Old 22-12-11, 22:14   #29
ggd_87
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ggd_87's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Salut, presupun ca mi-ai dat acest link, pentru a detalia de ce am dat join la usergroup.
Pentru simplu motiv ca mi-am luat un BMW, un e60 si tocmai am facut si topic: https://forum.4tuning.ro/644-masina-m...8-e60-ggd.html
__________________
ggd_87 is offline  
Old 22-12-11, 23:48   #30
NoAngels

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,547
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by ggd_87 View Post
Salut, presupun ca mi-ai dat acest link, pentru a detalia de ce am dat join la usergroup.
Pentru simplu motiv ca mi-am luat un BMW, un e60 si tocmai am facut si topic: https://forum.4tuning.ro/644-masina-m...8-e60-ggd.html
Toti care au dat si inainte de curatenie join la acest usergroup pentru acelasi motiv simplu au dat join,pt ca si`au luat un bmw sau il aveau deja prin curte
Acum la second run....pt ce motiv ar trebui sa dea join?Daca nu au `prieteni` sa`i recomande nu ajunge doar faptul ca si`au luat un bmw

Have fun
__________________
BMW POWER
NoAngels is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -